Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskeni

    aktív tag

    válasz szemy94 #30630 üzenetére

    A kamerát és az ujjlenyomat-olvasót körülölelő keret körüli részt nem bonyolult pucolni, csak fogsz egy nagyon apró, már-már majdnem hegyes tárgyat és egy antisztatikus törlőkendőt és kipucolod. A kameralencse védőüvegének peremeit is hasonlóképp tudod pucolni, bár oda nem ragad be semmi. Az ujjlenyomat-olvasó belső pereménél akadhat meg még a szutyi (izzadság, por stb.), azt pedig a körmödet a kendővel körülölelve ki tudod kaparászni simán. A keret körüli résznél nálam is szedi a port, de nem vészesen. Ha nagyon zavar, egy nagyon nagyon hegyes cuccal ugorj neki. (akár tű, de inkább apróra és hegyesre faragott fadarab, az nem sért meg semmit tutira). Oda illeszted a célszerszám hegyét, és apró mozdulatokkal óvatosan ki tudod kotorni. Arra ügyelj, hogy véletlenül se nyomd oda, nem is szükséges, illetve arra is figyelj, hogy ne túrd bele még jobban. A csatlakozókat is csekkold szerintem, azokat is hasonlóképp valamivel kipucolhatod. Én apróra faragott fadarabbal csináltam, mert az tuti nem vezet semmi elektromosságot, meg persze előtte kikapcsoltam a telót természetesen :D A Jack csatlakozó legbelsejéből, a kúpos résznél felgyűlt egy kis gané, miután pedig végeztem csak a fém csillant vissza, a port pedig továbbra is üzemképes. A Type-C csatihoz sokkal könnyebb hozzáférni, az a munka könnyebbik része, a nehezebbik része pedig szerintem a hangszóró.

    A fő problémádra megelőzésképpen tudok javasolni egy [dbrand] "skin-t", avagy hátlapi fóliát. Nagyon patent, nekem is ilyenem van és baromi pontos a kivágás. [Itt dobtam fel képet is róla hogyan is néz ki, nem tudom mennyire lehet ezt látni.] Ilyen szálcsiszolt kinézete van, ennek köszönhetően pedig itthon tudom használni tok nélkül a telefont. Ongo természetesen tok kötelező, [amit használok tokot] azzal pedig eléggé jól megvan a fólia, nem jött még fel. Mondjuk ez a tok nem is annyira merev és annyira nem nehéz leszedni, így tudok plusz figyelmet fordítani rá és jobban feszíteni, hogy leszedéskor véletlenül se kapjon bele a fóliába alul-felül. Bár nem hinném, hogy amúgy belekaphat a fóliába bármilyen tok is leszedéskor, de ki tudja, én biztosra megyek.

    [ Szerkesztve ]

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

Új hozzászólás Aktív témák