Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cunaja

    addikt

    Lehet off, de az is lehet, hogy nem off. Ezért marad így.

    Mivel kezdek begolyózni és téma volt az akku, végeztem egy kísértetett.

    Azért cseles a töltés. Miért is? Mérő műszer használva! Telefonunkon ( P7 ) tesztelve!

    100%-ot jelzett a telefon, de nem kapcsolt ki a töltő áram, hanem 50mA-val töltött tovább 1 óra 56 percig.
    Ezt gondolom tudja jól mindenki, hogy csepptöltés a neve.
    Két lehetőség van.
    User meglátja, hogy 100% az akku, vagyis mondjuk alig bírja ki, mert indul valahová, leveszi töltőről és boldog.
    Na, ilyenkor éri a meglepetés! Minden fajta apk-t telepít, hogy megtudja miért is merül a telefonja olyan gyorsan. :F Ezért jött a kísérlet, mert így jártam én is.
    Megmondom, nem volt teljesen feltöltve az akku csak 85%-ig, hiába mutatott 100%-ot. Ezáltal rohamosan elkezdett merülni. Azt veszi ilyenkor a User észre, hogy 1 óra alatt merül az akku legalább 4-6%-ot készenléti helyzetben.
    Megjegyzem, éjszaka merül egy akku 2 max 3 %-t. Természetesen készenléti módban, ha nem csinálunk semmit a telefonnal, és nem is forgalmazunk, ( szinkronizálás, stb..)
    Elkezdi használni, azt látja, hogy brutálisan merül az akku és mindjárt aggódni kezd, jön a fórum, új akku,stb...
    2. lehetőség!
    Sikeresen befejezte a töltést az akku és láss csodát, ugyanazokat a folyamatokat használva másfélszer több ideig bírja az akkumulátor. :) Több képernyő idő, több net, stb...

    Na és a doktor úrnak is igazat adva , a csepp töltés után kikapcsol a hálózati töltés. A leadott áramerősség jön, de felvett áramerősség nincsen.
    Mindenki kipróbálhatja. Ha kedvet érez valaki, le is mérheti, csak egy buherált usb kábel kell hozzá+műszer. :)

    Magánvéleményem! Írják mindenhol, hogy 80% töltés elég, mert ha tovább megy, akkor károsodik az akku.
    Na, ma holnap 2 éves az akku és mindig 100%-ra van töltve csepp töltéssel és még mindig bírja rendesen!
    Lehet igaz a 80%, de az is lehet, hogy a mai technikának már mindegy.

    A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Új hozzászólás Aktív témák