Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gban

    Közösségépítő

    válasz mohabá 007 #32673 üzenetére

    Én a hardver eladásokat is hasonlóan intézem, ha megoldható.
    Vagyis átvételkor tüzetes próba, addig és azzal nyúzza amivel akarja, utána viszont semmi gar.
    Ha nem megoldható, sokszor inkább el se adom a cuccot.
    Meghirdettem 4*128 ddr-t, kemény 500-ért, írtam, tesztelt, de ezt nem mutogatnám fél óráig ennyiért.
    Jött is az érdeklődés.
    Kérdezi, tuti jó? Mondom, persze, mind próbált.
    Erre jöttek az "és mi van ha..." kérdések, plusz mindenféle gart kér rá.
    Visszaírtam, igazad van, törlöm, köszönöm hogy rámutattál, gazdaságosabb kidobni. Nem éri meg a kockázatot hogy visszahozza, hogy tönkretette a 10 ezres alaplapját, fizessem ki, illetve értemenni mert mégsem kell neki, 1000 Ft benzinnel. :O
    Nem kellett neki, pedig simán látta, nem vagyok sem mai reg, sem problémás.

    Autó eladásnál is szerintem ez a követendő magatartás - fontosabb a saját védelmem, mint az eladás, többe kerülhet egy nagytudású / szándékosan átverő vevő hülyesége, mint amennyit az autóért kaptam.

    De még egy érdekes példa.
    Ismerős eladta a Swiftjét, illetve beszámította egy Renault kereskedés az új autóba, természetesen töviről hegyire átnézve - hibátlan volt, figyelt rá mindig.
    El is adták, a vevő elindult haza, és 200 méter!!!! után kitört (kifordult?) a jobb első kereke.
    Hogy pontosan mi és hogy, nem tudom, de egy gyenge próbát tett azért a beszámító cég, hogy itt kérem gondok vannak, mire szólt az ismerős, nem úgy van az, átnézték, dokumentálták, hibamentes volt (elvileg).
    Békén is hagyták utána, de máig nem hagyja nyugodni hogy mi történhetett - simán mázlija volt (egyrészt mert nem nála történt, másrészt mert nem vették észre), vagy valaki titkolt valamit erősen, hogy a leadás után mi történt vele, bár szerinte ez utóbbi valószínűtlen. Ismeri a környéket, naponta arra jár, az új tulaj nem mehetett bele semmi lukba - mondjuk ettől még lehetett pár próbaút is korábban.

    Postázást nem vállalok.

Új hozzászólás Aktív témák