Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LOTR

    addikt

    válasz fila #1281 üzenetére

    én nem biztos, hogy pontosan értettem, amit írtál, mert az energetikai tanúsítvány azért kell, hogy meghatározzák az épület energetikai besorolását (megtudd az energiafogyasztását), tehát mindenképpen kap valamilyen értéket az épület (JJ-t még legrosszabb esetben is) - vagy én tudom rosszul???
    a pályázatban (GINOP-8.4.1/A-17) van egy ilyen indikátor feltétel:

    A jobb energiafogyasztási osztályba sorolt háztartások száma
    A jobb energiaosztály-besorolással (lásd a 2010/31/EU irányelvet) rendelkező lakossági ingatlanok száma. Az osztálybesorolás javulásának közvetlenül a projekt megvalósításának hatására kell bekövetkeznie.

    értelem szerűen, ha eddig pl FF volt az épület és a tervezés szerint EE lesz a fejlesztés megvalósulása végén, akkor teljesült

    egy megjegyzés, ami nem biztos, hogy minden esetben igaz, de ezt az energetikus kb meg tudja mondani: egy szimpla napelemes fejlesztéstől egy átlagos ház nem fog energiaosztályt ugrani, szigetelés+ napelem már működhet
    nálunk is folyamatban van egy fejlesztés, pályázattal egybekötve, elég bonyolultnak tűnik a dolog, mert nagyon lassan halad minden, de amint lesz érdemleges előrelépés be fogok számolni róla

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák