Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mAtech

    aktív tag

    válasz csongi #24577 üzenetére

    Összenéztem a most kapható motorokat a HA-n. 400 vagy a felettiek, de a kg arány is szempont volt természetesen, így csak felsorolás szerűen írom ide, mert én nehéznek találtattam őket az én nézőpontom szerint (pl.: Silver Wing 400 és 600; Kymco Xciting 500; Malaguti Sipdermax GT500, Piaggio X9 500).

    Az alábbiakra jutottam a neten fellelhető specifikációk alapján (zömmel száraz súly volt megadva és én arra dobtam rá a "levek" súlyát), ami egy közelítő érték csak természetesen:
    - Burgman 400 cca: 210-215 kg (évjáratfüggően. A 2019-ra 215-t írnak) 'Szal ez is több, mint 200 kg.
    - Gilera Nexus 500 cca: 216 kg (ez mondjuk tetszik is külsőre! Pirosban pláne.)
    - Aprilia Atlantic Sprint 500 cca: 220kg (skippelve lesz a részemről)
    - Malaguti Medison 400 cca: 190kg ( :Y ) Teccik a súlya! :D
    - Piaggio BV500 cca: 210kg (biztató, de más kérdés, hogy optikailag nem bejövős)

    Források súly ügyben:
    Link1
    Link2

    Amik elviekben menetkészen 200 kg alatt vannak azok a 300-as kategóriák: Gilera Nexus; Aprilia Atlantic; Honda SH300 és NSS Forza; Kymco Downtown és Xciting; Malaguti Medison).

    Nem foglalkoztam a Peugeot-val, mert alig van motor belőle eladó, de nekik is van nagyrobogójuk: Geopolis 400; Satelis 400 és 500.

    Ennyike. Peace és széles utat, gumifákat :)

    Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

Új hozzászólás Aktív témák