Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90933760

    törölt tag

    válasz mpierre #39004 üzenetére

    Az FSB-nél volt erős szűk keresztmetszet, ott 400 MHz-es FSB mellett 12800 MB/s volt a sávszél, ami pont a dual 800-as ramoknak volt a sávszéle. Hiába járattad jobban a ramot nem lett nagyobb a sávszél, mert az FSB nem tudott többet, hanem húznod kellett azon is. Értelem szerűen a gyári 333-as FSB mellett már a 800-as ram se tudta magát kifutni.
    Én meg azt hittem, hogy ez Nehalemnél is így van még, mert a QPI valóban szűkebb, mint amit a ramok tudnak. De ezek szerint a ramok nem is a QPI-n kommunikálnak. Szóval felesleges vele foglalkozni. Nem is nagyon érdemes húzni, mert azon a PCIe, SATA, stb kommunikáció megy csak. Ebből 8000 a PCIe, a Sata is 300 stb. A 19200 amit tud röhögve elég ezekhez.

    Szóval akkor itt már nincs ilyen FSB szintű szűkölés, ha beteszem a ramokat akkor addig tiprom amíg akarom, meg amíg bírja és a sávszél folyamatosan nő. Akkor a triple 1600 memók elméleti 38400-as tempójából azért 30000 feletti értéket produkálnia kellene a valóságban is.
    Amúgy nem nagyon tervezek 1600 fölé menni, 200-as hclk mellett pont annyit tudnak a ramok, meg a proci is 4 GHz-et fog megfutni kereken, amit szintén beterveztem, többet nem akarok attól se.

    Az L3-at, vagyis az uncore részt meg akkor tolom amíg bírja. Azt mondod, hogy a ramok sebességének duplája? Akkor az 1600 mellett 3200-at kéne menjen? És ez gyárilag meg megy 2133-at? Fog ez futni 3200-at?

Új hozzászólás Aktív témák