Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz mpierre #30922 üzenetére

    Ácsi! :P
    Én mindig is egy hatalmas parasztvakításnak tartottam az LLC-t (a nitrós tuningra való felhasználást leszámítva) olvass vissza nyuogdtan. ;) Az az 1,35-1,375V-ig mehet az LLC Gulf-al, hát én erősen fenntartásokkal kezelném, átlagos lapon, alacsony VID-es procival az már 1,45V fölötti tüske is könnyen lehet .
    Hát éppen ez az... Egy proci minél inkább fesz igényes, általában annál kisebb az áramfelvétele. Legalábbis az eddigi tapasztalataim alapján. Az alacsony VID-es procik is általában kisebb fesszel mennek azonos tuningot, és mégis legalább olyan melegek, mint a magas VID-es procik, magasabb feszen. Ez azért van, mert ugye a teljesítményfelvétel (amiből utána a hő is lesz) az úgy néz ki, hogy P=U*I, tehát a pillanatnyi teljesítmény az a feszültség és áramerősség szorzata, és az alacsony VID-es procik azonos órajelen általában magasabb áramerősséget vesznek fel, így hiába alacsonyabb a fesz, a teljesítményfelvételük, hőtermelésük mégis hasonló lesz, mint egy magasabb VID-es, magasabb feszen hajtva azonos órajelen, mert ugyan az egyik szorzótényező kisebb, de cserébe a másik nagyobb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák