Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoo123

    senior tag

    válasz radi8tor #30584 üzenetére

    "Lehet csak én vagyok fogalomzavarban, de a túlmelegedés a túlterhelés jele...
    Nekem vígan muzsikál egy 850-es Zalman táp a gépben, elég hűvösen."

    Igen, de neki felsőtápos háza van, valószínűleg megreked benne a meleg levegő:
    A 2db videókártya termeli a meleget annak nagy része kimegy a házból, de a kártya hátlapja csak úgy ontja magából a meleget, az felemelkedik, a CPU még fűt rajta és ezt a forró levegőt szívja be a tápegység, elsősorban nem a terhelés miatt melegszik túl, hanem mert 30 fokos levegő helyett 60 fokosat szív be azért !

    Majd lecseréli egy alsótápos házra és akkor az ő tápegyége is szobalevegőt szív be és szépen csendben és hűvösen teszi majd a dolgát. ;)

    LTwinHU:

    Nekem is Asrock x58 Exterme alaplapom van, benne i7 930-al, jó lesz hozzá az a lap. :K
    Arra viszont figyelj hogyha hatalmas heatpipe-os hűtőt használsz ami nem az alaplapra fújja a levegőt pl: Scythe Mugen 2, akkor a procifoglalat körüli vrm hűtésére nem árt odafigyelni mert melegszik, nem vészesen, de melegszik.
    Ha van rá lehetőséged inkább Extreme3 lapot vegyél, ott a vrm bordára tettek egy kis légkavarót. ;)

    [ Szerkesztve ]

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Új hozzászólás Aktív témák