Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mpierre

    veterán

    válasz szacsee #20699 üzenetére

    Ha jól emlékszem nekem is - most már csak - volt ilyen ramom és 1,5V-on tudtam belőle kihozni 8-9-8-24-et 1T-vel 1400MHz-ig, ennél szűkebben fagyott. 1,6V-on 8-8-8-22 1T-t simán vitte 1600 MHz-ig. Itt azonban, megállt mint a szög. (A nálad lévő ram chipjeire Kingmax van szitázva?) Ja! Elsőre subtimings-okat auto-n hagytam, hogy kapjon egy kis levegőt is ram, aztán ha megvolt a kitűzött cél akkor lehet azokkal is variálni. No nem minddel, pl a trfc lehet szűkebbre venni, amig el nem dobja magát a hci memtest.
    Az hogy 2GB-os nem oszt nem szoroz, minimálisan csökkenti a tuning lehetőségeid, szerintem. A cl8-at simán ki lehet belőle hozni. (A gépemben lévő Mushkinokból kiindulva a gyári 7-8-7-20 1T helyett 6-7-6-18 1T-vel simán megy 1,65V-on és ezek is 2GB-os modulok. Az tény hogy nem egészen egy kategória, de azért nem kell leírni a Kingmaxokat. Nagyon jó ramok kerülnek ki onnét is.)

    #### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

Új hozzászólás Aktív témák