Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz shtml #5827 üzenetére

    [link] itt található a kulcsszó: stiffening. (Hybrid 60 Farad Digital Stiffening Power Capacitor)
    Ha valami hibrid, az már nem tiszta kapacitás. Ha valami stiffening - erősítős, az meg még gyanúsabb. Digitális kapacitás? Na az a legesleggyanúsabb... :DDD

    Viszont ez érdekes elgondolást szül: a kapacitás az akkufeszültség hatalmas, autószétvető basszusoknál fellépő csökkenését hivatott ellensúlyozni. Erre épp az ellensúlyozandó feszültségforrásról van táplálva. Münchausen báró esete...

    Hogy az ilyen audiomániások milyen gyagyásak...

    A múltkor olvastam egy csöves erősítőről. Ezeknek valóban szép hangjuk van, azt aláírom, hallottam én is. De az adott cikk odáig ment az istenítéssel, hogy ha a 750V egyenfeszültséget nem szilícium diódával, hanem vákuumcsövessel egyenirányítjuk, akkor szebb hangja lesz az erősítőnek. Holott megfelelő LC szűrés, jól méretezett pufferkapacitások mellett a kimenő egyenfeszültségnek fogalma sincs, hogy vákuumcsöves, gáztöltésű, higanygőz, szelén, germánium, szilícium, vagy mittoménmiféle egyenirányítóról, avagy kV-os akkumulátortelepről jön...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák