Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HollyBoni

    veterán

    Sziasztok!

    Régen fotózgattam, egy Panasonic GH1-em volt. Eljátszottam a gondolattal hogy megint kéne valami normálisabb gép.
    Most az lenne a legfőbb szempont, hogy minél kisebb legyen. Nem akarok 5 obit, nagy állványt, meg nagy fotóstáskát hordozni magammal. Ha mondjuk egy nagyobb kabátzsebbe beleférne a gép obival együtt, annak örülnék a legjobban. Keresőt mindenképp szeretnék.
    Sokat bringázok hegyekben, terepen, szerintem a legtöbb képem valamilyen tájkép lenne. Szeretek még sötétben hosszú záridővel lövöldözni. Nem a legfőbb szempont, de épkézláb videós képességeknek örülnék, ha ez belefér.
    Obiknak első körben mondjuk egy nagylátós zoom-ot képzelnék el (legalább ekv. 24mm-ről induljon), meg valamilyen gyorsabb ekv. 35-50mm-es fixet.
    A GH1 képminőségével nem teljesen voltam kibékülve, főleg magas ISO-n. Gondolom azóta nagyon sokat fejlődött az M4/3, de ha méretben nem jelent sokkal nagyobb növekedést, akkor szívesen kipróbálnék egy APS-C gépet is.
    Árban első körben rászánnék mondjuk olyan 350k-t 1 obival. Új, vagy valami nem túl régi használt.

    Gondolkoztam komolyabb 1" kompaktokban is, mint mondjuk valamelyik Sony RX100. Ez nagyon nagy visszalépés lenne képminőségben egy cserélhető obis géphez képest? :R

Új hozzászólás Aktív témák