Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bigemperor

    senior tag

    válasz LaptopSystem #17603 üzenetére

    Dell XPS: elég komoly dezinformációid lehetnek a témában, ha nem értesz hozzá, nem kellene hangulatot kelteni. Szabálysértési eljárásban (hiszen a helyszíni eljárásuk során vélhetően feljelentést tettek a rendőrök) nincs olyan, hogy a külföldi állampolgár útlevelét elveszik, meg gyorsított eljárásban hoznak határozatot! Ezt hol olvastad? Én gyakorlatból és a jogszabályokból tudom, hogy akár magyar, akár külföldi, az eljárás azonos. Ha nincs kötelezője vkinek (itt is független az állampolgárságtól) nem jelenti azt, hogy megfosztják papírjaitól, szabadságától, sőt elárulom, egyéb misztériumok sem történnek vele. Az eljárás során csak annak meglétét tisztázzák (egyébként a hatóságot -eljárása során- különösebben ez nem is érinti) és ennek eredményétől függően lehet igényt érvényesíteni. A MABISZ, jelen esetben, mint a Kártalanítási Számla kezelője köteles helytállni a kgfb-vel nem rendelkező károkozók helyett. A MABISZ eljárása igencsak körülményes és lassú, lévén, saját apparátusuk a kárfelvételi eljárásra nincsen, ilyenkor biztosító társaságokat bíznak meg ezzel, esetedben vélhetően az UNION kárszámítása alapján. A teljes folyamat egy viszonylag korrekt biztosító és csak magyar elemekkel rendelkező káresemény esetében sem túl gyors, ha külföldi elem is belép, az csak lassítja, saját tapasztalatom szerint.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák