Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok,

    Fussunk neki újra. :)

    Faternak szeretnék telefont ajánlani, de nem egyszerű a helyzet, 58. évében jár, és még nem használt okostelefont. Jelenleg egy Samu D900-a van, előtte pedig 3310 volt, tehát nagyon nem ez a kategória. Emiatt vagyok dilemmában, hogy egyáltalán milyen rendszerű készüléket nézegessek számára, Droid vagy Windows, esetleg iOS? Android esetén egyszerűen tudok neki segíteni távolról is bármikor, mert évek óta ilyen rendszerű telefonokat használok, a windows és iOS viszont számomra ismeretlen terület, távoli segítség nehézkes lehet.
    - Árkategória?
    nincs meghatározva, az a kérdés, hogy durván mennyit kell rászánni, hogy egy megbízható, időtálló telefont kapjanak (én 70-80, esetleg 100 környékére gondoltam)
    - Használt vagy új?
    Új
    - Hol vennéd meg?
    T-nél kártyásan, (azt hiszem már nem előfizetéses csomagot használ), vagy pedig függetlenül gyártói garanciával
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
    Minél hosszabb távra, az előző telefonok után még a nagyon hosszú távot is rövidnek fogja tartani..
    - Mire használnád?
    Többnyire telefonálás, SMS, e-mail (IMAPI)
    időnként internet böngészés,
    Multimédia szempontjából talán a kamera a legfontosabb, de nem kell, hogy profi fényképezőket megszégyenítő képeket gyártson, csak legyen minimum elfogadható a képek minősége, ha éppen alkatrészeket, elektronikai bekötéseket szeretne fényképezni vele, és nincs kéznél a fényképezőgép
    Fájlok tallózása, képek keresése távolról NAS Storage-on
    GPS-ként használható legyen a Waze alkalmazással, (jó minőségű GPS antenna!)
    FM transmitter nem lenne hátrány autó kihangosítás miatt, de nem szükséges feltétlenül, BT kihangosítóval is megoldható
    Lehetőleg minél nagyobb akkumulátor --> hosszabb üzemidő

    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    Android, Windows vagy iOS, amelyik egy új felhasználó számára egyszerűbb
    - Milyen kialakítású telefont keresel? (bar, slide, flip, stb..)
    Érintőképernyős

    A képernyő/telefon méret egy kardinális kérdés. Mivel GPS-ként is lesz használva, így túl kicsit nem érdemes venni, mert nem fogja látni. Ugyanakkor túl nagyot nem mernék ajánlani, mert múltkor kezébe vette a Nexus4-emet, és meglepődött, azt is nagynak tartotta, pedig az jelenleg nem tartozik a nagyobb telefonok közé a maga 4,7"-os kijelzőjével.
    Két kártyás telefonok kizárva!

    Eddig ezeket az ajánlatokat kaptam, de szívesebben ajánlanám neki egy nevesebb gyártó készülékét, mint a feltörekvő kínaiakat:
    Xiaomi Redmi 2 Pro
    Miezu M2

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Új hozzászólás Aktív témák