Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • juuzer

    addikt

    Sziasztok!

    Korábban én is ajánlgattam itt telefonokat, de most én is dilemmában vagyok. :DD

    A Samsung Galaxy Note 9-em mikrofonja és akkuja megadta magát. Mivel lassan 3 éves lesz, elgondolkodtam a cserén.

    - Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
    Mondanám, hogy mindegy, de nem tudom lenyelni a jelenlegi készülékárakat.
    - Használt vagy új?
    Mindenképp újat szeretnék.
    - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
    Telekomnál előfizetés megújításával (Mobil M + 25 GB net), vagy függetlenül.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
    - Kb 2-3 évre tervezek max. (Gyakran megtetszik új telefon, a lényeg, hogy 1 évig legalább gond nélkül működjön.)
    - Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
    Rengeteg appot használok, közösségi média, email, játékok és rengeteg böngészés + fotózás, néha a GPS-es túrakövetés. Ezeket vigye el lehetőleg gördülékenyen. Sajnos nálunk rosszabb a térerő, így ez is akár szempont lehet, hogy az antennák jó minőségüek legyenek.
    Továbbá szempont a jó akku - kb bírjon ki egy napot normálisan, nem épphogy pár százalékkal a végén a fent említett felhasználás mellet.
    Emellett szeretnék végre 60Hz-nél nagyobb képrfissítésű telefont, hogy ha már ennyire bejött a mainstreambe.

    Kamerában tudja azt, amit a Glaaxy Note 9/Huawei P30 nagyjából.

    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    Jelen esetben mindegy, hogy Android, vagy iOS, egy ideje droidot használok, de nem feltétlen zárkózom el az iOS-től sem.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
    A Note 9 körüli fizikai mérettel nincs bajom, egy kicsit nagyobbal se, csak ne legyen 250 gramm nehéz.

    Igazából rengeteg telefont kinéztem, tényleg az ár kb mindegy, de valamiért nem tudom lenyelni, hogy míg 3 éve 300k felett volt picivel egy csúcstelefon (Note 9), addig ma ez már a fél milliót karcolja. Amiket néztem:

    - S21 Ultra (nagyon tetszik, de sokallom az árát)
    - Note 20 Ultra (nincs bajom az Exynossal, de inkább a 2100-at választanám a 990 helyett)
    - iPhone 13 Pro Max (ugyanúgy az ár)
    - iPhone 13 (iPhone-nál arany középút)
    - iPhone 12 Pro max
    - iPhone 12
    - Xiaomi Mi 11
    - OnePlus 9 Pro
    - Google Pixel 6/Pixel 6 Pro (kamera miatt leginkább, a telefon maga nem igazán tetszik, inkább a Pixel 5 volt az, ami bejött.)
    - Xiaomi Mi 11 Lite 5G
    - OnePlus Nord 2 (sose volt még OnePlus-om, viszont maga a készülék tetszik)
    - Samsung Galaxy A52s

    (Legszívesebben vennék egy Huawei P30 Pro-t, de az már újonnan nem kapható.)

    Bevallom őszintén egyik mai telefontól se kap el a nagy "Wow!"-faktor, mint anno. Ezért is gondolkodtam az A52s-en, mert jókat hallottam róla, viszont nem tudom, hogy milyen gyerekbetegségei vannak.

    Kérdés: kamerában tud legalább annyit, vagy talán picit többet nyújtani, mint egy Note 9/Huawei P30?

    Mert ha tényleg egy korrekt telefon, korrekt kamerás képességekkel (inkább a fotó játszik, mint a videó), akkor megsprórolnám magamnak azt a 200 ezer forintot.

    Továbbá minden egyéb telefonajánlást meghallgatok! :D

    Előre is köszönöm a segítséget! :)

    [ Szerkesztve ]

    Vamos a la playa.

Új hozzászólás Aktív témák