Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KisKacsa413

    újonc

    Nemrég beszélgettünk itt arról, hogy a 10 évnél idősebb szettek széttöredeznek. Mivel én közel 20 éve gyűjtöm a (főként a Technic) Lego-kat, rendesen belém raktátok néhányan a parát. Bár az én gyűjtésemhez hozzá tartozik az is, hogy sokakkal ellentétben, soha nem összerakva tárolom, tároltam őket. Vannak szettek ugyan, amiket 1-szer összeraktam, de azok max 1-2 hétig voltak egyben, míg a családtagoknak megmutattam, és addig is nagy sötét színű nylon zsákba benn a szekrénybe tároltam őket, hogy se a por ne üljön bele, se a nap ne szívja ki. Utána szétszedem és kis nylon zacskókba leszortírozva lezárva mennek vissza a szép állapotú dobozukba, majd be a szekrények mélyére hosszú évekre. Ezekkel gyerek sose játszott. (Nekik megvannak a saját készleteik erre a célra. Tudják, hogy apa Lego-jához nem szabad nyúlni, mert nagyon vigyázok rájuk. 🙂)
    Szóval most kiváncsiságból előszedtem példának okáért 2006-ból a 8284-es Technic traktort és újra összeraktam. 16 éves ugyan, de mintha egy teljesen új készletet építettem volna. Csak mondom, hogy semmi nem tört, nem repedt el!!! Így továbbra is azt gondolom, hogy ez a probléma sokkal inkább azokra a készletekre veszélyes, melyek hosszabb ideig összerakva álltak. Az alkatrészek feszülése és a napfény miatt. S továbbra se a hibás szériákra gondolok (mint pl. a 2017 körüli reddish brown, vagy hadonló 1-2 esetre, mert azt tudjuk, hogy törtek, törnek), hanem nagy általánosságba véve.

Új hozzászólás Aktív témák