Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz tknof1871 #218055 üzenetére

    Sajnos a legtöbb esetben sokkal drágábban jössz ki. Egyrészt a gyártók a nagy volumenű gyártás miatt olcsóbban kapják meg az alkatrészeket, másrészt sok alsó polcos cuccot nem árulnak a népszerű webshopok és a nagykerek sem (így a boltosok sem tartják). Ilyen például a Microshift fogsor, váltok stb. Perzse a Shimano Tourney TY/TX/TZ felszereltség olcsón kijön, ami még jobb is a Microshiftnél. De vázat, villát szinte nem is kapni újan. Én is alig használt vázat vettem jófogásról. Ha talál is az ember új vázat, akkor nem nagy a választék és méret sincs sok. Például nekem kicsi lett volna a 17"-os Mali, Gepida, Csepel MTB váz.

    Annyi előnye van a legózott biciklinek, hogy nem kell egyszerre mindent megvenni. Én is így tettem. Meg te válogathatod össze az egészet. Például szeretik a gyártók az olcsó első váltó mellé drágább hátsó váltót tenni, holott mindkettő ajánlott ha egy kategória. Főleg az első átdobó tud vacak lenni, ha olcsó (persze ha van).

    Ami nekem viszont furcsa, hogy olcsó biciklikben 1x6, 1x7 váltó van, pedig a lánc nem szereti a kerszetbe váltást.

Új hozzászólás Aktív témák