Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norkov84

    tag

    válasz norkov84 #69206 üzenetére

    Major első tapasztalatok (4-5 kávé készítése után :) ):

    - elektrosztatikussággal még küzdök, meg fogom próbálni a vizes tenyér dolgot, vagy 1-2 csep víz és üvegcsében összerázni a babokat. Jelenleg egy alumínium szalag van benne, amit még meander kolléga tett bele, hogy csillapítsa a feltöltődést, tapasztalatai szerint ez jobban bevált, mint a rács (utóbbi eltorlasztotta adagonkénti darálásnál)
    - az őrlemény szemre nagyon durván rögmentes :) Vérszemet kaptam és WDT nélkül csapoltam nyitott karral, és semmi spriccelés
    - az állítótárcsát még szoknom kell, hogy milyen kicsi szögtartományban kell korrigálni a lefolyást a mignonhoz képest
    - a pangó eltávolításra átmenetileg szerzek körtepumpát, mert most a szalag alatt óvatosan benyúlva egy kis imbuszkulccsal seprem ki, többszöri ráindítással. Így is egész jó az eredmény (1-2 tized marad bent), csak kicsit macerásabb a szalag miatt hozzáférni
    - ugyanaz a káve szinte teljesen megnyílt: olyan ízek jöttek elő még egy egyszerű Kapucziner specialitásnál is, hogy csak néztem... durva a különbség szerintem :))

    Ha már körtefecskendő: majorhoz a 13-as méret passzol? Ez létezik fekete színben is valahol?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák