Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lumpy92

    aktív tag

    Sziasztok!
    Egy könyvet ajánlanék a figyelmetekbe (és ez nem reklám):
    [Stuart G. Walesh - Engineering Your Future: The Professional Practice of Engineering]
    A linken látható a tartalomjegyzék.
    A szerző egy amerikai mérnök, aki a szakma műszaki oldalát kimaxolva áttért menedzseri/tanácsadói dolgok irányába.
    A könyv az egyetemről kieséstől indulva mutat utat a mérnöki karrierhez. Hogyan kommunikálj írásban, szóban. Hogyan tanulj az idősebb kollégáktól. Hogyan oldj meg mérnök etikai dilemmákat, tartsd be a határidőket, oszd be a kapacitásaidat. Később, hogyan legyél jó mentor vagy menedzser. Mi kell ahhoz, hogy saját vállalkozást indíts. Csomó jó idézet és példa van benne (sok a saját életéből), tehát egészen olvasmányos, élvezhető könyv.

    Nekem akkora segítséget és löketett jelentett, mint anno 0 pénzügyi műveltséggel rátalálni a kiszámoló akadémiára és blogra. Még mindig nem végeztem ki a könyvet, de már rommá van page markerezve :D (én USA-ból rendeltem egy használt könyv kereskedésből kb. 8000 Ft volt postával, de nagyon megérte)

    És ontopicba hagyom, mert állítom, hogy nagyon is sok köze van a Jövedelemhez. :)

    "never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

Új hozzászólás Aktív témák