Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz FoxiestFox #62254 üzenetére

    Nem védem én a HDD-ket, ugyanakkor megvan a maga előnyük is. Olcsók, nagyméretűek, nem fáradnak el az írástól, és átlagos felhasználás mellett a velük való időveszteség tapasztalataim szerint elenyésző.

    Városi legenda a lapozófile-al? Nem hinném. Rendszergazda ismerősöktől rendszeresen hallom vissza, milyen könnyen kukázzák magukat az SSD-k, még csak nem is sok írási feladatos szerverekben is.... :U
    Egy jóminőségű HDD ha vigyázol rá, majdnem örök életű. Az SSD-kre még garit se vállalnak bizonyos írás után... Azért ez is elgondolkoztató. Pláne, hogy ahogy egyre kisebb csíkszélességen jönnek a cellák, úgy megy le szépen a lehetséges írási ciklusok száma. A legújabb, pláne olcsó TLC cuccokban már csak 1000 írás/cella van, ami számomra elég vészjóslóan kevés. Ezért is vettem inkább egy munkaállomásokba szánt példányt az otthoni gépbe.

    (#62257) soldi3r: Én éppen ezért használom a hibernálást. Azzal egyből be van töltve minden, ami fontos, és máris nincs lemaradás. ;) Amúgy az első indítás tényleg fájdalmasan lassú hibernálás nélkül az SSD-hez képest. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák