Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bajnokpityu

    félisten

    válasz Patice #359 üzenetére

    azonos hardver, kábelek, és hálózati eszközök esetén kipróbáltam 4 v 5 féle linuxot. (freenas, debian, ubuntu low latency kernel, meg mittomén). meg win8, w10, és server 2012-t, majd ezek heréléseit.
    szoftver mindig a javas minimserver volt. ezt mindenre fel lehet tenni, meg a DSD támogatás+ingyenesség miatt ezt ajánlja a streamer gyártója.

    az összes linux alapvetően sokkal gyengébben szólt, mint a windowsok. halovány fogalmam sincs miért. dual portos intel ethernet kártyával azt is meg lehet csinálni linux alatt, hogy a streamer direktbe volt kötve a gépre. és ugyanolyan rossz volt a hang. nem értem okát, a gyári nasok is mind linuxosok, ill. a streamer gyártója is linuxos nast árul.

    hozzájuk képest a windowsok a magas tartományban jóval simább, torzitásmentesebb hangot adtak, és ez tovább javult, ahogy heréltem őket.

    még úgy is, hogy win esetében a jelnek egy switchen is át kell mennie. bridge mód valahogy nem jó upnp esetén. PCn volt hang,de akadozott, szaggatott, ha a bridgelt NASról játszottam le zenét, a streamer meg se szólalt vele. 2 hálózatépítő informatikust is megkérdeztem, mi lehet, de passzolták a kérdést.

    amúgy miért van szükséged a vt-d-re? nem igazán értem, mi az előnye a nativ feltelepitett oprendszerhez képest. hangban valahogy nekem előitéleteim vannak.

    eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Új hozzászólás Aktív témák