Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz HUNNIA1920 #94327 üzenetére

    Nem vagyok (túl) elfogult. Pont ezért írtam használt Primare i22 erősítőt, mint alternatívát, merthogy szerintem jobb, mint az SV500. De ha valaki esetleg ragaszkodik az újhoz, a Primare ugye egyrészt már nem kapható, másrészt viszont 500e volt a normál ára, ergo jobbnak is illik lennie, mint egy feleannyiba kerülő terméknek. Tudjuk, ez nem mindig van így. :)

    Abban azonban nagyon nem vagyok biztos, hogy egy azonos árú NAD356 pl. jobb lenne mint egy Vincent SV500, amibe még dac sincs különben (mármint NAD-ban nincs) Pedig én mindkét márkát erősen kedvelem. Az a régi NAD nem tudom mi lehetett, de biztosan nem 3020-ról beszélt. De hogy példát mondjak arra, hogy mennyire fals lehet egy ilyen meghallgatás... A saját SV232 erősítőmet úgy vettem, hogy elmentem meghallgatni az eladó saját rendszerén. Hááát, borzalom volt a Jamo dobozokkal. Csak búgott, morgott. Se közepe, se teteje, se zeneisége nem volt. De azért hazavittem, :Y mert sejtettem, hogy ez az erősítő nem ilyen. Nálam homlok egyenest másképpen zenélt a Triangle dobozaimmal. 00 basszus, felfelé húzó, visítós karakter, testetlen, eléggé ronda hangszín, stb stb. Szerettem volna visszavinni legszívesebben, de aztán mégsem... telt múlt az idő, kb 5-10 óra múltán durván kezdett megváltozni a tonalitás. A basszusa valahogy előkerült és az összes borzalmas hang kezdett eltűnni. Pár tucat óra zenehallgatás után már simán lezenélte az akkori NAD T758-as hm vasamat, amit egyébként ma is nagyra tartok, mint zenére alkalmas mozivasat. Ennyi lenne a véleményem arról, hogy elvitted az SV500-at és úgy végződött, ahogy... ;)

    "csak a zene van"

Új hozzászólás Aktív témák