Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    válasz Nemir Ombe #79401 üzenetére

    Én nem forgatok semmit, te forgattad ki az én szavaimat. Sehol egy szóval sem írtam olyat sem én, sem más, hogy vannak "nem profitéhes" gyártók akik olcsóbb alkatrészekből jobb hangot csinálnak mint a csúnya rossz hifigyártók. Leírom mégegyszer. A passzív hangváltás egy ezeréves technológia. Az elektrotechnika fejlődésével elérhetővé váltak az IC alapú hangváltók amiken az alacsony szintű jel folyik át, pontosabb, precízebb hangváltást lehetővé téve, akár a vágási meredekség, akár a fázis szempontjából. Ezek mind nagyon fontosak a sztereo tér leképezésében, majd ezek után minden hangszórót saját végfok hajt meg, pontosan olyan mint amilyet a gyártó mérnökei a hangszóróhoz terveztek. Ezeknek az előnyei tagadhatatlan és objektív tények. Ezt a tervezést, technológiát, és rendszerszinergiát már az olcsó kategóriás monitorok vásárlói is megkapják, ellentétben azokkal akik komponens rendszerekből próbálják összeilleszteni a rendszerüket több kevesebb sikerrel. Én nem tudnék ma a piacon kapható komponens rendszerekből (hangfalak+erősítő) 2-300 ezer forint alatt összeállítani olyat ami felveszi a versenyt mondjuk a lesajnált JBL LSR305-tel.
    Szintén téveszme, hogy az aktív rendszerek az olcsó multimédiás kategóriát képviselik. Meg lehet nézni, hogy elismert "hifis" gyártók mint a Focal vagy a Dynaudio milyen árkategóriájú aktív rendszereket építenek.

Új hozzászólás Aktív témák