Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMDFan

    addikt

    Hát eljött ez a nap is... mióta elkezdtem hifi eszközöket vásárolni, először tettem meg azt, hogy szándékosan visszafejlesztettem. A Genelec 8050 helyére újra passzív hangfal került, visszatértem a már bevált Klipschhez és egy kis RF-52esre váltottam. Bár aktív vonalon szerettem volna maradni, most csak erre adódott lehetőségem. Nyilván nem hasonlíthatom a Genelechez, mindenesetre örülök neki, hogy sikerült újra egy Klipschet beszerezni. Konklúzió?

    1. 20 centis membrán alatt nincs élet :) Hiába az álló konstrukció és az átlagon felüli dinamika a 13 centis membrán nem tudja meghazudtolni a fizikát.

    2. Jó dolog az érzékeny hangszóró, így megvan a dinamika alacsony hangerőn is.

    3. Aki 150 ezerig szeretne passzív allrounder hangfalat annak nyugodtan ajánlom az RF-52-t, mint ahogy az RF-82-t is ajánlottam. Ez a gyártó valamit tud, nem értem, hogy itthon miért nincs piaca a termékeiknek. Nem, egyáltalán nem audiofil, de zenél, élvezetesen, dinamikával, passzívhoz képest teljesen korrekt térrel.

Új hozzászólás Aktív témák