Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz shtml #4866 üzenetére

    Nem, nem az RIAA-ra. :)

    A lemez excenritásánál én arra gondoltam igazából, hogy a tű nem a megfelelő szögben éri a barázdát. Torzítás elvileg akkor keletkezik, ha nem abban a szögben éri a lejátszótű a barázdát, ahogy azt a vágótű érte, ezt nevezzük szöghibának azt hiszem. Én úgy gondolom, hogy a barázdák azok normálisan helyezkednek el, a luk kerül rossz helyre.
    Most csak azt nem látom, hogy ez belső barázdánál miért jelenkezik hatványozottabban... :F
    Nah igen, elővettem most egy papírt, és szerkesztgettem, tényleg ugyanannyi lesz a szögeltérés akármelyik barázdánál. Egész pontosan én arra jutottam, hogy maximum arc tg (d/l), ahol d a luk távolsága a lemez eredeti középontjáról, l pedig a tűhegy és a kar forgástengelyének távolsága.

    Mondjuk fél centis kitéréssel számolva, és 23 centis hangkarral az kb. 1.25 °-os maximális szöghibát jelent ebből adódóan. Hajlított karnál egyébként 2° körüli szöghibák fordulnak elő maximum a Degrell-féle könyv szerint. De szerintem ez a legfeljebb 1.25 pluszban (vagy mínuszban) épp elég. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák