Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorbep

    senior tag

    válasz Lompos48 #39345 üzenetére

    A diódákkal kapcsolatban igazad van.... :R ( és nem szántam kioktatásnak) de azért nem vinném őket közel a végtranzisztorokhoz, még a hűtés miatt se. (RF zavar)

    "Egy áramcsúcs 2 okból keletkezhet: vagy egy feszültségcsúcsból vagy az áramkör ellenállásának negatív csúcsából. Ennyi! (Vö. Ohm)"

    Ha már idézel legyen pontos! Kivéve ha a hálózat nem homogén rezisztív, márpedig ez nagyon nem az!!!!!!

    "Minél kisebb a kitöltendő feszültséggödör, annál kisebb az áramcsúcs is."

    Pont fordítva hát ez az! :Y Minél kisebb a feszültség gödör annál rövidebb a vezetési időtartam, azonos középérték mellett. Ha úgy is szakmabeli vagy dobd be egy szimulátorba, és akkor meglátod. Mindkét feszültséggödörhöz tartozó töltés azonos! A terhelő áram és a vezetési periódusidő (kétutasnál 10 ms) szorzata...... pont a nagyobb kapacitás hozta létre a kisebb feszültség gödröt.

    A végtelen kapacitáshoz határértékben 0 széles végtelen nagyságú áramimpulzusok tartoznának!

    Ezért írtam Diocles-nek is, és nem állt szándékomban ledorongolni, ha erősre sikerült, tőle is elnézést. :R

    [ Szerkesztve ]

    - Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

Új hozzászólás Aktív témák