Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kavics325i

    őstag

    válasz #71562240 #34626 üzenetére

    Anélkül definiálni valamit,hogy nem tudjátok az alkotó elemeit szerintem kuruzslás.
    Amit mondasz, mindenki számára nyilvánvaló, de a végkövetkeztetésed indifferens, nem következik a mondandódból, hogy ne tudnánk a meghallgatásos teszteken nagyon is pontos megállapításokat-becsléseket tenni arra vonatkozólag, hogy az adott készülék-hangberendezés mennyire hangzáshű.
    Megállapítás,becslés. Ti ezen fogalmak alapján tudjátok egyáltalán mit beszéltek?
    Még egyszer.
    Innen indultunk:
    Jó kenne szó szerint beidézni, de nincs a birtokomban, ezért emlékezetből idézem, Darvas László (Hi-Fi Magazinban megjelent) kitűnő eszmefuttatását az Audiofilek elleni "szokásos" támadásokról:
    Az a kegyakoribb vád az -úgynevezett- Audiofilek ellen, hogy olyan apró kölünbségekért hajlandók áldozni viszonylag nagy összegeket (ezt én most önkényesen kiegészíteném azzal, hogy fáradságot, energiát), amit az átlag zeneghallgató meg sem hall, vagy ha meg is hallja, nem sokra értékeli. (Ennek oka, hogy nincs hozzá elég jó hallása, elég jó rendszere és többnyire olyan zenét hallgat, amelynél ennek kisebb a jelentősége. Ezt a zárójeles megjegyzést én fűztem hozzá.)
    Képzeljük el a következő gondolatkísérletet! Tegyük le a Lánhíd lábához az első Edison féle gramafont. Tegyük mellé sorba azokat az újabb lemezjátszókat, amik utána következtek. Az egymást követő példányok között egészen apró különségek vannak, mindegyik csak egy hajszállal jobb az előzőnél. A sor vége valahol Az Andrási út végén a Millenumi Emlékműnél lesz. Aki viszont az első és az utólsó lemezjátszó közti órdító különbséget sem hallja meg, azon már a fülorvos sem segít.

    Darvas László. Értékelem,hogy meg tudja mondani,hogy neki valami miért annyira fontos ami a másiknak nem. Honnan tudja,hogy a másiknak mennyire az?Feltehetőleg az értékrendeben van a differencia. Nekem ami nem az,az nem az. Tök mindegy mennyire nem az, az nem az. Általában és ezt nem bántóilag mondom azok az emberek akik hifistáknak hívják magukat, ön jelölten azok. Mert,hogy szabadidejükben nem tudnak mit kezdeni magukkal és hallgatnak-tesztelnek,eljárnak koncertre és hallják,hogy mi hogyan szól.Aztán otthon vagy bárhol máshol "megbecsülik(ez nagyon jó:) ),hogy ez mennyire az vagy mennyire nem. Kb. pont olyan ez mint a piramis játék,hogy vannak fentebb és lentebb emberek és próbálnak egy ideállt kergetni ami nekik örömöt okoz.Nincs is ezzel semmi baj tegyék.Ám legyen csak ne ennek kelljen mértékegységnek lennie a jó illetve a rossz választó vonalán. De legalább ne akarják meggyőzni a normál embert,hogy ők különlegesek,mert tudnak olyat amit más nem. És erre áldozni is képesek. Mondom még egyszer,hogy amíg nem tudjuk,hogy az mi,akkor nem is lehet hozzá hasonlítani.

    Nem, azok a különbségek, melyekről mi is beszélünk, azok nem az egyes hangszerek hangja közötti különbségek, hanem az adott rendszer vagy rendszerelem torzításaiból eredő eltérések, ezek nem apró, hangszín és hangerő béli differenciák, ezektől ugyanis nem lesz a kapott hang torz, színezett, mosott, testetlen, pontatlan, finom részletek nélküli, fárasztó, unalmas, fátyolos, élettelen, elektronikus, éles, sípoló, sziszegő, zsíros, puha, mű, jelenlét érzet nélküli, stb...

    Tehát azt állítod,hogy két azonos típusú hangszer között csak hangszín és hangerőbéli differenciák vannak. Akkor jól van akkor. szerintem nincs miről tovább beszélni.

    Nem, azok a különbségek, melyekről mi is beszélünk, azok nem az egyes hangszerek hangja közötti különbségek, hanem az adott rendszer vagy rendszerelem torzításaiból eredő eltérések, ezek nem apró, hangszín és hangerő béli differenciák, ezektől ugyanis nem lesz a kapott hang torz, színezett, mosott, testetlen, pontatlan, finom részletek nélküli, fárasztó, unalmas, fátyolos, élettelen, elektronikus, éles, sípoló, sziszegő, zsíros, puha, mű, jelenlét érzet nélküli, stb...

    A kiinduló pont hiánya nélkül nem lehet bizonyos távolságot megtenni.
    Látom,hogy tetszik a szó kammerer ezért elmondom neked,hogy túl modernek és túl okosnak látszó szavakat csak abban az esetben használj ha tudod mit jelent.

    Indifferens:Közömbös, közönyös,részvétlen, fásult,elfogulatlan, pártatlan,semleges,közömbös egyensúlyú.
    Konkrétan rád is blattida

    [ Szerkesztve ]

    " A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

Új hozzászólás Aktív témák