Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Slownz

    senior tag

    Pár napja hallgatom már a Canton GLE50-et. Összevetve az ELAC ELX8060 érdekes eredményre jutottam.
    A Canton-t sokkal populárisabb doboznak tartom a zenéim 90%-val elmuzsikál (pedig széles a skála), nem mondom, hogy minden előadóhoz, számhoz tökéletes, de hallgatható az összhang. Eleinte kissé zavart hozzá HK erősítőm fémes hangja, el is gondolkodtam, hogy esetleg erősítő terén is beszerzek még egyet összehasonlítás végett, de pár nap alatt összeállt a kép, jelenleg tetszik, amit hallok. Valószínűleg egy lágyabb erőlködővel már túl lágy lenne az összkép (aztán fene tudja, ki kéne próbálni). Ha jól hallom vagy egy kis pukli a mélyközép tartományban. Nem rajongok kifejezetten ezért, de ennél a doboznál annyira nem zavar. (Lehet az teszi, hogy lassan egy éve hasonlók mélyközép kiemeléses fülest használok). Nem megy olyan mélyre, mint az ELAC, ezt érezni, viszont, amit kapok azt pontosabbnak érzem. (Könnyen lehet, hogy ez a nem megfelelő szoba akusztikának, illetve hátsó bass reflex-nek tudható be, más környezetben nem így nyilatkoznék az ELAC-ról. A fennmaradó 10%-ban, viszont az ELAC domborít nagyot, tényleg ámultam néhány előadónál. (Pl. Aphex Twin, Deadbeat) Olyan zenék ezek, amiket eddig igazán számomra tetszően még nem hallottam megszólalni. Egyébként az ELAC sokkal robosztusabb, tekintélyt parancsolóbb. Nekem úgy tűnik, mintha az ELAC jobban betöltené a szobát. (érdekes, mert később utánanézve, hasonló teljesítményt produkálnak papíron).

    Későbbiekben esetleg, ha egy keresés folytán erre bukkan valaki, és készpénznek veszi, akkor már leírom a rendszer többi elemét is.

    Laptop - Belkin USB - Zero Dac - Gotham GAC3 - Harman Kardon HK610 - Klotz LY225T - hangdoboz.

Új hozzászólás Aktív témák