Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krystman

    őstag

    válasz bkercso #26007 üzenetére

    Az a baj, hogy a ládán ugyan van frekivágó, viszont a két hangfalra ez nem terjed ki, tehát azt nem vágja ott ahol a ládát beállítom. Így van egy olyan érzésem, hogy ez lehet az egyik oka, hogy a szobába össze vissza szól a hang, mert néhol biztos erősebben szól a két hangfal mélye, és ott kioltsa egymást a láda és a hangfal mélye. Mindenképp olyan hnagfal, vagy akár szatelit kellene szerintem, ami max olyan 150hz vagy 100hz-ig tudna lemenni, mert a ládán a legfelső freki 150hz a legalacsonyabb, 50hz. És a véleményem szerint pont az lenne jó, hogy a 150hz alatt már csak kizárólag a láda tudna szólni, és nem lenne más olyan befolyásoló hang, amivel áló hullámok jelentkeznének. Persze ezt csak én gondolom, nem biztos, hogy így van. Egyébként ismerősömnél megnéztem egy szatelites (házimozi) rendszert, és nagyon fura, hogy nála teljesen egyenletes a mély a lakásban, bárhová is megyek. Tehát csak is a két hangfal okozza így már a problémát. És hogy nem tudom vágni a két hangfal frekijét ott, ahol a láda át tudná venni. És neked milyen az a 8cm-es szatelit?

Új hozzászólás Aktív témák