Hirdetés

  • Nincs több főgombos iPad, van helyette nagyobb Air és Pro M4 chippel

    ma Frissítette táblagépes kínálatát az Apple, bemutatkozott az első OLED kijelzős modell és a mesterséges intelligenciában erős M4-es lapka.

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • Sand Land teszt

    gp Több mint két évtizeddel az eredeti megjelenése után Akira Toriyama egyik kevésbé ismert mangája videojáték-feldolgozást kapott, hogy újra elmesélje a sivatagban lakók démonok és emberek történetét.

Új hozzászólás Aktív témák

  • KMT

    addikt

    válasz dudika10 #12812 üzenetére

    "50Hz alatt már nincs túl sok minden a zenében "

    Ezt így ne, mert még elhiszik! Nem kéne ebben a topikban is előhozni megint ezt, de ez általánosítás. Egyrészt attól még, hogy levágják egy zene alját, attól még lehetnek ott hangok. Másrészt sok zenében vannak 20-30 Hz körül is hangok, és nagyon jól tudnak szólni az ilyen zenék (amiket nem csonkítanak meg durván).

    Szóval az az 50 Hz jó 30-nak is, amit viszont kevés front "tud".

    "Csak zenehallgatásra én se raknék a sztereo rendszerbe mélynyomót."

    Ezt nem vitathatom, a dolog igényfüggő. Szerintem úgy, ahogy a magas hangok is, a mélyek is a zene fontos részei.

    Az igaz, hogy egy nagy álló doboz tud elég mélyet adni. De:
    1. Egy monitor tere, pontossága mindig jobb lesz.
    2. A mélyeknél nincs irányérzékenységünk, tehát tág határok közt lehet a szobában rakosgatni a ládát, így meg lehet találni olyan helyet neki, ami a hallgatási pontban megfelelő mélyátvitelt nyújt. Ezt a frontokkal nem lehet megcsinálni.
    (3. Aktív váltással le tudjuk szedni a frontok válláról a legmélyebb hangokat, amik így fellélegeznek, jobban szólhatnak.)

    Persze most nem a 30 ezres szubok esetéről beszélek.

Új hozzászólás Aktív témák