Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orbano

    félisten

    Műszakilag valaki meg tudja magyarázni az alábbi jelenséget?

    Adott a Dynaudio Contour 2: 4ohm
    Adott a JVC A-X9 Super A erősítő, Damping factor = 200
    Adott kétféle kábel:
    1.: 2x6m hagyományos átlátszó pvc köpenyes sodrott kácsa kábel, 2.5mm2, pár hete blankolva
    2.: 2x3m valami nem túl drága neves kábel. Keresztmetszetet nem tudok, de talán mint ha vastagabb lett volna, de mindenképpen vastagabb szálakból volt sodorva és valami vastagabb köpenyben. Viszont öregebb, oxidált felülettel. Az erősítő terminálba alig tudtam betekerni olyan kócos és sprőd volt.

    Az 1-es kábelhez képest a 2-esnek több volt a mélye, és sokkal visszafogottabbak a magasai. De nem úgy, hogy halózni kellett fél órát a különbséget keresve, hanem teljesen egyértelműen, laikusok által is hallhatóan. Női énekhang is pl karcosabb volt vele, mint ha textúrázottabb lenne, részletesebb. Bár ezt simán el tudom fogadni valami pszichoakusztikus hatásnak a másmilyen frekvenciaátvitel miatt. A 2-es kábelt úgyis reklámozták, mint melegebb hangú kábelt, ami segít egy kicsit az élesebb hangú rendszereken. De ezzel kapcsolatban én szkeptikus vagyok.
    El tudja mondani valaki esetleg, hogy ez milyen műszaki jelenségre vezethető vissza? Ekkora különbséget eddig még RCA-k között sem hallottam, nem hogy hsz kábelek esetében :U

    Ear001: uhh ezek elég jól néznek ki, de úgy hiszem olcsóbban kijön az ember, ha kezeli a szobáját. Vagy épít egy újat :D

    [ Szerkesztve ]

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák