Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • benfolds

    őstag

    válasz Oppenheimer #164747 üzenetére

    én azt a tanácsát igyekszem megfogadni, hogy a jó edzés nem hosszabb egy óránál. nem könnyű, mert egyszer kitaláltam, hogy kell csinálnom két izomcsoportra 14-15 sorozatot 10-12 ismétléssel, ami nekem kb. 1 óra 40-45 perc, és ahhoz tartom magam kezdetek óta. hülye módon félek, hogy a kevesebbtől nem fejlődnék, pedig valószínű, hogy az 1:40 már sok. nekem legalábbis, mert nem hinném, hogy az jó, hogy edzés után úgy érzem, hogy lenulláztam magamat, annyira, hogy a következő edzésnek már egy kisebb energiaszinttel megyek neki. kb. 3-4 hét alatt annyira felgyülemlik a stressz, a fáradtság, hogy alig bírok ránézni a súlyokra. most pihenőn vagyok pár napja, tegnap sem akartam edzeni, de úgy voltam vele, hogy van háromnegyed órám, kipróbálok egy rövid edzést. csináltam két izomcsoportra 6-6 sorozatot 10-12 ismétlésekkel. simán bedurrantam. nyilván nem volt egy óra, nem tudom mennyi lehetett, nem figyeltem. persze bőven maradt még bennem, szóval ez azért kevés, de úgy érzem, hogy kb. egy óra lenne az a hossz, ami után nem az van, hogy meghaltam, és van két napom, a következő edzésig, hogy felépüljek belőle, hanem csak azt, hogy edzettem egy faszát, jólesett. ez nagyon hülyén hangzik? :DDD ilyen órás edzésből szerintem ötöt is simán tudnék csinálni egy héten. tudom, istenkáromlás, de azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy úgy fejezzek be egy edzést, hogy maradt még bennem. egészségesebbnek és fenntarthatóbbnak tűnik egy ilyen megközelítés. hogy mennyire lehet tőle fejlődni, azt nem tudom, de nem az a célom, hogy megnyerjem a mr olympiát, szóval, ha kis lépésekben, de haladok, nekem az is bőven jó, ha közben jobban esik az edzés.
    kérdés: kinek milyen hosszú egy-egy edzése?

Új hozzászólás Aktív témák