Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • negyven2

    veterán

    válasz CactuS #94219 üzenetére

    Nem is ez a gond, hanem az, hogy hogyan lehet, hogy kb. 10-15 évig semmi ilyen levelet nem kaptam, és ugye nem is lehet olyan pont-os gmail címet regisztrálni aminek már létezik a pont nélküli változata valakinél. Mégis pl. ez a magyar személy rendszeresen adja meg a pont-os címét (az én címem a keresztnevem vezetéknévem rövidítése). Az illetőt ezért pl. majdnem az neve mint nekem mint nekem (csak neki van középső neve is), de a vezetékneve teljeségben kicsit eltér, de ugyan az rövidítve. Mint írtam nem valami scam cím, mert pl. kaptam már arról biztosítási, nyaralási, de még egy ismert hazai magániskola által küldött üzenetet is. Ez utóbbi esetben volt másodlagos email, amire írtam is. A válasza az volt, törljem a leveleket és az email fiókomat is, mert ez bűncselekmény. Amúgy még arra tudok gondolni, hogy mivel csak fixen pár helyről kapom meg az üzeneteit, ezért lehet neki a pont mellett, még egy-két betűvel hosszabb a címe, de elgépeli, rosszul adja meg vagy dolgozták fel.

    Amúgy a legzavaróbb, hogy szemben az MS rendszerével, a Google-nél ha jól tudom, nem lehet Google fiók emailt váltani. MS-nél ezt úgy oldottam meg, hogy létrehoztam egy alias email-t, majd azt adtam meg mint belépési cím (ugyanis az is kiszivárgott a 2022-es Deezer adatlopáskor). Vagyis hiába van kint a címem (amire már kaptam pár scam mail-t), belépni nem tudnak az MS fiókomba. Sajnos ezt Googe Account esetén nem tudom megtenni.

    “I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

Új hozzászólás Aktív témák