Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    Nah itt megtaláltam azt ami szerintem engem arra kötelezne, hogy ki kell fizetnem a futárt de a fene sem tudja mivel ingyenes házhoz szállítás volt a megállapodásban. Én a lent leírtakból azt veszem ki, hogy az ide küldésnek árát nem vagyok köteles megtéríteni csak a visszaküldés részét mivel arról tájékoztattak. Na de remélem sikerül megoldani mert abszurdnak hangzik, hogy a szerződésben foglaltak legkorábban várható kiszállítási ideje előtt 4-5 nappal nem lehetne lemondani...

    "Milyen költségeket kell a fogyasztónak viselnie a szerződéstől való elállásakor?

    A hivatkozott rendelet egyértelműen úgy rendelkezik, hogy a fogyasztó elállásával összefüggésben kizárólag a termék eladó részére történő visszaküldésének költségeit köteles viselni (kivéve, ha az eladó vállalta e költség viselését), ezért a terméket nem adhatjuk fel utánvétellel vagy portóval. Az eladó az elállás miatt sem kötbérfizetési kötelezettséget, sem bármilyen pénzbeli büntetést nem róhat a fogyasztóra. Ezzel összefüggésben a termék ingyenes kiszállításának díját sem lehet utólag a fogyasztóra terhelni. Továbbá a fentiekben kifejtettel összhangban a termék tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges mértékű kipróbálást meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért felelősséggel tartozunk az eladó felé, és azt meg kell térítenünk részére, kivéve, ha az eladó az erre vonatkozó kötelezettségünkről elmulasztotta tájékoztatni minket.

    Érdemes tudni, hogy nem vagyunk kötelesek kifizetni a visszaküldés költségét, amennyiben a vállalkozás a szerződéskötést megelőzően nem tájékoztatott bennünket arról, hogy az elállási jog gyakorlása esetén a termék visszaküldésének költségét nekünk kell viselnünk, és a vállalkozás nem is vállalta e költség viselését, továbbá a termék postai küldeményként nem küldhető vissza."

    A fene tudja, holnap felhívom őket és beszélek velük majd csak akkor tudok többet. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák