Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    No, folytatódik a dili az Aqua-val, előzmények itt.

    "Egy barátomnak kerregni kezdett a 75k HUF-os Giga Gaming R9 380 4G...
    Nosza! Visszavittük AQUA szervizbe, átvették, gyártó javítani fogja, stb.
    Most meg azzal jöttek, több hét csúszás után, hogy nem lehetett javítani, de felajánlanak helyette egy annál erősebb Asus PH-GTX1050TI-4G-t, amit a saját webshopukban 53k HUF-ért kínálnak... :U

    Természetesen ez elfogadhatatlan, 2 lehetőséget látok:
    - kápé vissza;
    - RX 570-re ráfizetünk.

    ...

    Elvileg 3-4 hetet mondtak, hogy addig külföldre megy a kártya, ahol a gyártó javítja, cseréli a ventit, és majd minden szép és jó lesz, de most másfél hónap után azzal jöttek, hogy nem tudja a gyártó vállalni... ami elég érdekes, mivel szerintem a Giga nem nagyon változtatott a WF lapátokon.

    És erre beajánlanak egy náluk éppen akciós, alap hűtéses, tápcsati nélküli GTX 1050 Ti-t. Mondjuk teljesítményre nagyjából egál a két kártya (azóta utánanéztem), de akkor is:
    1, ne egy fapados modellt ajánljanak a Gaming hűtéses VGA helyett (MSI Gaming, Giga WF2, vagy Asus Strix már okés);
    2, ha olcsóbb kártyát adnak, akkor fizessék ki a különbözetet;
    3, ha drágább kártyát választanék, akkor én fizetem ki a különbözetet."

    Fejlemények. Bementünk megbeszélni a dolgot, Ők ezt mondták:
    - gyártó nem tudott mit kezdeni a hibával, nem küldött cserébe más terméket;
    - gyorsan telefonáltak, a fent említett Asus Phoenix 1050 Ti-n kívül két további RX 560 4GB közül is választhattunk volna 1-az-1-ben;
    - forgalmazó nem tud mást felajánlani.

    Mindezt elég határozott / bicskanyitogató stílusban:
    - márpedig a 1050Ti és az RX560 erősebb az R9 380-nál, ez TÉNY! :))
    - a felkínált kártyák közül EL KELL fogadnunk valamelyiket;
    - beszámításról, pénzvisszafizetésről SZÓ NEM LEHET;
    - NINCS más lehetőség, ha ez nem tetszik, mehetünk amerre látunk;
    - saját kötelezettségről / felelősségről szó sem esett, végig csak a forgalmazóra hárítottak (még az is elhangzott, hogy már nincs garancia, mert a forgalmazó nem tud ugyanilyen kártyát szerezni). :U

    Végül jegyzőkönyvet vetettünk fel, és angolosan távoztunk. :)
    Szóval valszeg' írunk a járási fogyasztóvédelemnek, vagy békéltető testületnek... szerintem elég hamar tele lesz a nadrágjuk, ha esetleg a hivatal bekéri a nagyker álláspontját. Úgy gondolom, a gyártónak mindenképpen kellett volna küldenie csereterméket, ha nem tudták javítani (amikor bevittük, még ezzel kábítottak, most már kínosan kerülték a témát), de valószínűleg el sem küldték a forgalmazónak.

    Ötlet, hogy mi lehet jó megoldás? :DD
    Szürkeimport esetén van rá esély, hogy a makkukra koppintanak?
    Még az jutott eszembe, hogy közvetlenül a Gigabyte importőréhez fordulunk, csak nem tudom melyik nagyker az, ill. hol lehet kideríteni?

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Új hozzászólás Aktív témák