Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    szóval akkor kicsit bővebben:
    baromi hűvös volt tegnap reggel, fújt a szél, nem is kicsit, sokan mindenféle téli cuccban vágtak neki a versenynek, de én gondoltam ha tomcica kibírja 0 fogkban kisgatyában, akkor én is maradok a rövid szerkónál :D

    a terv az 1:55 volt, ami ha jól sejtem 5:27-es átlag környéke, meg az, hogy 170 alatt maradjon a pulzusom. namost ez már az elején elcsesződött, amikor a rajt pillanatában esni kezdett, később átváltott egy rövid ideig havasesőre is, brutális oldal/szembeszéllel megspékelve. ehhez jött még balatonfüred dombossága is. ennek ellenére az elején nagyon szép, egyenletes km-eket sikerült futni, 2-3 mp különbséggel. a pulzus elszállt, de kényelmesnek éreztem. kicsit próbáltam tudatosan visszavenni 5:10 --> 5:20 környékére, és még inkább visszavenni az emelkedőkön, 5:30-ra. ez is sikerült. az első fal a 10. km-en volt, borzasztóan beszúrt az oldalam, itt kicsit vissza kellett vennem, aztán megint jöttek a dombok... de aztán sikerült visszaállni a tervezett 5:20 alá, 5:10-5:15 környékére, frissítésekkel együtt is jó voltam. utaztam egy darabig ezen a tempón egy lánnyal, aztn csatlakoztam egy minket egelőző hármas fogathoz, akik 5 körül csorogtak az utolsó 4-5 km-en. az utolsó frissítőponton még belesétáltam kicsit, a 21. km-t pedig sikerült megtolni 4:45 körül (bár csak 950 méter lett így erről átlagadat nincs), és így lett a mért időm 1:50:29, ami egyébként az evochip oldalán is pont ennyi :) baromi elégedett voltam, meg egy kicsit bosszús, hogy nem lett 49-es az idő, de kevesebb széllel, sík pályán ez sima lett volna, ami plusz motivációt ad a szezon hátralevő részére.

    tényleg igaz, hogy kezdők esetén már az alapozás is sokat jelent, mert tempó/gyorsító munkát nem igazán végeztem, és így javultam hét percet tavaly óta. ennek fényében remélem őszre elérhető lehet az 1:45-ös idő :B

    a track: [link]

    [ Szerkesztve ]

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák