Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz slfln #15866 üzenetére

    Sziasztok!

    Megkaptam az infót, hogy érdeklődnek már itt nekem füles ügyében... :)
    Az eredeti felállás egy Atomic Floyd HiDef Drum lett volna, ám sok vásárlói észrevételben olvastam, hogy annyira nem jó, szerintük jobb a Bose IE, meg ahogy a képeket nézegettem eléggé kényelmesnek, jó szerkezetnek tűnik, tetszik a kialakítása. Negatív véleményt amit olvastam az kb csak annyi volt, hogy hiányolták belőle az aktív zajszűrést.

    Amit már fentebb is leírt a kolléga, az lenne számomra a fontos, max 30-ból kéne kijönnie, úgy hogy szépen szóljon és kényelmes is legyen. Leginkább utazáshoz használnám egy iPod Classic-al vagy touch-al. Lehet persze olcsóbban is, csak a legjobb megoldást szeretném választani. :)

    Műfaji eloszlás az nagyon, de nagyon vegyes...hallgatok metált (Metallica, Ossian, Tarja Turunen), rockot (AC/DC, Guns 'n Roses, Papa Roach), trance-t (ATB, Armin Van Buuren, Tiesto), (nu)jazz-t (Barabás Lőrinc, Mop Mop), egy kis pop-ot (Robbie W, Adele, Jamieroquai), lounge-t (Morcheeba), elektronikus zenéket (Moby, Röyksopp, Yonderboi, Kosheen) meg néha alter rockot (Placebo, Coldplay) illetve blues (Hobo, Deák Bill Gyula). Többet nem írok, szerintem így is sok. :)

    A kinézet meg természetesen szubjektív, de pl az a Bose kifejezetten tetszik kinézetre, az ilyen kisebb bogyós kialakításúak nem igazán. (Persze nem ez a legfontosabb szempont.)

    Unokatestvérem kint él Angliában, tőle be tudnám szerezni. Ami még fontos a kábel minősége, mert ugye ha sokat hordozgatja az ember, talán ez a legsérülékenyebb alkotóelem, na nem mintha nem vigyáznék a dolgaimra, de jobb a békesség.

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz schawo #15886 üzenetére

    Köszönöm, árban egész jó, egy problémám van vele, a kábel hossza. Illetve amit ebay-en írnak ott 100cm, amit itt az meg 120cm. Melyiknek lehet hinni? :F

    A gyári ipod fülesnek megmértem a kábelét, 110cm ez nekem rövid, nem is szeretem használni, a jelenleg használt AKG K314p hosszúsága 115cm és ez pont jó.

    Brainwavz M3-ról mi a vélemény? Ez a típus pl tetszik.

    [ Szerkesztve ]

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz slfln #15891 üzenetére

    Köszönöm a válasz(t)okat, 3 füles fogott meg, az Xears, a Monster és a Nuforce, bár ez utóbbinál egy kissé gondolkodóba estem, hogy nem túl sérülékeny-e a kábel kialakítás?

    A három variáns között van valami lényeges különbség? Látszatra nehéznek tűnnek és csak belül a gumi része támaszkodik, nem kényelmetlenek hosszútávon?

    Valahol (lehet hogy itt) olvastam azt, hogy a Beats by Dr. Dre füleseket is ajánlatos elkerülni, viszont ha jól látom ezeket is a Monster gyártja/árulja. Akkor ez egy alaptalan állítás volt, vagy attól még szar? :)

    A Sony füleseiről mi a vélemény? Mondjuk erről a kettőről: MDR-EX510LP, MDR-EX310LP.

    Nem volt még IE fülesem és kissé ódzkodok tőle, remélem alaptalanul. Mennyire és hogyan lehet ezeket a füleseket tisztítani? (Gondolom ha ennyire benne ül a fülben dzsuvás lesz elég hamar.)

    Úgy néz ki, hogy egyenlőre egy Xears lesz amit kipróbálok és ha nem jön be, akkor megkapja az öcsém (ő 10-nél többet nem adna egy fülesért) én meg szerintem megpróbálok egy Monstert. Ha meg bejön, akkor két Xears lesz a családban. :)

  • TonTomika

    aktív tag

    Hali!

    Na eldöntöttem, megrendeltem és tegnap meg is jött az Xears TD II. :)

    Pár órás bejáratás után el is vittem az első útjára, a mélyek nagyon szépek, nem verik szét a fejemet, hanem lágyak és nagyon kellemes. A középtartomány jó, a magassal viszont még nem vagyok megelégedve, de gondolom járatni kell még bőven, majd utána alkotok róla komolyabb véleményt.

    Kaptam hozzá egy rahedli szilikon véget, meg itthon is találtam 1-2 darabot, viszont sajnos csak a legkisebb gumiharang jó a fülembe, amiből egy párom van. Kipróbáltam mindet, de ezzel marad meg a legjobban és ezzel a legszebb a hangzás. Érdekes, mert a sima fülesekből meg pont a nagyobb méret kellett (azokat is szivaccsal használtam), gyári ipod füles pl kiesik. :)

    Este ráküldtem egy bejáratást, most éppen pihen, aztán jön megint egy kis "égetés".

    Kissé nyomta tegnap a fülemet hazaérés után, lehet a szilikon vég miatt, vagy lehet hogy csak szoknom kell, nem volt még in-ear fülesem. Alapvetően meg vagyok elégedve vele, jó lesz ez szerintem, és ami a legjobban tetszik, hogy 18-20%-al halkabban tudom hallgatni a zenét, mert szinte alig hallok valamit a BKV zajból. Ergo jobban kímélem a fülemet...gondolom.

    Ps.: Köszönöm még egyszer a segítséget/ket! :R

    [ Szerkesztve ]

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz matyiGo #16070 üzenetére

    Az alu is szeles egy kicsit. :) De ilyen nagy szélviharban szerintem kevés az a füles amelyikben nem zavaró a szélzaj.

  • TonTomika

    aktív tag

    Sziasztok!

    Még év elején az ajánlásotokra vettem egy Xears TDII-t ami nagyon bevált, nagyon tetszik szeretem stb, szóval thx! :R

    Éppen ezért kérném a tanácsotokat, hogy iPhone mellé milyen távirányítós fülest vehetnék ami hasonló kaliberű (vagy jobb) hangzásban mint a TDII ?!

    A legjobb valami Xears lenne, de ahogy néztem távirányítós nincsen belőle csak mikrofonos sajnos. :/

    Az összegkereten még nem nagyon gondolkodtam, de 25-30-nál nem nagyon szeretnék többet költeni rá.

    Szempontok:
    • a kábele legyen strapabíró (mint a TDII-é)
    • akg-ben és sennheiserben nem gondolkodok
    • zenét azt nagyon vegyesen hallgatok, de javarészt elektronikus vonalon mozgok
    • távirányító
    • szimmetrikus felépítés, de ebben tudok kompromisszumot kötni
    • L alakú jackdugót sem bánnám, bár nem fontos szempont.

    Miket tudnátok javasolni?

    Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz ko9 #21205 üzenetére

    Köszönöm a gyors reakciót...nem rossz bár ahogy nézem hangosítani-halkítani nem lehet vele. :/

    Esélyes ugyan, de ha van még valakinek ötlete ne tartsa magában! :)

    +1 szempont: lehet egy kicsit kirívóbb, dizájnosabb darab is :)

    [ Szerkesztve ]

  • TonTomika

    aktív tag

    Sziasztok!

    Sajnos ismételten eljött az idő, hogy fülhallgatót vásároljak. Legutóbb év elején rendeltem egy Xears Dominatort, de sajnos olyan gyér a kábel minősége, hogy még odafigyelés mellett is tönkrement. :( Szerencsére cserélhető kábeles, talán lehet majd kezdeni vele valamit. (Garipapírt már nem találtam meg.)

    Azóta egy Apple EarPod-ot használok, amit legszívesebben már cafatokra tépnék, annyira ócska ótvar szar az egész. Skypeolni, ágyban filmet nézni tök jó vele, de közlekedni lehetetlen, kiesik a fülemből minden lépésnél, nem szigetel, elég volt ebből a kényszermegoldásból.

    Kész vagyok most kicsit többet áldozni erre a kérdéskörre, mert igénylem, hogy valami jól szóljon (és ne halljam menet közben a vonat/busz/metró zaját).

    Amit tudjon:
    - InEar
    - min. 2év gari (Klipsch-en kívül van ilyen?)
    - iPhone kompatibilitás
    - Y kábel, ne kelljen körbetekerni a nyakamon mint egy nyakörvet
    - Nem feltétlenül kell kiegyenlített hangzásvilág, de mindenképpen legyen szép közép és magas tartománya is a tarkósimogató mélyek mellett. (Nagyon vegyes zenéket hallgatok, de van egy hangzásvilág amihez vonzódom. Telt mélyek, részletes és nagyon tiszta közép és magas tartomány. Szaknyelven nem tudom minek hívják, így tudom a legjobban körülírni mit kedvelek. :) )
    - Sok civil a Beats-et javasolta, de mondtam nekik, hogy zenét szeretnék hallgatni, nem musicfm-et. Szóval ilyet már csak elvből sem szeretnék venni.
    - MAXMAX 30.000 Ft, de inkább 25.000 környéke.
    - Minden olyan anyaghasználatot ami nem műanyag előnyben részesítek
    - Vigyázok minden cuccomra, a füleskábelre kifejezetten, tehát ne menjen olyan hamar tönkre, ha igen akkor meg legyen lehetőség a gariztatásra.

    Amiket eddig néztem:
    - Klipsch Image S4i (II), árgépen 25-ért már találtam
    - Klipsch Image X7i, ez tetszik a legjobban, szintén árgépen 20.500-tól indul pár boltban ami fura, mert máshol meg 46k-ért mérik. Ezek valószínűleg hamisítványok lehetnek?
    - Miután bepillantottam a fórumba, megláttam honfoglalo véleményeit az RHA-ról, eléggé tetszik ez is, bár a MA750i-nél nem tudom mennyire zavarna a fül mögötti kábelelvezetés, lehet, hogy csak megszokás kérdése…sosem volt még ilyenem, kicsit idegenkedem tőle. Kifejezetten tetszik a jacknél a rugós megoldás, régen én is mindig tollrugót tekertem rá. :)
    - Az MA600i mennyivel "rosszabb" a 750i-nél?

    Mit javasoltok? X7i-re vagyok nagyon beindulva, de az RHA megingatott a választásomban.

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz bucsher #47778 üzenetére

    Végigolvastam az összefoglalót, és a keresőt is használtam. Ha végigolvastad a posztomat, akkor ezt valószínűleg láthattad is, mert leírtam. ;)

    Meg is néztem a kategóriát és nem becsmérelni akarom más munkáját (fogalmatlan embereknek ez egy elég jó összefoglaló egyébként), de számomra nem volt ez elegendő infó ahhoz, hogy minden kérdésemre választ kapjak. Hiszen az, hogy valami mikrofonos vagy sem, még nem jelenti, hogy iPhone-al is tudom használni a távirányítóját, a levegőben lóg még a garancia kérdése, a Klipsch meg mint márka úgy en bloc nem szerepel sehol az összefoglalóban, mint ahogyan az MA600i sem. Az meg már meg sem említem, hogy pár boltban gyanúsan olcsón árulnak Klipsch-et.

    VSD1 nem az amit én keresek, kinézetre sem olyan sajnos ami tetszene, nem hallókészülékre hasonlító eszközt szeretnék a fülembe tuszkolni, hanem fülhallgatót.

    Lehet, hogy én gondolom rosszul, de a fórum nem csak arra való, hogy hasonló fétisekkel bíró emberek kielégítsék egymás perverzióit, hanem arról is szól, hogy a betérő kérdésekre válaszolnak. Nyilván ha beböfögöm, hogy mondjon már valaki 10-alatt jó fülest, akkor jogosnak érzem a válaszodat, így viszont nem, mert bővebb információra van szükségem.

    Nem is értem továbbá, hogy miért kell az embereknek egyből a másik torkának esni ahelyett, hogy segítenénk. Ha esetleg leírtam korábban és én büszke vagyok a válaszomra, vagy leírom még egyszer, vagy megkeresem (hiszen tudom hogy milyen szavakat használtam benne, egy perc alatt megtalálom), és kedvesen leírom neki, hogy ezt már megválaszoltam és olvassa el nyugodtan ezen a linken stb.

    Aki egy adott témában topiklakó az egyrészt jobban is ismeri a topikot, másrészt nyilván több ideje van válaszolgatni, mint annak, aki gyorsan szeretne információhoz jutni. Innentől kezdve már csak az empátián múlik, hogy mennyire vagy segítőkész vagy nem. Persze mindenki magából indul ki, kinek a pap, kinek a papné. Én régen így fórumoztam ahogy leírtam, mert ezt tartom jónak. :)

  • TonTomika

    aktív tag

    válasz szentkuti11 #47783 üzenetére

    Köszi a választ!

    Elgondolkodtató, vennék én normális, headset nélküli fülhallgatót is, de a távirányító funkcióról sajnos nem tudok lemondani. Nem szeretem menet közben előveszegetni a telefonomat, túl nagy rohanásban közlekedek, egyszerűbb a remote-al intézni a zene kezelését. Így is eléggé zavar egyébként az Apple fülesnél, hogy tudják, hogy mi lapul a zsebemben.

    Szóval sajnos mindenképpen olyanra lenne szükségem, ami kompatibilis ezzel a szerencsétlen telefonnal.

Új hozzászólás Aktív témák