Hirdetés

Aktív témák

  • #70869248

    törölt tag

    válasz shev7 #19797 üzenetére

    mondom én hogy nem értesz :D

    Véleményes esetben nincs jó döntés...max utólag nézve, de ott és akkor amikor dönteni kell, azokban a tízkörökben, ott nem jól döntöttek.
    A pillangóhatásban nem lehet élni, mert akkor megállsz az életben a küszöböknél, egy remek új területe az elvontabb gondolkodásmódnak, vagy új nézőpont...nem akarom magyarázni, nem ez a lényeg.
    A lényeg az hogy a pillangó elv nem működik ha az életben döntéseket kell hoznod,...mert nem hozol döntéseket.
    De itt azt kellett tenni, és ha nem egyértelmű a szitu, akkor úgy kell dönteni, hogy a legkevesebb kárt okozzam.
    Elmondom miért.
    Azt mondod hogy Webber az itt elvett pontok miatt bukja a VB-t,....
    -azt mondom van még hátra x futam, és a ponthátrány nem jelentős...nem itt bukta el a VB-t (amúgy sem bírom a matekot ilyen eseteknél).

    Viszont ha véleményes szituban úgy döntök hogy jelentős hátrányba hozom a másikat (vagy előnybe az egyiket)....akkor valóban előfordulhat hogy itt bukja el a VB-t.

    érted?

    a pontkülönbség a lényeg, és nem a matekban...mert az a hülyeség.
    A lehető legkisebb kárt okozzam a döntésemmel ha nem vagyok benne 100%-ig biztos.
    Nem kell lecsontozni 1 pontos matekra hogy hol bukta el ha elbukta....mert kellően kis különbségnél nincs értelme egy futamra lebontva kikiáltani hogy na tessék ott buktam el..
    Viszont ha a döntésemmel növelem a pontkülönbséget, akkor az ne legyen véleményes.
    Ezt nevezik beleszólásnak....és ha bele kell szólni, de nem egyezünk meg akkor minimalizálni kell a kárt amit okozunk.
    Na már szénné magyaráztam :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák