Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SSanya

    csendes tag

    Sziasztok!

    Érdekes problémába ütköztem, eddig sem magamtól nem találtam rá megoldást, sem az ügyfélszolgálat nem tudott segíteni.
    Pár hete azt vettem észre, hogy a freemail-nál meglévő postafiókomat pop3-on nem érem el. Először a freemail-re gyanakodtam, egy ideig vártam, hátha megjavul. Aztán elkezdtem utána olvasgatni, nem változott-e valami freemail-nél, de semmi.
    A lényeg: digi hálózatából 3 másik, pop3-as postafiókomat hibátlanul elérem, viszont a freemail-t nem. Egyébként minden ugyanaz, nincs titkosítás, mindegyik 110-es alapértelmezett porton működik. A freemail-t kipróbáltam a céges notiról, úgy hogy otthon a digi hálózatából is és a cégnél a céges hálóból is fel próbáltam lépni. A céges hálóból hibátlanul működik. Elviszem haza, átállítom az ip-t a notin, a net minden megy, de freemail nem. Próbáltam, hogy kikapcsoltam minden tűzfalat, kikapcsoltam az e-mail védelmet a vírusirtóban, de a csatlakozás még az authentikációig sem jut el, értelmes hibaüzenetet nem tudok kicsikarni, egyszerű time out-ot kapok. Digi azt mondta, kell náluk postafiók (ami baromság, mert szeptember óta használom a pop3-as fiókokat náluk, enélkül működtek, stmp-nél pedig a pppoe adatokkal azóta símán küldök levelet), ezért regisztráltattam náluk egyet, hogy legyen igazuk. Meg ez sem oldotta meg, innentől a digi-s levelező fiókot is elérem pop3-on, de a freemail-t még mindig nem. Több pop3-as klienssel is próbáltam, az se segített. Routeren keresztül megy a net, de a router tűzfala ki van kapcsolva, csak a klienseken használok külön szoftveres tűzfalat. Ha web-es felületen nézem, ott símán megy a freemail. Ping-re válaszol, névfeloldás működik, de próbáltam közvetlenül ip-t is megadni a kapcsolódáshoz. Próbáltam pop3 címnek a pop3.freemail.hu és a freemail.hu címet is, ip egyébként ugyanaz mögöttük, de egyikkel sem működött. Próbáltam a freemail-nak is írni, van-e valami gond esetleg ott, választ nem kaptam. Digi ügyfélszolgálat szerint náluk minden ok, pedig nekem valahogy úgy tűnik, mintha valami blokkolná ezt a portot a digi hálózatában. Van valakinek valami hasonló tapasztalata? Esetleg ötlet, mit tudok még csinálni?

Új hozzászólás Aktív témák