-
Mobilarena
I. Általános tudnivalók
1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
8zabi
őstag
az event-stream "támadás" részletes leírása
-
Reggie0
félisten
De, csak eppen azt bagatelizalja el, hogy kis halozzattal nem kevesbe biztonsagos, hanem egyaltalan nem.
Persze, elmeleti lehetosege annak ugyan ugy ott van, hogy valaki beuzemel a padlason 10 malnat vagy egy 200-600GW-os farmot. En csak azert nem teszem, mert faraszto felmaszni a letran.
-
htc07
addikt
válasz Reggie0 #16702 üzenetére
akkor szerinted milyen konkrét számítási kapacitás az, ahol már biztonságos?
lovagolhatunk itt a szavakon, a hálózat működik pár málnával is meg a jelenlegi helyzetben is, annyi a különbség, mint azt korábban mondtam, hogy a magyobb számítási kapacitás miatt biztonságosabb a hálózat.
[ Szerkesztve ]
-
Reggie0
félisten
Az a kapacitas, aminek a negyedet nem lehet ugy birtokolni, hogy ismeretlen maradjon a tulajdonos kilete (es hollete).
Egyaltalan nem a szavakon lovagulunk, ugyanis a PoW algoritmus pont a halozat biztonsagossa tetele miatt lett kitalalva, nem azert, hogy akarmilyen kicsi legyen. Ha ezt az aspektusat figyelmen kivul hagyjuk, akkor
semmi ertleme sincsen implementalni es hasznalni. A lenyeg pont az, hogy ne tudjon egy kezben oszpontosulni annyi szamitasi kapacitas, ami a halozattal osszemerheto es ezt ugy valositja meg, hogy decentralizaltan minel tobb, akar milyen kicsi, resztvevot bevonjon.[ Szerkesztve ]
-
ngabor2
nagyúr
Létezik olyan, hogy "legmegbízhatóbb váltó"? Vagy valahol megtalálom összegyűjtve a nagyobb forgalmú váltókat? Egy párat ismerek, de tapasztaltabbak véleményére kíváncsi lennék. Egy barátommal szeretnénk egy nem túl nagy összeggel próbálkozni, hátha szerencsénk lesz.
-
-
fireman123
őstag
válasz ngabor2 #16705 üzenetére
Kriptóban legmegbízhatób? ....a forgalmakat a coinmarketcap.com oldalon tudod megnézni, szűrni.
-
vismaior04
tag
válasz ngabor2 #16705 üzenetére
Forgalom szerint nem probléma meghatározni őket ([exchangek]), megbízhatóság már nehezebb dió.
Lehetne ezt aprólékosabban ragozni (céges hátterek, kötődések, stb), de szerintem nagyon nem is érdemes vele foglalkozni kisebb összegnél (nagyobbnál meg simán azt javasolnám, hogy használj több váltót, managelve a kockázatot), nagy vonalakban a top 10-15 váltó cirka ugyanakkora biztonságot ad (vagy veszélyt hordoz magában).[ Szerkesztve ]
-
D@reeo
aktív tag
Ha már váltók... A btc-e -ről mit lehet tudni? Mármint akinek volt ott valamije, ment a levesbe vagy visszakaphatta? Az oké, hogy WEX-et adtak, de volt akinek sikerült ezzel visszaszereznie a coinjait/valutáit?
Az ember azt hinné, hogy az orosz maffiánál biztosngágban van a vagyona, erre tessék...[ Szerkesztve ]
-
csaba951
veterán
válasz ngabor2 #16712 üzenetére
Ezek közül egy csomó nem fogad fiat-ot, vagy országspecifikus (korea/japán). Szemre az első biztosan használható a Kraken. Beutalás előtt meg kell csinálni a KYC ellenőrzést, kötelezően (mindenhol). Amíg ezzel nem vagy meg, addig felesleges utalnod bárhová.
Ja, most jut eszembe! Nektek valószínűleg a Mr- Coin lesz a legegyszerűbb/legolcsóbb. ATM vagy banki átutalás.
#16710 D@reeo
Elvitte a vezetőket az FBI, szóval most pár évig nem érnek rá! -
kssvirag
tag
válasz GBRDVD #16677 üzenetére
A legtöbben tavaly vásároltak , fektettek be, összel télen.
Szerintem az emberek 80-90% nak már kipukkant a lufi. Akinek még van, szerintem a legtöbbjének is, csak ők még biznak a csodában.
Elenyésző kissebbség akinek még mindig pluszban van a befektetett pénze.[ Szerkesztve ]
-
Ferdzsoo
addikt
válasz muszurkefal #16717 üzenetére
Én is várom 1000-re.
"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."
-
#07041792
törölt tag
Na végre.
[ Szerkesztve ]
-
csaba951
veterán
válasz muszurkefal #16717 üzenetére
És ehhez hol találsz majd most befektetőket? Éppen csak elkezdődött a medve piac a részvénypiacon. A visszaesés miatt egyre több cég zár majd be. Egyre több munkanélküli lesz. Akinek van állása az meg nem számíthat fizetésemelésre. Csökkennek majd az emberek megtakarításai. Ki az az őrült aki ilyenkor olyanba fektet be aminek már most 82%-al esett az értéke ATH-hoz képest?
[ Szerkesztve ]
-
margithid
veterán
válasz csaba951 #16721 üzenetére
Nem most.
Írták több helyen, hogy 1-2-3 éves stagnálás, oldalazás jöhet.
Szerintem 1 évig ellesz a BTC 2-7k között.
Ki tudja, hogy egy nagyobb válságra, hogy reagálna a kriptó piac. Az, hogy most követi a részvényárakat nem jelent semmit.
Ha lesz majd egy újabb 2008as válság, akkor válik el a sz@r a májától -
#25583896
törölt tag
válasz csaba951 #16721 üzenetére
Hát nem is akkor kell beszállni, amikor a csúcson van
Hosszabb távban gondolkozva már bőven megéri a jelenlegi áron venni, ha már csak 10k-ig felmegy a jövőben, márpedig miért ne lenne megint annyi (lehet hogy nem januárban, de mondjuk 2 éven belül). Ez alól kivételt képez persze, ha az összes crypto bedől és 0 közeli értékre esik vissza. -
csaba951
veterán
-
tom120514
őstag
-
őstag
válasz csaba951 #16725 üzenetére
A Bitcoint (meg az összes egyéb kriptovalutát) leginkább úgy tudnám jellemezni, mint valami pénzügyi kokain. Láthatóan senki nem hagyományos pénzügyi műveletre használja, mint pl. termék eladása, vétele, hanem abban reménykedik, hogy felmegy az ára. Ráadásul ott az a paradoxon, hogy hagyományos pénzügyi művelethez stabil árfolyam kellene. Jelenleg olyan alap dolgokra sem alkalmas a Bitcoin, mint pl. utánvételes vásárlás. Mire megjön az áru, már akárhol lehet az árfolyam. Az autó és lakáshitelt, már említeni sem merem.
Mégis, mi az a probléma, amit a Bitcoin megold? Jelen formájában egy legális piramisjátékhoz hasonlít leginkább. Aki korán beszállt, az abban érdekelt, hogy meggyőzzön másokat, hogy szálljanak be. Aki meg későn szállt be, az bukott egy jó nagyot.
A hagyományos banki infrastruktúrával jóval gyorsabban, egyszerűbben ki lehet szolgálni az igényeket. Az egész hálózat energiaigénye meg elképesztő. Ráadásul olyan mellékhatásokat produkált, mint a PC grafikus kártyapiac torzítása. De említhetném a sok becsapott embert is, akinek ráment erre valamilyen vagyontárgya, házassága, netán az egészsége is. Mindezt miért is?
Ami pozitívum lehet, az a kriptográfiai technológiában elért fejlődés vagy ilyesmi. Összességében a Bitcoin és társainak a fejlődése nem jár együtt semmilyen társadalmi fejlődéssel, inkább csak károkat okoz.
-
őstag
válasz Németh Péter #16727 üzenetére
írásodból nagyon látszik, hogy laikus vagy
én kb százszor használtam már valós termék és szolgáltatás vásárlására az elmúlt 1-2 évben cryptot
az áérfolyam ingadozás sem gond, mert ha valami oylasmit adtál el aminek kell azonnal az ellenértéke fiat pénzben, akkor 3 másodperc alatt átváltható eurora vagy dollárra és onnan bankkártyával elkölthető
mellé az előnye, hogy semmilyen hatóság nem tudja nyomonkövetni a pénzköltést és hogy gyakorlatilag jelképes a tranzakció költségecryptot minden termékemért elfogadom
-
őstag
válasz LuckyL #16728 üzenetére
Annyira azért nem vagyok laikus a témában. Egyszerűen csak károsnak tartom az egészet.
Még hogy nem gond az ingadozás? Tegyük fel megrendeled a kívánt terméket a webről utánvétellel ma. Megjön két hét múlva és ki kellene fizetni. Aznap már hiába gyors a váltás, két hét alatt sokat változhat az árfolyam.
A nem lenyomozhatóság meg leginkább a kábítószer kereskedőknek és illegális jövedelmeknek jó csak. Ha legális jövedelmed van, akkor abban vagy érdekelt, hogy lenyomozható legyen. Abban az esetben lehet valóban probléma, ha egy állam a lakossága ellen fordul valamiért.
Az ellenőrizetlen pénzáramlás elég komoly károkat tud okozni. Önmagában az egyáltalán nem egy üdvözlendő cél. Tudom ajánlani a témában "A Keresztapa" c. filmet vagy mostanság a Narcos sorozatot a Netflixen.
-
tom120514
őstag
válasz Németh Péter #16729 üzenetére
- a videokártyáknak semmi köze a BTC-hez néhány éve már
- az energiaigényről valószínűleg a PH-n olvastál csak clickbait cikkekben
- a ma vásárolható autók el tudnak indulni és egyetlen autó sem tud repülni > kb. ez a logika az utánvétes példával, reláció analízisben "C" lenne, vagyis mindkettő igaz de nincs összefüggés
- elég sok látható pénzáramlást látok naponta ami nagy kárt okoz
Egyébként egyetértekNever go full retard.
-
Zsoxx
senior tag
-
őstag
válasz tom120514 #16730 üzenetére
A BTC-t már valóban nem bányásszák sima videokártyákkal, csak a kapcsolódó más kriptovalutákat. Habár úgy tudom volt olyan pont a 15-20 ezres magasságban, amikor újra megérte azzal is byányászni.
Elég sok anyag van a bányák fogyasztásáról, pl. egy Antminer S9 1350 wattos 13.5 Th/s értékkel. De elég sok írás, meg videó van erről.
Itt van pl. egy szép kis video, az azóta már csődbe ment Giga Watt bányáról, meg a helyi lakosság reakcióiról:
Cryptocurrency: Virtual money, real power and the fight for a small town's future
Bitcoin Mining Firm Giga Watt Declares Bankruptcy Owing Millions
Az utánvéttel nem tudom mit nem értesz. Megrendelsz egy Lambót 126 Bitcoinért, ami $424,845. Megjön a kamion a Lambóval és kér a szállító 126 Bitcoint, ami viszont 200 ezer és 800 ezer dollár között bárhol lehet már, tekintve az árfolyam változást. Ezért Bitcoint ilyen célra nem lehet használni. Amit lehet, hogy továbbra is USD-ben elszámolni és amikor megjön a kamion, akkor $424,845 értékű Bitcoint utalni, amit azonnal vissza kell váltani USD-be. Persze ennyi erővel egyszerűbb már USD-t utalni.
-
őstag
válasz Németh Péter #16729 üzenetére
utánvétellel cryptoval?
ezt a gondolatmenetet fejtsd már ki jobban kérlekszerk: szerintem inkább próbáld ki a crypto használatot, mert ez az elolvasod az okosságokat a neten aztán visszaszajkózod ide, nagyon nem jó
ez oylan mint amikor a dízel passatból fikázza valaki a teslát, hogy szar elektromos fos[ Szerkesztve ]
cryptot minden termékemért elfogadom
-
őstag
válasz LuckyL #16735 üzenetére
Nem értem mit nem értesz.
Van egy termék a neten x BTC-ért, amit utánvéttel szeretnék fizetni. Megjön a termék, kéne fizetni az x BTC-t, de addigra már lehet 2x HUF-ot kellene fizetnem, mint amennyiért megláttam. BTC-ben akkor tudnék számolni, ha abban lenne a jövedelmem, de az meg ugye jellemzően valamilyen nemzeti valutában van.
Vagy ugyanez pepitában, mennénk síelni Februárban. Összeszedünk 10000 EUR-t Bitcoinban Decemberben. Odamegyünk a szállodához Februárban, de addigra a 10000 EUR-nyi Bitcoin már csak 3000EUR-t ér. Egyszerűen túl nagy az árfolyam kockázata a Bitcoin-nak. Nemzeti valuta meg kb. sose lesz a Bitcoin, mert nem lehet nyomtatni. Értelmetlen az egész konstrukció. Az árfolyamát leginkább a nem is annyira bujtatott piramisjáték jellege adja. -
csaba951
veterán
válasz Németh Péter #16727 üzenetére
>Mégis, mi az a probléma, amit a Bitcoin megold?
Jelenleg? Olcsón lehet pénzt küldeni bárhová, gyorsan, biztonságosan.
olcsón:
Nemrég utaltam be a BTC-m Kraken-re, hogy átváltsam USD-re. Kb. 2 dollárcentbe került az utalás. Ezzel semmilyen banki rendszer nem tud versenyezni. Pl. ma az OTP Sepa utalás indításáért tranzakciónként min. 3000 Ft-ot kér, plusz az átutalási összegtől függő jutalék. Paypal? Belföldi utalás ingyenes, de az EU-s vagy trazatlanti utalás már horror összegekbe kerül, ha kis összegről van szó (<10 USD), mert itt is van egy min. alapdíj. Persze azért a bankoknál lényegesen olcsóbb.bárhová:
Nekem egy Budapest->San Francisco utalás volt. De bárhonnan lehet utalni, ahol van internet kapcsolat.gyorsan:
Nekem ilyen jutalék mellett ez kb. 10 óra volt. Kb. 20 dollárcent lett volna ha 4 órán belül kell. Kb. 32 dollárcentbe került volna 1 órán belül. Ok, nem azonnali, de ki lehet bírni. Már ma van Lightning Network, amivel gyakorlatilag azonnal átment volna. Ennek azonban még nincs meg az általános támogatottsága, és kliens programok is alig vannak hozzá. Meg október 10 óta van Liquid Network, ami nem tudom még pontosan mi, de rengeteg tranzakció gyors kiszolgálására lett tervezve.biztonságosan:
Nincs rá bizonyíték, hogy valakinek sikerült meghackelnie a hálózatot. Ellentétben a jól bevált pénzügyi rendszerrel, amit pl. a FED nevű szervezet rendszeresen hackel. És valahogy sose úgy, hogy az átlagembereknek jó legyen.Tehát erre jó már ma is. De nem ez a lényege. Ha van hiteled, akkor ki vagy szolgáltatva. Ha nem fizeted a részleteket, jól megbüntetnek. Megtakarításod van? Akkor költesz amikor akarsz, amire csak akarsz. Hát nem! Csak azért tudsz költeni, mert a bank megengedi neked. De ha úgy tartja kedvük, meg is tagadhatják tőled. Nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy azt csinálsz, amit akarsz. Valójában azt csinálsz amit mások megengednek neked. A BTC szabadságot ad neked. Valóban te rendelkezel a pénzed felett. Arra és akkor költesz belőle amikor és amire csak akarsz. A bankok csak akkor kapnak belőle, ha te odaadod nekik. Senki nem foglalhatja le, veheti el tőled a pénzed. Lásd Ciprus, ahol hiába volt pénzed a bankban, egyszer csak úgy döntött az állam, hogy naponta max. 50 €-t fizetnek ki neked belőle. BTC-nél nem lehet pénzt teremteni a semmiből. Lásd most a kereskedelmi bankok. Ugyanezért Tribucerné több évet töltött a börtönben, mert neki nem volt erre felhatalmazása. Ahogy neked sem. És a jegybank elnöke se írogathat be a számítógépbe pár nullát, szabadon. Lásd FED és Ben Bernanke esete, ahol baromira nem kérdezték meg az átlagembereket arról, hogy jól lesz-e ha egy halom fedezett nélküli pénzt visznek be a rendszerbe ezzel leértékelve az emberek pénzét/megtakarítását.
-
őstag
válasz csaba951 #16737 üzenetére
Kártyás vásárlás a neten kb. ingyen van és azonnali, legalábbis a fizető félnek. Mondjuk veszek egy 100 dolláros akármit, megadom a kártyaadatokat és megvettem. Utalás valóban nem olcsó, de a gyakorlatban meg lehet magyar bankkártyával az USA-ban és az EU-ban is fizetni, szóval annyira nincs is utalási kényszer általában.
BTC-nél ott az árfolyam rizikó. és a kettős konvertálás kényszere. Neked át kell raknod a pénzed BTC-be, a másik félnek meg ki kell venni BTC-ből. A kettő között meg változik az árfolyam. Bolti fizetésnél meg a készpénzzel meg a paypass-os kártyákkal kellene versenyezni a Bitcoinnak. Vagyis valami extrát kellene nyújtani a lakosságnak, hogy használják.
-
őstag
válasz Németh Péter #16736 üzenetére
senki nem vásárol cryptoval utánvéttel, tényleg nem értem hogy tudsz ilyet kitalálni
előre fizetsz, nem utólagcryptot minden termékemért elfogadom
-
csaba951
veterán
válasz Németh Péter #16729 üzenetére
Volalitás. Te stabil árfolyamot vársz el egy olyan terméktől, ami 10 éve egy fórumbejegyzésként indult. Az USD 1792 óta, az arany meg pár ezer éve van jelen az emberiség életében.
Bitcoin megmagyarázva, avagy hogyan kezdődik egy gazdasági forradalom? Még mindig zseniális!
-
csaba951
veterán
válasz Németh Péter #16738 üzenetére
>Kártyás vásárlás a neten kb. ingyen van és azonnali, legalábbis a fizető félnek.
Eltekintve attól az apró ténytől, hogy a bankkártyának éves díja van. Meg a bankszámládnak. Meg, hogy Magyarországon pont az EU szinten is kiemelkedően magas kereskedői jutalék miatt nincs mindenhol kártyás fizetés. Szóval ezektől eltekintve - tényleg ingyen van!
>BTC-nél ott az árfolyam rizikó. és a kettős konvertálás kényszere.
Mert bankok nem konvertálnak gyakorlatilag követhetetlenül össze-vissza (USD<>HUF<->EUR) a külföldi vásárlásaid után. Meg a Paypal sem. Ja, DE!
>Bolti fizetésnél meg a készpénzzel meg a paypass-os kártyákkal
>kellene versenyezni a Bitcoinnak.Egy olyan rendszernek amit 10 éve létezik egyáltalán. Érdekes módon a készpénzen, meg a Paypass-on nem kéred számon ugyanezeket! BTC folyamatosan fejlődik, egy csomó problémára már van megoldás, másokra meg csak később lesz. De lesz!
-
őstag
válasz csaba951 #16737 üzenetére
Az amúgy érdekes vitatéma, hogy mi a pénz, meg mi az hogy pénz értéke. A pénz értéke kb. az emberek egymáshoz viszonyított bizalmi értékének a közvetítője. Akkor működik jól az erre épülő gazdaság, ha azoknál van épp a sok pénz, akiknek az emberek önként odaadták a sajátjukat, valamilyen jó dologért cserébe. És a gazdag embernél lévő pénz visszajut is jut a gazdaságba. Vagy valami ilyesmi, a gyakorlatban ez nyilván sehol sem ilyen tiszta. Mindenesetre ha a gazdagodásnak az a módja, hogy az embereknek valami jó dolgot csinálsz, amiért cserébe odaadják a pénzüket, akkor elvileg fejlődik az a gazdaság. Ha erőszakkal elveszed valakitől és odaadod másnak, az csak újraelosztás. Ha szeretnéd, hogy növekedjen a gazdaság és az emberek egyre több mindent tehessenek a pénzükkel, akkor egyre több pénzre van szükség. Ugyanakkor fedezet nélkül nem szabad pénzt nyomtatni, mert csak infláció lesz belőle. Ugyanakkor a tipikus helyzet az, hogy nem pénzt teremtenek, hanem hitelt. És ha a hitelt visszafizetik, akkor a teremtett pénz eltűnik.
A Bitcoin ezen a helyzeten jottányit sem változtat, mert az csak egy érték hordozó eszköz kibocsátó ország nélkül. Az értéke meg annyira gyorsan változik, hogy értékmérésre alkalmatlan. Cserébe sok ember belerakja a pénzét, kvázi kivonja a reálgazdaságból a pénzt, majd nem csinál vele semmit, csak várja a csodát, hogy felmenjen a BTC értéke a Holdba. És minél több ember rakja bele a pénzét, valóban annál drágább lesz, de mivel tartáson kívül kb. semmire nem használják, az a pénz a gazdaság számára jórészt elveszettnek tekinthető. Nyilván a bányászfarmok villanyszámlája visszakerül a gazdaságba.
-
Reggie0
félisten
válasz Németh Péter #16729 üzenetére
Ha legális jövedelmed van, akkor abban vagy érdekelt, hogy lenyomozható legyen.
Ez nem igaz.
-
Reggie0
félisten
válasz Németh Péter #16738 üzenetére
Bankkartyaval hogyan veszek autot/lakast?
-
htc07
addikt
válasz Németh Péter #16742 üzenetére
Szerintem semmi gond nincs a BTC mint fizetőeszközzel, amennyiben:
-veszel egy kávét
-külföldről utalsz haza pénzt (nem feltétlenül Magyarországról/ra), aztán visszaváltod fiatba pár perc múlvacsak hogy kettőt mondjak hajnalban, ami beugrik.
Az valóban igaz, hogy utánvéttel két héttel a vásárlás után (létezik ilyen?) más lesz az árfolyam, de ennyi erővel ugyanez van, ha külföldi valutában rendelsz, és elmozdulnak az árfolyamok két hét alatt.
Na meg az utánvétes példád inkább ahhoz hasonlítanám, hogy hozza a futár a csomagod, te pedig banki utalással fizetsz neki a helyszínen.
Nem kell (és nem is fogja jó ideig biztosan) kiváltania egy teljesen új technológiának pár év alatt az évezredek óta bevált készpénzes (vagy banki) rendszert, de tök jól kiegészítheti, ha nem az van az emberek fejében, hogy milyen rossz lesz nekik, ha bitcoinban kapják majd a fizetést.
[ Szerkesztve ]
-
őstag
válasz csaba951 #16741 üzenetére
Valóban van éves díja, meg valóban nem lehet vele mindenütt fizetni. De nem látom bizonyítottnak, hogy egy ennyire energiazabáló rendszer hosszútávon olcsóbban kijönne. Eleve nem irányítja senki. Úgy forkolódik, ahogy a kínai bányászoknak jól esik. Egy ilyen valamire én biztosan nem váltanék. Ha az a Bitcoin összes előnye, hogy az éves bankszámla díjat lehet vele csökkenteni, az meg nem túl sok, habár azért már valami lenne. Ha van pénzed a bankban, akkor a kamatok miatt inkább bevételeid vannak. Persze a hiteleknek mindig van költsége. Nálam nem jön ki a matek Bitcoin esetén. Van egy több Terawattos energiazabáló bányász infrastruktúra, azt valakinek ki kell fizetni valahogy. A mostani bankok szerver farmjait is ki kell, de az legalább értelmesen skálázódik.
Én azt látom, hogy ilyenek kérdésekkel senki nem foglalkozik. Az a kérdés mindig, hogy mikor nő már az égig az árfolyam. Holott ha ilyen kérdés egyáltalán felmerül, akkor szerintem ott már baj van.
-
őstag
válasz Reggie0 #16743 üzenetére
Inkább úgy fogalmaznék, hogy lehet találni olyan esetet, amikor nem igaz, de azért általában igaz. Nézd meg a Szicíliai -, a Kolumbiai -, a Mexikói stb. maffia mekkora károkat tud okozni az ottani társadalmaknak. Ha megjelenik egy országban az illegális úton felhalmozott vagyon, az eléggé szét tudja zilálni azt. Pl. Dél Amerikában kialakult a [kokain: Kolumbia -> USA] és [dollár: USA -> Kolumbia] körforgás. Ha nem zárod el az illegális pénzcsapokat, abból általánosságban csak a baj lesz. Nem véletlen vannak a pénzmosás elleni törvények. Alapvetően támogatni kell a "tiszta" vagyonszerzést és akadályozni a "piszkos"-at.
-
butch3r
senior tag
válasz Németh Péter #16746 üzenetére
nem a kínai bányászok fokolják, max közvetve azzal hogy ha új kódot akarnak támogatni akkor miután a kezükben lévő node-ok elkezdik az új forkolt futtatni (azaz az új kóddal írt forkolt sz*rt) a hashpowerükkel mögé állnak. de ha a node-ok többsége nem követi (és mint eddig elég sok próbálkozás bizonyította, nem teszik, mert lehet a bányász hashpower jelentős része kínában van, a full node-ok már nem) semmit nem érnek vele.
nem véletlen, hogy legjobb tudomásom szerint elenyésző helyen fogadnak el bcash btc-hez képest.banki kamatokat te se gondolhatod komolyan, még 1 random blue chip is magasabb hozamot hoz. nem mintha évi 5-6 max 10%-os hozamokkal sokra lehetne menni (nem 100 milliós befektetés esetén) (ez a blue chip, banki kamatként soha nem kapsz ennyit)
mostani bankoknál ne csak a servert számítsd hanem a teljes infrastruktúrát, fiók stb.
ha még nem voltál dél ázsiában ajánlom. jó móka és nem túl drága. ellenebn ott nem fogsz mindenhol kártyával fizetni. btc-vel sem, ezt elismerem, de míg mindenkinek van ott okostelefonja és mobilnetje ez könyebben kivitelezhető lenne mint kiépíteni a banki infrastruktúrát, ami jelenleg elég közepes. igen, nem épült ki btc sem, mert a 99%uk még csak nem is hallott róla plusz valóban gondot jelentene nekik a volatilis árfolyam (bár ha van szolgáltatás ami rögtön átváltja nekik akkor a hébe hóba előforduló atm-ből már ki is tudják venni a fiat-ot).
amúgy a jelenlegi medve piac jót tehetnek a fogyasztásnak is, rá lesznek kényszerítve a bányászok illetve a hw gyártó cégek, hogy hatékonyabb eszközöket gyártsanak. végülis amerikában is azután kezdtek el a kocsik csak 10en litereket enni miután volt 1 olaj válság (de javítsatok ki ha tévedek)
+ úgy gondolod, hogy akik akkora pénzekkel játszanak mint a példádban lévő@16478: btc esetében nagyon szépen nyomon lehet követni a tranzakciókat. ergo maradva a példádnál miután elkapták a btc-t használó escobart, szépen vissza lehet követni a címeiről kiknek adott le zsebpénzt
+ az általad emíltett drog kartelek és akik ilyen szinten űzik az ipart, pont az emíltett narcost ha megnézed megtalálták a módját hogy betegyék bankba és / vagy legalázilják a jövedelmük 1 részét, biztos vagyok benne hogy a mai világban is így van, és ezen a bitcoin megléte vagy nem léte jottányit sem változtat. de kedves gondolat, hogy ha nem lenne minden jó lenne, de nem ez minden rossznak az okozója
[ Szerkesztve ]
-
őstag
válasz Reggie0 #16744 üzenetére
Na jó, itthon egyszerűen adóztatják az utalást, nem a banki díjak miatt kerülnek ennyibe. Mondjuk nem vagyok biztos benne, hogy nem adóztatnák meg a Bitcoinos fizetést is ugyanígy. Vagy lehet meg is van adóztatva, csak senki nem tud róla. Amúgy hogy is van, 6000 Ft az utalás maximális díja? Mondjuk egy 5-10 milliós autónál vagy 20-30 milliós lakásnál biztos nagyon fontos szempont ez. Bitcoinnal szerintem nagyobbat lehet bukni az árfolyamváltozás miatt.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Sigma 150-600mm Sports objektív ( Nikon ) -Újszerű-
- MICROSOFT SURFACE LAPTOP 2 - MEGKÍMÉLT ÁLLAPOTBAN (ajándék tok + USB hub)
- Újszerű Asus TUF F15 FX506HE - 15,6"FHD IPS 144Hz - i5-11400H - 8GB -512GB - RTX 3050 Ti - 2 év gar
- AMD Ryzen 7 5700X3D 3.0GHz (96MB Cache, up to 4.1GHz) OEM AM4 Processzor!
- Samsung Galaxy Buds 2 Pro, vadonatúj, bontatlan, 2026.03.07.-ig garis
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest