Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • draff

    aktív tag

    válasz hojos #4208 üzenetére

    Pontosan az olyan dolgokra gondolok, hogy pl. megyek a 4-es úton, amely elkerüli Abonyt, Szolnokot meg a többi útbaeső várost vagy falut. (Van ott nem is egy olyan négysávosra kiépült útszakasz, ahol aztán lehet repeszteni, és ki van még táblázva hozzá a megengedett ottani sebesség.)
    Felbukkan tehát az út szélén a tábla, -a megengedett sebesség 110 km/ó.
    A GPS-em képernyőjén meg villog ám egy piros kőrben a 60-as szám és mondja nekem a hang: "Túl gyorsan mész!"
    (A piros villogó körös figyelmeztetés egyébként azért van, mert kivételesen olyan skint használok, amelyben ez a sebességtúllépés képernyős figyelmeztetési módja. (diMka v. 1.1.26)

    Aztán más.
    Megyek az úton, sehol semmi tiltás - egyszercsak mondja a hang a GPS-ből: "Túllépted a megengedett sebességet"
    Én meg csak nézek kifelé a fejemből, hogy akkor mi lehet az a megengedett sebesség, amire ezeddig semmi tiltás nem volt.
    A térképem (.fbl fájl pedig 2012.04-es kiadású Topmap térkép, tehát nem egy olyan hű de régi)
    A használt alapprogim hozzá pedig az iGO8.3.4.117940-es szoftver.

    Hogy a táblák és a figyelmeztetések melyik fájlban vannak, sajna nem tudom, ám éppen ez lett volna a legelején feltett kérdésnek az alapja.
    Melyik fájlban vannak?
    Arra már rájöttem, hogy biztosan nem a poi fájlban van. De a map-ban sem nagyon.
    Lehetséges, hogy a 3dl fájlokban?
    Vagy a speedcam könyvtárban kellene legyen - valahogyan?

Új hozzászólás Aktív témák