Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jahno

    őstag

    válasz Byk01 #34864 üzenetére

    "Ha valamire nem elég a 105, arra a 135 is kevés"

    Egyre több az indok, hogy csináljak egy csomó képet minden obival. Nem hívom tesztnek, mert nem az, de ha már 4-900mm közt mindenem van, akkor végignyomnám. 45mm elég sok bír lenni, de persze a 135 sem elég, akkor jöhet a 150-600as Sigma. Vagy az 500as obi kétszerezővel. Mert amire a 105ös pont nem elég, vagy szerteszét vágtuk, arra majd a 120mm pont 20mm-el lesz jobb éstöbb (:-

    Ezen gondolkozom, hogy hol és mi legyen, egyszer valaki nem értette, akkor hirtelen csináltam pár képet:

    Utána így készült a fent berakott beméretezett budai vár és tejút is, aztán tovább mentek a bogarak a fülemben, amire nem találtam neten egyértelmű példákat. Csak hosszúra nyújtani sem kellene, 9mm-nek nagy álló épület és szűk utca állna jól, halszem ha vízszintes akkor kevésbé görbül, meg kellene csinálni a halszem/normál obi/nagylátó közti különbséget, nagy telének meg úgyis a 30 méterre lévő részlet lenne az igazi. Ehh,kész is a 20 oldalas hatástanulmány, de az sem lenne teljes.

    Lehet itt a parkban is megcsinálom, erről jutott eszembe ez pont nagyobb telével van és úgy adta ki, hogy a fákat kicsit összenyomta, mint valami kerítést meg felül is összefüggő a keret. Kisebb gyutávon nekem nem állt szemre, de másnak lehet meg igen. Ezért csináltam csak ebből a nézőpontból vagy 200 képet :C

    Vagy a faluban kellene egy szűkebb utca, vagy olyan tér, aminél közepes méretű épület is van, de távolban bármi, ami a teléhez jó, aztán lerakom az állványt és végig csereberélném az obikat.

Új hozzászólás Aktív témák