Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rwin5

    őstag

    válasz Jahno #34639 üzenetére

    Akkor nagyon gyakorlott fél vagy, örülök, hogy Ti segítetek nekem. :R

    Olvasgattam most, a beszéltek alapján kettőre szűkítettem / bővítettem:
    Mind a kettővel kapcsolatban olvastam olyat, hogy d750 után / mellé vásárolták továbblépésnek, ezért zártam ki végül a d750-et, és ezért is tartom jó opciónak mindkettőt.

    Sony Alpha 7 III:
    - elvileg több obi kapható rá mint Z5-re
    - EyeAF nem változtatható - (nem tudom mit jelent :DDD )
    - méretben kicsi, ami nekem nem baj mert nem vagyok túl magas és nincs az a tipikus lapátkezem (szóval ez részemről pozitív)
    - jó akksi

    Nikon Z5: Itt olyanokat is olvastam több vélemény alapján is (igaz ezek pár évre nyúltak vissza), hogy a fókuszkeret sokszor össze-vissza pásztázott. Ezt több véleményben is megerősítették. Azóta lehet ezt már korrigálták egy firmware frissítéssel.
    Egyebekben dicsérve volt a képminőség, dupla SD kártya foglalat, kézreálló, érintőképernyő magas minősége, rosszabb fények mellett is jó képek, jó akksi

    Összegezve: HA-n néztem most használt árat Alpha 7 III van 400e ft körül, szóval még határeset, mert tudnék obit is vásárolni.

    Nikon Z5: rövid keresgélés után azt látom, hogy kb. 60-70.000 ft-tal olcsóbb, mint a SONY.
    Egyedül ez 3 évvel korábbi bejegyzések zavaróak, hogy a fókuszpont, főleg gyengébb fényviszonyok mellett anomáliákat tudott okozni.

    Ezek alapján? Ha végül is meg van a keret, akkor nem volna jobb döntés a Sony?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák