Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    Sziasztok,

    Ma első alkalommal mostam le az autómat nem full amatőr módon (azaz két vödrös módszer, autóspecifikus tisztítószerek, több mosókesztyű, mikroszálasok, stb.). Igaz, hogy nem a legdrágább hozzávalóim voltak, hanem főleg Armor All, és előmosni sem tudtam, mert nincs habosítóm. De azért nem számítottam rá, hogy ennyire szar lesz a végeredmény.

    Amit csináltam:
    - először a felniket fújtam be, majd magasnyomásúval alaposan lemostam. Törölgetni ezt most direkt nem akartam
    - aztán magasnyomásúval alaposan és hosszan végigmentem az autón, hogy a bogarak, kosz, stb. nagy részét lehozza
    - ezután Armor All Wash & Wax-szal elkezdtem felülről haladva végigmenni az autón, elég alaposan áttöröltem, egy adott felületet nem is csak egyszer. Közben többször lecsapattam az éppen mosott oldalt
    - mosás közben/után láttam, hogy nem lett tökéletes a dolog, amit a szárazolás bizonyított: elég koszosak, foltosak lettek a kendők, de azért óvatosan végigmentem az autón

    Ezután körbenéztem az autót és rengeteg helyen maradt mindenféle kis folt meg maradvány. A legtöbb ebből egyértelműen bogár, de volt ami csak koszfoltnak tűnt, meg esetleg madárszar vagy gyanta, nem is tudom.

    Na most a kérdés:
    - Tényleg ennyire kell a jó mosáshoz az előmosó/hab, mert anélkül nem bírja el a sampon?
    - Vagy csak konkrétan ez a sampon ennyire szar?
    - Vagy az autópályás bogártengerre csak valami erős speckó szer lesz hatásos?

Új hozzászólás Aktív témák