Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kavalkád

    aktív tag

    válasz thyeby #44868 üzenetére

    Nem öntvény gépem van, nincs hozzá forgácselszívóm, mégsem tömődik el, sem menten, sem minden deszka után. És a forgács sem keményedik köve 3 szál deszka áttolása után. Értem én, hogy van akinek az jön be, ha tárgyilagosság helyett drámai szélsőségekben fogalmazhatja meg a mondanivalóját, de ezzel az a baj, hogy félrevezeted azt aki nem ért hozzá és segítséget kérni jön ide.

    > Sok közülük cikloist gyalul egyébként.
    Minden forgókéses gyalu cikloist gyalult, egyik sem tud kibújni a fizika törvényei alól. Legfeljebb nem látod mert olyan rövid az ív hossza a nagy sebességű kések miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • kavalkád

    aktív tag

    válasz thyeby #44873 üzenetére

    idezlek:
    > Számolj vele, hogy forgácselszívó nélkül be se tudsz kapcsolni semmit - menten eltömődik.

    Itt egy szo sem esik arrol, hogy egy adott geprol beszelsz, altalanossagban irtad es egybol kizartad az osszes gep mukodtethetoseget a "semmit"-el. Ez nem az en tajekozatlansagom, hanem a te szelsoseges fogalmazas modod.
    Nem remlik, hogy barki is arra buzditotta volna, hogy veszelyeztesse az egeszseget, biztos atsiklottam felette.
    Arra sem emlekszem, hogy olyat irtam volna, hogy hulyeseg felhivni a figyelmet az elszivo fontossagara.

  • czanga

    őstag

    válasz thyeby #44867 üzenetére

    Kockáztattam. :U Nem csiszoltam le teljesen, majd alapos por és zsírtalanítás után kapott két réteget ebből a Milesi cuccból. Amennyiben tartós lesz, akkor "örülünk Vincent ?!", de ha nem, akkor tanuló "pénz" (idő) lett, és kezdem elölről jobb időjárási körülmények közt jövőre.

  • Kiglerx

    tag

    válasz thyeby #44879 üzenetére

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni.

    Felsőmarót szeretnék vásárolni apukámnak, aki eléggé rászokott a bútorkészítésre.

    Olyan típust próbáltam keresni, ami mind felsőmarásra mind élmarásra is alkamas, tartozékok terén nem kell aggódni, hogy megszűnik a gyártó. Valamint otthoni felhasználás során lehetőleg hosszútávon kitartson. Továbbá vásárolható hozzá mindenféle kiegészítő, ami esetleg megkönnyíti az otthoni bútorgyártást.

    Így esett a választásom MAKITA RT0700C-re. Esetleg ezzel kapcsolatban van-e ellenvélemény?

    Valamint milyen kés/marószár szetett javasolnátok első körben? (nút marás, kivetőpánt helyének kimarása, éllekerítés)

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    A válaszok készen vannak, csak jól kell kérdezni

  • szinimini

    senior tag

    válasz thyeby #44879 üzenetére

    Köszi a tippet ez a kis metabo még árban tök jó is lenne. szimpi :)
    Addig nézegetem a két kisebb kombi gépet is, hátha dob fel vki egyet vhol.
    Mondjuk azért egy kombi jobb lenne,m legalább egyszerre letudnám az egészet :)
    Az utolsó már elég drága lenne most az elején. 3 fázis is lenne hozzá. Aztán ha bele jövök hátha ez lesz

    A másik kérdésem az lenne,h szeretnék egy asztalt csinálni a felső marónak. 18 v 21-es lapot használnátok?
    Csúszásmentes lapra gondoltam.

  • Szalmakutya

    tag

    válasz thyeby #44875 üzenetére

    Nem létezik a 220V-os Dw735. Szállítás, adó, vám után, plusz trafó, alsó hangon 450e HUF, de inkább több. És akkor még van az, hogy a nagyobb motorok nem igazán komálják a frekvencia-különbséget.

    Azért ennél az árnál már majdnem befigyel egy használt kombi Hammer, az ugye kombi, és szerinted is más kategória.

    Persze ha USA-ban élnék, már meg is vettem volna, 160e-ért és vígan használnám.

  • szinimini

    senior tag

    válasz thyeby #44893 üzenetére

    A csuszasmentes lemez masik fele tok sima.
    Fenolinos bevonat van rajta vagy mi.
    Ugy mar elegge csuszna rajta minden.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #44893 üzenetére

    A sima fehér bútorlap az nem lehet jó? A bakelitlemez hogy rögzíthető?

  • szinimini

    senior tag

    válasz thyeby #44900 üzenetére

    Ha abbol indulok ki, h kaminok, színpadok aljat burkoljak vele akkor eleg jól kell bírnia, főleg ha csak fa lenne rajta.
    Ugyse 0-24 menne rajta.

    A masik talatam egy metabos linket ahol 150 a gep, d ha van hozza elszivo is akkor mar 300 :)
    Meg a linkeden egy kicsit erősnek erzem azt a 450rol valo akciót :) de persze keresni kell csak....
    Jok ezek az akciók :D
    Azert kivancsi leszek, h mi lesz fekete pénteken.....

  • kavalkád

    aktív tag

    válasz thyeby #44903 üzenetére

    ugyanilyet vettem én is, csak 220-as verzióban és nem ennyire viharvert/hiányos állapotban.

    [ Szerkesztve ]

  • yooccoo

    aktív tag

    válasz thyeby #44883 üzenetére

    a makita 2,3-as rádiuszú kést forgalmaz és 2600ft az ára

  • kavalkád

    aktív tag

    válasz thyeby #44914 üzenetére

    valamint még az asztal emelő kar, a mágneskapcsoló, a késvédő (nem tudom mi a becsületes neve) és az elszívó cső csatlakozás is hiányzik róla (ez utóbbi nekem sincs meg).

  • M43g

    aktív tag

    válasz thyeby #44917 üzenetére

    Hú, lazúr kérdésem van, ha ilyenben is szolgálsz tanáccsal.

    Fenyő göcsörtöket le lehet valahogy fehér lazúrral festeni (fehérre), hogy ne sárguljanak be idővel? Faterom azt mondta, csiszolás után alkohollal kéne áztatgatni, hogy kijöjjön belőle a gyanta, és utána festeni. Van olyan festék, ami "rendesen" megfogja? És/vagy van olyan lazúr, ami a fa szerkezetét lefedi (vagy a lazúr mindig ilyen, a záró pedig zománc)? Éjjeli szekrény tetején előfordul lerakott pohár, asszonynak kenceficéje stb, ezek nem szeretném, hogy keresztül szivárogjanak a festésen.

    Gyári IKEA festéssel jártam úgy, hogy a bútor tetején felduzzadt a fa az edény oldalán lecspegő víz miatt, és szétrepedt a festék.

    :R

    [ Szerkesztve ]

  • Grizzlu

    tag

    válasz thyeby #44921 üzenetére

    Spirkó = Denaturált szesz?

    Szerszámél tisztításra is jó, nem kezdi ki a fémet?

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

  • Grizzlu

    tag

    válasz thyeby #44925 üzenetére

    Kipróbáltam már minden neten fellelt varázslatot, de mindegyiktől rozsdás lett enyhén a körfűrészlap. Erre itt van ez az egyszerű, olcsó, biztonságos megoldás, sehol sem olvastam róla korábban. Holnap már neki is esek a lapoknak, köszi ! :R

    Én örülök, hogy kimaradtam a seregből :))

    [ Szerkesztve ]

    MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

  • Grizzlu

    tag

    válasz thyeby #44930 üzenetére

    :R

    MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

  • szinimini

    senior tag

    válasz thyeby #44939 üzenetére

    Ontveny labasat nem talalok, csak azt amit te is linkeltel.
    A linken levo tirolban van, onnan egy kicsit nehez lenne elhoznom v ez, h működik. Itthon is at lehet azt venni?
    Vagy ez milyen oldal y nem ismerem.
    Van egy itthon, d az 210, azert is kerdsztem,h mi a reális érte.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #44947 üzenetére

    A több rétegű fa az biztos, hogy stabilabb , de a hossz toldott akár stabil akár nem, nekem még lépcső esetében is csúnya. Én nem értem az embereket, vagyonokat elköltenek bútorokra és spórolnak a gyártónak. Jóbarátom 20 éve dicsekedett , hogy 1.5 millió volt a konyha és kiderült akácfa és cseresznyére lazúrozva vagy festve, a fene sem tudja. megkérdeztem, hogy esetleg eredendően cseresznyéből mennyi lett volna? a válasz: 2 millió, na ez nálam kiveri a biztosítékot. Épűlt egy ház , közel 70 millióból telekkel és ehhez képest KOSZOS 500 pénz miatt cserkóra festett akác konyha van benne és természetesen a parketták is akácból igaz az már nincs giccsesítve cserkóra.Arányokat nézve , a tölgy parkett és telibe cserkó konyha , lehet plusz másfél millió , de akkor van egy lehet konzervatív, de szép lakásom és 2 százalék többlet költség.Az egy más kérdés, hogy nekem pl a kőris parkett jobban tetszik. Csak azért mondom a történetet, mert az olyan megoldások, hogy egy nemes fát ami magában, festékek ,lazúrok nélkül is szép, miért kell átfesteni?

  • kavalkád

    aktív tag

    válasz thyeby #44951 üzenetére

    igen, olyasminek. nekem volt egy klassz hosszú, csak sikerült belefúrnom egy csavarba, utána használhatatlan lett. sima csigáfúróm van de ez nem viszi olyan jól.

    (ilyesmi volt, csek nem ilyen horror áron vettem)

    [ Szerkesztve ]

  • M43g

    aktív tag

    válasz thyeby #44947 üzenetére

    Köszi!
    Sajnos ugyanannyiba került, mint a sima. Két 90 fokos kanyar is van benne, azt toldásmentesen nem lehetett volna kihozni, így maradt a toldás mindegyik lapon. Az egyik hátlapon kipróbálom.

    @jimy_l: a fa érzetet, erezetet akarnám picit, nem túlzott mértékben kihozni, és segít a csúszásmentességben. A felújításnál LOC parkettát tettünk le, és olyan gres lapot, aminek a felülete szintén textúrált, így egy szolidan erezett lépcső szerintem passzolna hozzá, matt 10 gloss lakkal. De ez az én fejemben van így, sose csináltam még ilyesmit. A neuronok meg a cellulóz sokmindent elbír, a gyakorlat meg lehet éltető:)

    [ Szerkesztve ]

  • M43g

    aktív tag

    válasz thyeby #44947 üzenetére

    Köszi.

    Végül ez lett, nekem bejön a próba alaján. Az éppen megsuhintott az szép, az óvatosan megszórt eléggé art deco-s túltolt, "reclaimed wood" érzésű, az nem jön be. A jobb felső felé (inkább középen) van az enyébben érdes, a bal alsó felé a durvább felület.

    Sajnos 160 centis toldás mentes lépcsőlapot még nem láttam (de ha van is, azt valószínűleg horror áron...), így maradt mindegyiknél a toldott. Magával a toldással amúgy nincs esztétikai nézeteltérésem, de ebből a szempontból azért a toldásmenteset szebbnek tartom. Viszont nem lehet mindig mindent megoldani, az embernek nincs annyi energiája sem... :)

    [ Szerkesztve ]

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #44973 üzenetére

    Igen megérte, jól látod, a sok járkálás elég idegőrlő. De amikor valami elkészül és jó akkor azonnal elfelejtem úgy mint a pénzt is amit valamire kiadok. Nehezen adom oda a zsét mindenért, de amikor már birtokomban van valami, soha nem mérlegelem többet, hogy jó boltot csináltam vagy nem.

  • M43g

    aktív tag

    válasz thyeby #44969 üzenetére

    Főleg, hogy eltérőt akartam írni, de a mobil jobban tudta, és nem vettem észre... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Grizzlu

    tag

    válasz thyeby #44930 üzenetére

    Egeszen turheto a spiritusz szaga. Es szepen is dolgozik, csillog minden :) Koszi!

    MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

  • kunberci

    aktív tag

    válasz thyeby #45002 üzenetére

    Úgy gondoltam, hogy 2db marókést vennék a két méretű OSB laphoz.
    12-es laphoz 3.2 maró
    22-es laphoz 4.8 maró
    jó lenne?
    Milyen a jó, és a rossz OSB lap? Hol lehet ilyeneket venni, főleg a jó érdekel, és mi a különbség köztük?

    [ Szerkesztve ]

  • Grizzlu

    tag

    válasz thyeby #45000 üzenetére

    Az elso kepbol meg csak sejtettem, hogy igy van, de most mar meg is bizonyosodtam felole. Koszonom!

    MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

  • yooccoo

    aktív tag

    válasz thyeby #45031 üzenetére

    nem, amerikai dióban :DDD
    amúgy bármi ilyet lucból szoktam, 96(146)*18-as méretből

  • TriplaB

    csendes tag

    válasz thyeby #45041 üzenetére

    Ez még csak a tesztelés. Még forgatni sem forgattam össze, meg nem is válogattam. De amíg nem sikerül a táblásítás trükkjére rájönni, addig a szép léceket nem akarom el...ni.

  • pacman_123

    tag

    válasz thyeby #45049 üzenetére

    Tibi, tudod ki mesélt nekem a vastagoló 2 oldalán jelentekező 2-3 tizedmm-es eltérés jelentőségéről? Ismered jól. Sőt, tőlem is jobban. Sőt ... :)

    Bütüs vágódeszka?

    Ok, nyers fánál alapvetően nem törődünk tizedmm-rel, mert jön a fűtési szezon, páratartalom-változás, és okafogyottá válik sokszor a miliméteres pontosság is. De pont a jóbarátod (Bari-, de rájöttél) mesélte, hogy egy 25 cm széles deszkát a 2. vágás előtt átengedve a vastagolón, majd újra felcsíkozva, elforgatva - rondán elcsúszik a minta, 2-3 tizedmm különbségnél is. Én ekkor lőttem be a saját hc260-mat tizedmm környéki különbségre. Sztem generátoros is ezen sztori hatására szeretné a vastagoló asztalt belőni a lehető legpontosabbra. Gondolom :)

    Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #45060 üzenetére

    Nagyon pipás lettem, mert elég hosszan leírtam az én történetemet evvel a beállítás témával kapcsolatban, de sajnos valami ok folytán nem jelent meg. mindig a piros ok kockára kattintva szokott elmenni a hsz. Most mi történt nem tudom. talán holnap újra próbálom, de félek nem lesz olyan élethű mint ahogy ma sikerült ihletet kapni.

  • pacman_123

    tag

    válasz thyeby #45060 üzenetére

    Ezt nagyjából 2 éve csináltam, ahol be van karikázva, ott kicsit látszik a kilógó sörösdoboz-darabka:

    Namost, azóta rájöttem, plusz fórumokon is megerősítették (pl itt, a kérdező fél mm különbséget mért a 2 oldalon) hogy dehogy kellett volna sörösdoboz, meg mi van ha nincs olyan külön állító anya amit te írsz.

    Pl - etető oldal felől nézve - a jobb oldalon mér az ember 3 tizeddel vastagabb vastagolást.
    Láncfeszítőt kiold, láncot levesz a 4 fogaskerékről, és a 2 jobb oldali fogaskereket nagyjából 1/3-ot emelés irányba eltekerve (feltételezve hogy egy fordulat = 1mm emelkedés) kapunk kb 3 tizedmm emelést a jobb oldalon. Ennyitől azért még nem fog a menet az anyában szorulni - és ki van a különbség is egyenlítve.

    @Generátoros? Sztem ez az EB-n, Metabo-n, bármelyik gyalun alkalmazható ahol aluról fogaskerekekkel+láncokkal oldják meg a vastagoló asztal emelését. Ráadásul ... akármekokra különbséget pontosan ki tudsz így egyenlíteni, nem függsz a sörösdoboz fix vastagságától. Hmm?

    Másik, bocsi hogy egy posztban de kopaszként még nem sorozhatom meg a fórumot. Elvesző poszt: tennap elolvastam a "Prohardver, abszolút kezdőknek" okosságot, Abban rátaláltam egy "Próba" nevű topikra, amit kifejezetten azért csináltak hogy kipróbáld, hogy nézne ki a posztod.

    Itt van ni.

    Először írd meg a nyers szöveget sima jegyzettömbbe, mentsd el hogy meglegyen. A próba topikban írd meg a posztodat, formázd meg, majd elküldés ELŐTT mentsd el a formázott szöveget szintén jegyzettömbbe, majd posztold a Próba topikba. Ha ott jó, akkor a formázott mentést ide is posztoilhatod. Ha ott is elveszik .. nem lehet hogy túl hosszú a szöveg? Erről nem találtam infót, mennyi lehet a max hossza 1-1 posztnak. Esetleg másik böngészőből is próbálhatod. Esetleg sütik (ccokie-k) törlése. Más tippem hirtelen nincs.

    @Generátoros szintén: kérdezted a ciklonos videómat. Igen ... akkor az is az enyészeté lett, de a gépemen megvan. Az egész Marius Hornberger videója alapján készült, csak én 6mm rétegeltből és 40 szegmensből építettem a favödröt, ennyi a lényeges különbség. Feltöltöttem megint, enjoy :-)

    https://www.youtube.com/watch?v=j4RPl-mlBq0

    Grizzlu: meg tudom érteni. Én is csípem a masinát :-)

    Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

  • thyeby

    őstag

    válasz thyeby #45067 üzenetére

    "1 - Mielőtt elküldöd az üzenetet (hozzászólást), kijelölöd az egészet."

    jav:
    1 - Mielőtt elküldöd az üzenetet (hozzászólást), kijelölöd az egészet, majd ctrl+c.

    Több fa van, mint asztalos!

  • kavalkád

    aktív tag

    válasz thyeby #45068 üzenetére

    látom MAKITA MLT 100-asod van, biztos tudsz valami hasznosat mondani nekem arról, hogy mi a különbség a te géped és a MAKITA 2704 között? elégedett vagy vele, bevált? mi az amit hiányolsz, vagy mi az oka, hogy lecserélnéd?
    ahogy nézem az utóbbi majd dupla árban van, viszont nem látok a leírások alapján olyan eltérést, feature-t ami ezt magyarázná.

  • Winner_hun

    félisten

    válasz thyeby #45067 üzenetére

    1. Kiléptet, tán havonta, ha lejárnak a kukik. Csak így lépek be, ne kelljen már mindig bejelentkezgetni.

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • yooccoo

    aktív tag

    válasz thyeby #45072 üzenetére

    gts10xc 231e a szerszámoutleten, a dw745 214e a gelkonál
    mi ebben az aranyár?
    a makteccel nincs baj .. csak tudni kell helyén kezelni, akárcsak a zöldbost

  • Grizzlu

    tag

    válasz thyeby #45072 üzenetére

    Azert az Hornberger reszerol egy apro kis tuning volt, amit a gyar azota ki is kuszobolt, amint azt egy kesobbi videoban mondta is. Leszamitva ezt, panasza nem volt a gepre a sracnak, abszolut csucsminosegunek nevezte a sajat kategoriajaban. En hobbistakent eletem vegeig ellenek egy olyan bovitheto Hammerrel, sot, elobb-utobb ugyis veszek egyet :)

    A GTS pedig majd megmarad horodzhato mindenesnek ;)

    [ Szerkesztve ]

    MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

  • kavalkád

    aktív tag

    válasz thyeby #45072 üzenetére

    köszönöm a véleményeket, elszomorít, hogy ilyen sok negatív tapasztalat van a Makitával kapcsolatban, azt hittem komolyabb termékeket gyártanak. van egyálatlán olyan megfizethető márka ami megbízható?

  • pali923

    aktív tag

    válasz thyeby #45083 üzenetére

    Az első mondatodat már sokszor sok helyen én is elsütöttem. Különösen az arcoskönyön kérdezik meg sokan: melyik jobb márka: x vagy y? Van aki dicsekszik vele, hogy csak z-t vesz, mert az a legjobb. Ez nem igaz.

    Ha már szóba hoztad: ezúton is köszönöm mindenkinek, hogy a GEX150-re "rábeszélt", ma is nyektettem vagy 2 órát, és nem bizsereg a kezem azóta sem. Arról nem beszélve, hogy mennyivel haladósabb a munka vele, mint az elődjével. Viszont a (kék) Bosch dekopírom szerintem igen jó gép. Lehet, hogy csak azért mondom, mert nincs összehasonlítási alapom, no meg ez egy régi használt gép. Máris bizonyítja, amit ezekről a régi gépekről mondtál: 15.000-ért vettem, de amíg nem esik szét, nem veszek másikat. Olyan finoman lehet vele dolgozni, mint egy kis varrógéppel. A legalább 30 éves Lamellómat sem fogom sosem lecserélni, amíg él. Meg szerintem a 400€-s Kity sem volt rossz vétel.

    Mindenkinek azt tanácsolom, olvasson sokat, és vásárlás előtt. Abba a bizonyos metibo gérvágóba veled együtt dőltünk bele. Sajnos akkor kezdtem utánanézni, hogy hogyan is lehetne ezt feljavítani, amikor már megvettem, és használni akartam. Addig azt hittem, jó gépet vettem. Aztán az első vélemény az volt róla, amit találtam, hogy "tört volna el a lábam, mikor érte mentem". Valamelyik helyi klasszikus követte el, ki lehetett vajon? :)) Ha ezt 5 nappal korábban elolvasom, egy csomó bosszúságtól, no meg némi pénzszórástól kíméltem volna meg magam.
    Aztán a sok olvasás, kérdezősködés (ilyen helyeken) után lehet levonni a tanulságot, és megvenni valamit, ami a legkisebb kompromisszummal jár. Tökéleteset úgyis nagyon nehéz vásárolni.

    A kereskedőkről írt véleményed sem mindig igaz, szerencsére, nem csak Jocóra. :) Egy helyre járok sok-sok éve, és volt már amiről lebeszéltek, volt amire rá, de mindig elmondták, miért. Hallgatok rájuk általában, és még sosem csalódtam. Meg aztán már jobb árakat is kapok. Ilyen drága dolgokat nem barkácsáruházban kell vásárolni, ahol az eladó csak az áru színét ismeri fel.

    Még annyit, hogy a boltban szervizelnek is, van tapasztalatuk ilyen téren is. Ez talán még többet jelent, mint az eladás. Vettem már úgy konyhai gépet, hogy a forgalmazó szervizfőnökét hívtam fel, mennyi baj van ezekkel a gépekkel? Mondta, hogy jó, és tényleg használjuk is a gépet vagy 15 éve.

    [ Szerkesztve ]

    A helyzet reménytelen, de nem komoly.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #45069 üzenetére

    Köszönöm neked is és Andrásnak is a segítő szándékát,de antitalentum vagyok és nem sikerül a hsz elküldése, ezért , mivel úgy gondolom , hogy másoknak is hasznos lehet az én esetem vagy kálváriám , leírom egy papírra és részletekben próbálom meg megosztani a többiekkel, mert véleményem szerint hasznos lehet a beállítás kapcsán.

  • AndrewBlase

    senior tag

    válasz thyeby #45090 üzenetére

    Nekem be van pipálva mindhárom opció, időnként mégis kiléptet. :K

    Miért mindig én???

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #45090 üzenetére

    időkorlát nélkül vagyok belépve, biztosan valami banális dolgot nem tudok és most neki látok leírni amit a történetem és részletekben próbálom majd elküldeni a fórumra.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #45060 üzenetére

    Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rendellenesnek gondoltam--- de nem igazán tudtam , hogy valóban hiba vagy az asztalos gépek ilyenek---az később tényleg hiba lehetett. arról van szó, hogy a késhengerben a kések szerintem csálén álltak, de csak nüansznyi volt az eltérés.A késeket ahogy olvastam jutyubos videókon az elszedő asztalhoz állítottam mind három esetben. Aztán olyan beszédet is hallottam, hogy a vastagoló asztalhoz kell a kést állítani és a késhez az elszedő asztalt,aztán az etetőt is, na ez aztán összezavart alaposan. Elképzelni sem tudom hogyan állítják a vastagoló asztalhoz a késeket? Az egyengető asztal állítása is nálam kimerült abban, hogy a fogásmélység állítóval lehet csak. Amikor lenyugodtam és megpróbáltam átgondolni, hogyan fogom a marhaságnak gondolt infó alapján én a vastagolóhoz állítani a késeket első lépésben vettem egy vastagfalu ( 3mm) 20 x 40mm alu zártszelvényt ami 1.5m volt. Ha már megnyertem, hazavittem de nem sütöttem meg és nem is ettem belőle,de feltettem az asztalra, na nem az ebédlőre, hanem az etető és elszedőre. Nagy meglepetés volt amit láttam, ugye a fogásmélység állítóval nullára tekertem és így bizony szöget zárt be a két különben jó állapotú
    sík felület.Ekkor felgyorsult minden, mert én már nem törődtem azzal, hogy mi a szakszerű és mi nem levettem az asztalok oldaláról a két vinklit és sima papírlap csíkot raktam a vinkli és az asztal széle közé, majd átlós irányban az elszedő is kapott ilyen 0.2mm vastag papírt. Ezek után megint késállítás és továbbra is az elszedő asztalhoz a vonalzós módszerrel, és továbbra sem a vastagoló asztalhoz. Nem tudom mi történt, de azóta van a 0,07mm eltérés és nem 2-3 tized mm. nem akarom most bolygatni mert sokkal jobb, de ,ha a sörös dobozos hézagolás nem bonyolult akkor azért megpróbálnám. Valószínűsítem, hogy a sárgaréz anyák és a vastagoló közé kell valahogy becsúsztatni. azt még nem tudom hogyan marad ott is, de majd meglátjuk. ez lenne a történet.Ahogy már előzőleg írtam, szinte kosárban vettem a gépet. Amikor össze vásároltam az általam gondolt alkatrészeket elkezdtem összerakni. A négy orsót elég macerás a helyére rakni, elsőre nem lett jó, nagy eltérést ( 2-3 tizedet) mértem. A többszöri próbálkozás arra volt jó, hogy rájöttem nem is ez a legnagyobb macera, hiszen a kicsi lánckerekek( talán 9 vagy 10 fog) nem jól elhelyezve ,akár egy fog is okozhat nagy eltérést 2 fog elrakása esetén már szorul is a tekerő, Aztán a lánckerekeket rögzítő stift behelyezése is mozdít valamit, ezek után most már harmadik neki ugrás következett, lánc nélkül külön külön a négy orsót betekertem a helyére úgy , hogy egyforma hosszan lógtak ki az asztal sarkain lévő kocka anyákból majd kb lukra téve a kicsi lánckerekeket a stifteket félig beütve felpróbáltam a láncot , könnyen mozgott a tekerő. még egyszer ellenőrizve, mérve a kilógásokat megállapítottam, hogy ez jó. gyalulás után még mindig durva 2-3 tizedes eltérés a deszka szélein. pumpa már ment föl ez volt a harmadik szét össze szerelés. van nekem egy elég pontos idomszerem kb 10cm magas és 6-7 cm átmérő, század pontos 100mm. a késhenger alatt ezt elvezettem( tologattam) ,sehol nem tudtam alátolni a legvékonyabb hézagmérőmet(0,05mm). Akkor még nem tudtam hogy amit rend

  • kavalkád

    aktív tag

    válasz thyeby #45098 üzenetére

    ezt biztos nekem szantad? ha igen akkor nem ertem sajna, hogy kapcsolodik a kommentemhez.

  • generatoros

    tag

    válasz thyeby #45107 üzenetére

    Köszönöm az elismerést. Van abban valami, hogy szeretnek a gépeim, de először én szerettem Őket. A Dewalt szalagfűrészemet is hasonlóan sok sok ideg tartott belőni. egyszer talán azt is közkincsé teszem.

Új hozzászólás Aktív témák