Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Petykemano #23955 üzenetére

    Erről van szó... 480 és Vega közé szerintem semmi értékelhető nem fog jönni. Ahogy a 480 topikba is beírtam, (utoljára... mert tök felesleges ezen sírnunk)... Két lehetséges kimenetel:

    1080 vs. Kis Vega
    1080 Ti vs. Nagy Vega

    Úgy, aki kicsit nagyobb teljesítményt szeretne GCN-el, FHD-n, 100-150K között annak lőttek, mert nem lesz ilyen. A FHD már nem szempont, így szerintem a mostani 390/970/980 tulajoknak semmi alternatíva nem jön a következő fél-1 évben. A 480 custom marad egyedüli modern arch, vagy az 1070 talán...

    Dual 480-nak szerintem semmi értelme, ezzel a Polarissal semmiképp. Ennek itt a vége, mindenképp új és nagyobb single chip kell.

    Vagy:
    1070 vs. Kis Vega
    1080/Ti vs. Nagy Vega

    Úgy van alternatíva, bár sokaknak még mindig tök felesleges egy 1070 szint, pl FHD-re. Nem tudok elképzelni olyan forgatókönyvet, ahol jó áron jönne ideális (nem overkill) GPU. Talán, ha a Vegák kipörögnek, és jönni kezdenek a vágott chipek. Esetleg GP102/GP104/GP106 mintájára lenne valami opció. Szerintem érdemes rákészülni a mostani ex-tulajoknak vagy egy fél-1 éves IGP-s korszakra, vagy marad a végtelenségig 970/980/390.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák