Hirdetés

2019. március 25., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-03-01 16:12:22

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#151) scomcomputer válasza Tyrel (#149) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

Ebben igazad van nálam megfordult már nagyon sok lap és valahogy csak az Asus bios-sok jönnek be, a többitől konkrétan kiráz a hideg(:D)...Az x470-s Asrock lapok még jók lennének de csak a Taichi, az alsóbb kategória nem kapott manuális LLC-t hanem egy desinget,olyat mint a x370 gaming x,a lényeg,hogy nem tudsz llc szintet állítani(1-4) hanem fix + - mv-ok vannak tehát +65mv,+100mv,stb,stb ez van minuszban is így elég nehéz belőni a pontos oc-t...ez az új asrock desing.... :)

Viszont a Giga lapok is az alsó kategóriában ezt a vrm-t kapták(ISL95712),azt nem tudom,hogy vezérlés ügyileg hasonló e mint az asrock...

:R

További VRM info!

Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming

[ Szerkesztve ]

(#152) scomcomputer

scomcomputer
(őstag)

No ITT,úgy látom,van több X470 lapról is infó,bios képek,stb...
:K

(#153) Tyrel válasza scomcomputer (#151) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Ühümm, mi az az LLC? :P

Ez msot azt jelenti hogy ez egy gyenge VRM, vagy csak azt hogy nem jó a paraméterezhetősége?...

(#154) scomcomputer válasza Tyrel (#153) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

Oh...te akkor még soha nem "húztad" a procit?
LLC...olvass utána én el nem magyarázom,írásban.... :DDD
Utóbbi,tehát nem gyenge a VRM,hanem nem jó a paraméterezhetősége,ahogy írtad is...
Az Asus és Msi az tuti jól paraméterezhető,a gigáról,meg még nincs 100% infó,csak a vrm ic alapján gondolják úgy... :R

(#155) SECTORnooB
Írd ki nyugodtan,nem olyan kockának mint én.... :DDD

Jaj bocsássátok meg,most látom elírtam,gyakran keverem az angol és magyar szavakat mostanában... :R :D

A "desing"-nél dizájnra gondoltam az asrock új dizájnt vezetett be ezzel... :R

[ Szerkesztve ]

(#155) SECTORnooB válasza scomcomputer (#151) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Nem mindenkinek vannak ugyan olyan igényei :D
A mai piacra már inkább jellemző az igényt teremtő, mint az igény kielégitő magatartás

[ Szerkesztve ]

"A kiváncsiság egyeseket arra késztet, hogy felfedezzék Amerikát, másokat meg arra, hogy az ajtó mögött hallgatózzanak." (Jose Maria Eca de Quinteros)

(#156) Tyrel

Tyrel
(őstag)

Most hogy így aludtam rá egyet kicsit elgondolkodtam / elbizonytalanodtam, bár gyanítom ebben a topicban főleg AMD fanok vannak így nem várhatok elfogulatlan választ, azért megpróbálkozom vele...

Na szóval itt a nagy osztás-szorzás után arra jutottam, hogy egy 8700K-s rendszer kb. ugyan annyiba kerülne mint egy 2700X megoldás, viszont játékok alatt gyorsabb. (ill. van ahol nem, de 4,8GHz alatt nem járna nálam, úgy meg már egyértelmű az előny)
A Ryzenben nincs ilyen OC potenciál, persze cserébe 2-vel több magja van, de ez a játékokat ritkán hatja meg.

A 8700K ellen szól viszont, hogy mint minden az Intelnél, az is egy halott platform. Értsd. a socked 1151v2-nek ez a teteje és ez is marad, míg ha vennék egy jó X470-es AM4 deszkát, abba későbbiekben is jöhetne még jobb processzor, pl. a 7nm-es (?) Ryzen 2...

Igen ám, viszont ha úgy veszem a Ryzen-es configot hogy amúgy is CPU csere lesz neki a vége idővel, akkor meg minek nekem egy 2700X, középtávra elég a 2600X is, nem?...

Na aztán itt el is vesztettem a fonalat hogy melyikkel járnék a legjobban... :U :F :F

(#157) Tyrel válasza scomcomputer (#154) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Jaaa, persze ha kiírják normálisan a nevét úgy már ismerős a dolog, ilyen opció van a mostani P8Z77-V LX deszkámon is, ill. kellett is piszkálnom a 4,4GHz eléréséhez. (3570K)

Mondjuk már volt egy ideje hogy belőttem az OC-t és nem emlékszem mindenre (azóta is beton stabil, rég találkoztam a BIOS-al), de úgy rémlik hogy a Load Line Calibration volt az a cucc ami igyekszik ellensúlyozni a feszültség 'természetes' esését ami bekövetkezik amikor az Ampereknél eldörrent a start pisztoly. Értsd. amikor 100% terheled a CPU-t akkor rászámol valamennyi plusz feszültséget arra ami az eredeti cél feszültséged lenne, hogy ténylegesen az legyen a végeredmény és ellensúlyozza az esést.

Jól emlékszem? :P

Mondjuk ez a mostani deszkámon is csak ilyen 'Advanced' meg 'Extreme' meg hasonló varázs-szavakkal állítható, nem tudom számszerűen mit csinál, meg amíg stabil a működés addig igazából nem is érdekel...

[ Szerkesztve ]

(#158) turistakolbi válasza Tyrel (#156) üzenetére

turistakolbi
(fanatikus tag)

I5 2500k ról jöttem, ryzen7 1700 ba. úgy néz ki kihagyom a zen+ és majd a 7nm be benevezek.
Figyelmedbe ajánlanám, hogy sokan írják hogy "smoot" abb a játék. hiába több az fps intelen.
És nagyon vegyes itt a csapat. Itt már nem helyes kifejezés hogy AMD fan, mert vegyes a társaság. és inkább ár érték arány "Fan" a csapat :D
elnézést azoktól akiket esetleg sértett ez a pár sor.
A 8700k-val is jól járnál. ha nem akarsz később fejleszteni.
Bár ki tudja meddig butítják a specrte pecsekkel a procit :(
A döntés rajtad áll.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#159) scomcomputer válasza Tyrel (#156) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

Hát nem éppen AMD-fanok csak..nekem van most egy 8700K-is meg lesz is...Én ilyen próbálkozós típus vagyok...
Ezt hosszú lenne itt,szerintem ne offoljuk tele a topikot!De jól látod a dolgot... :K

(#157) Tyrel: no,hát tudtam én,hogy vágod te... :C

(#158) turistakolbi: röviden...hát ja...az új magos intelhez új lap kell ez tuti.. :K

[ Szerkesztve ]

(#160) Szeszkazán válasza Tyrel (#156) üzenetére

Szeszkazán
(senior tag)

Teljesen rendben van az érvelésed, ha nem nagyon akarsz cserélgetni, szerintem a 2700x a 8700k-hoz képest időt állóbb a 2 magnak köszönhetően , még akkor is ha nem olyan gyors. Simán jöhet olyan cím a jövőben ahol az a 6mag elfogyhat , főleg egy jól optimalizált multi FPS, pl BF. Ott mindenki azt mondja a ryzen alatt simább a játék még ha 10 FPS el is kevesebb, nincsenek az idegesítő mikro laggok.

1 hónap múlva cserélek én is a 2500k-t egy 2700K ra , eddig 8700K volt a kiszemelt de jött az új ryzen, ez jobb be feketetés hosszú távra és flexibilis.

[ Szerkesztve ]

(#161) Milka 78 válasza scomcomputer (#151) üzenetére

Milka 78
(PH! nagyúr)

Most akkor van manuális vagy nincs,mert ha az 1-4-ig rendszer helyett +/-mw-ben kell megadnod akkor tök ugyan az a rendszer csak pepitában.

Tyrel: Az amd egy szóval sem mondta,hogy a mostani deszkába jön majd a Ryzen2-is.Hivatalosan azt mondta,hogy az AM4 foglalat 2020-ig lesz életben,de ez már el volt játszva az fm2 illetve 1151-esetében ahol a foglalat maradt,de új lap kellett.Sok még a kérdőjel a sztoriban.

[ Szerkesztve ]

---------Jótündér! A kívánság az kívánság! Na hajolj csak szépen előre!--------- Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni,ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#162) scomcomputer válasza Milka 78 (#161) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

ÖÖö hát végül is igen,de itt 3 opció van +65...+100...+250mv, minuszban meg 2 opció,hát azért elég nyűgös is belőni,nekem elhiheted,mert én kipróbáltam az x370 -el anno, az 1700 nem ment 3.9 felé sehogy ja a taichiban llc2-vel meg 4.1-t ment a kocka... :P

(#163) SECTORnooB válasza Tyrel (#156) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Áá.... a legkisebb mértékben sem vagyok AMD fan, csak szeretem ha a legtöbbet kapom a pénzemért. Én is szemeztem a 8600-8700K-val nagyon, elsősorban mert úgy gondoltam a Zen+ startja 6/12 szinten 80-90 ezerről fog indulni és annyit biza nem ér egy kalapált rizsa. Hamar kizartam a 8600K-t a képletből mert már nem rendelkezik tartalékokkal a 8700K-t pedig a 2600X induló ára vétózta meg. Nekem 30-35 ezret nem ér meg az a marginálisnak mondható plusz amit a 8700k nyújt (lehet a wowba meg a tudom is még mibe több) de a lőtéri sánta kutyát nem érdekli (azaz engem). Vitathatatlanul a leg erősebb gamer processzor, ha ez számodra meghozza a megnyugvást csak ajánlani tudom, mert az a lényeg hogy elégedett legyél.

"A kiváncsiság egyeseket arra késztet, hogy felfedezzék Amerikát, másokat meg arra, hogy az ajtó mögött hallgatózzanak." (Jose Maria Eca de Quinteros)

(#164) scomcomputer válasza SECTORnooB (#163) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

Aida-t futtassad már..ne gépejjé... :P :DDD :DD

(#165) Szeszkazán

Szeszkazán
(senior tag)

Valaki tudja linkelni a memórákhoz a CL táblázatot, ami a sebességgel arányosan mutatja mit érdemes venni?

(#166) SECTORnooB válasza Szeszkazán (#165) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Mondom táblázat nélkül, 4Ghz CL14 :DD

[ Szerkesztve ]

(#167) Tyrel válasza Tyrel (#156) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Hmmm... szerintetek
ASUS TUF X470-PLUS GAMING
vagy
GIGABYTE X470 AORUS ULTRA GAMING

Minimális az árkülönbség, a Gigabyte deszka szerintem túl csiricsáré és... "érdekes" helyen van rajta az M.2 foglalat, az Asus meg gyengébben felszerelt... mondjuk nem zavar, a hangkártyáját egyiknek sem használnám, más meg max. a LAN controller ami még számíthat és eltér.

[ Szerkesztve ]

(#168) scomcomputer válasza Tyrel (#167) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

Ha lényeg az OC akkor Giga,mert sokkal jobb a vrm,bár a biost nem ismerjük...te figy. ott lentebb(fentebb) szerinted minek linkeltem az infót az alaplapokról.....olvastad egyáltalán.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#169) Tyrel válasza scomcomputer (#168) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Láttam de nem olvastam, nem beszélek hollandul... :P Meg németül se...

(#170) arn

arn
(PH! nagyúr)

Eleg sokat kellett ra varni, de megjott :)

AMD Ryzen 7 2700X, 8x 3.70GHz
Thermalright True Spirit 140 Direct
MSI X470 Gaming Plus
Patriot Viper 4 Series DIMM Kit 16GB, DDR4-3200, CL16-18-18-36

I7 4770rol valtok, ideje volt mar. A videokartya es az ssd meg hianyzik.

[ Szerkesztve ]

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#171) scomcomputer válasza arn (#170) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

Isten éltessen sokáig!
Grat a cucchoz....jöhet a teszt és bemutató!
:C
Honnan a cucc?

[ Szerkesztve ]

(#172) vaakuum

vaakuum
(őstag)

help pls! :R

Mi az a monitorozó program, ami a magok frekvenciáját külön-külön mutatja, hőfokot is mér, stb... Nem aida64, hanem valami hosszabb neve van, de 64 a vége.
Tudom, ciki, de nem jut eszembe. :B :W

Star citizen Referral CODE: STAR-X374-GRFQ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen . . . Szerintem is, csak nem pont úgy, waze!

(#173) scomcomputer válasza vaakuum (#172) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

(#174) vaakuum válasza scomcomputer (#173) üzenetére

vaakuum
(őstag)

Star citizen Referral CODE: STAR-X374-GRFQ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen . . . Szerintem is, csak nem pont úgy, waze!

(#175) Lukitomi

Lukitomi
(tag)

Sziasztok!
2700X-el valakinek tapasztalata?
Nekem tegnap jött meg, elsőre 1.25V-on indítottam 4.0GHz-en, azóta így megy.
Egyszer próbáltam 1.35V körül 4.2GHz-en egy fél órát, hibamentesen ment a prime, de nekem már túl meleg léggel.
4GHz-en most 66-67 fokig megy fel folyamatos 100%-os használat mellett 6-8 óra után, tehát kb. annyira, mint az előző 1800X 3.8GHz-en.
Nagyjából enni így 1 nap után.

(#176) SECTORnooB válasza Lukitomi (#175) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Szia! Nekem 2600X em van, de hasonlóak a tapasztalatok,
4ghz 1,26Vcore 4,1Ghz 1,35-1,36Vcore... Gratula a vashoz :)

(#177) Lukitomi válasza SECTORnooB (#176) üzenetére

Lukitomi
(tag)

Köszi!
Még annyi, hogy az eddigi memó, ami 1800X-nél nem ment 3200-on csak 3066-on, most hibamentesen megy, tehát igenis számít az IMC.
Lap, memó ugyanaz, mint eddig (Asrock X370 Prof. Gam. Crucial Ballistix Sport 2666MHz).

(#178) Szeszkazán válasza Lukitomi (#175) üzenetére

Szeszkazán
(senior tag)

Miért nem hagyod defaulton és majd az XFR2 csinálja a dolgát? Kifejezetten jó lett.

(#179) Lukitomi válasza Szeszkazán (#178) üzenetére

Lukitomi
(tag)

Mert konvertálok és gyári beállításoknál leesik a freki 3.9GHz-ig és ezen felül túllövi neki a feszt, ezáltal jobban melegszik.
Igazából nekem az a jó, ha minél magasabb órajelen ketyeg, ésszerű keretek között!
Egyébként valóban jobb lett, mint az előző szériánál!
Ezt default beállításnál csináltam.

Az egyik mérés 4.0GHz-en, a másik 4.2GHz-en volt!

[ Szerkesztve ]

(#180) arn válasza scomcomputer (#171) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Gyerek mellett kell ido, mire kitapasztalom :D mylemon, becs

(#181) propetya85 válasza Lukitomi (#177) üzenetére

propetya85
(őstag)

"Még annyi, hogy az eddigi memó, ami 1800X-nél nem ment 3200-on csak 3066-on, most hibamentesen megy, tehát igenis számít az IMC."

Bios volt esetleg frissítve cpu váltásnál? :U
Az tény hogy reszeltek az IMC-n de azért annyira nem gyászos 1xxx széria alatt sem....
Ami szívás van, a biosoknak köszönhető 90% -ban. Nem véletlenek a mikrokódok frissítése után a magasabb ram frekvencia elérése. ( vagy rosszabb esetben csökkenés, mert erre is volt már példa :DDD )
Azért vagyunk jópáran akik járatjuk 3200+ felett Low profil timingban, és a ha engedünk cl16 - cl18 körül a 3600 is megvan.
Ha a memvezérlő álltalánosan korlátozna bizonyos szinten akkor mi sem tudnánk feljebb menni mint mások.
Viszont nem sok az a CL18 a 3200hoz?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 1600X @4,1Ghz* Crosshair Hero VI* G.Skill Flare-X @3466* Nzxt Kraken X62 *Strix GTX1080 OC* Corsair RM750x* Corsair 780T* WD Black M.2 SSD * Acer Predator XB271

(#182) SECTORnooB válasza propetya85 (#181) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

+1 nem hiszem, hogy az IMC lett volna a szűk keresztmetszet az 1800x nél.

(#183) Lukitomi válasza propetya85 (#181) üzenetére

Lukitomi
(tag)

Nem sok, mivel alapból CL16-os a memó 2666-os XMP profillal!

(#184) Lukitomi válasza Lukitomi (#183) üzenetére

Lukitomi
(tag)

Az IMC-re visszatérve, pedig azt tudom mondani, hogy ugyan ez a memória a fiam gépében, amiben ugyan az a lap, ugyanazzal a bios-al van egy 1500X társaságában, ott ment 3200-on, tehát mégiscsak a proci IMC-je is befolyásolja a végeredményt, habár azt nem tagadom, hogy nem csiszolgattak a bios-on!

(#185) vaakuum

vaakuum
(őstag)

Help pls!

Beraktam egy 2700x-et az msi b350m lapomba, és megdöbbenve látom, hogy a gyári hűtőjével 1.3 voltra levéve a feszültségét windosw alatt egy cpu-z és hwinfo64 mellett a hwinfo 95 fokot ír ki currentre. rányomtam a cpuz stresszre, és felment 120-ig.
A progi mér ennyire mellé?

(#186) Szaby59 válasza vaakuum (#185) üzenetére

Szaby59
(PH! kedvence)

Próbáld meg újra felrakni a hűtőt, lehet rosszul érintkezik, a hőmérsékletet meg a biosban is nézd.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin: szaby59

(#187) arn válasza vaakuum (#185) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

szerintem rosszul olvas ki vmit... en is lattam 105-120 fokokat vhol, terhelve 70 fok korul van.

ami viszont idegesitobb, hogy vmi beragad a windows intezoben, es 20%ra terheli a gepet folyamatosan. nem tudom mi valtja ki, de benchmarkolnek, es azt veszem eszre, hogy jo, most meg kb 20-30%al kevesebbet dob, mint kene. ha ujrainditom a win intezot, akkor eltunik a terheltseg. i7ttel sose talasztaltam ilyet, vmi drv bug? ujratelepitenem a win10et, de majd ssd vasarlaskor is kene, amit hamarosan meglepnek, nincs kedvem tobbszor ujrahuzni.

[ Szerkesztve ]

(#188) vaakuum válasza Szaby59 (#186) üzenetére

vaakuum
(őstag)

Leszedtem, újrapasztáztam, érzésre a helyén van, az előbb is így gondoltam....ezzel a pasztával kicsit tud csúszkálni is, mert nem olyan sűrű, mint a gyári ragacs.
Azt hogy? Ha biosnál megállítom a bootot, akkor nyilván teljesen más értékeket mutat, nem?

[ Szerkesztve ]

(#189) Watchdog válasza arn (#187) üzenetére

Watchdog
(tag)

Frissül, a háttérben töltődik... :DDD

(#190) vaakuum válasza vaakuum (#188) üzenetére

vaakuum
(őstag)

Illetve azt hiszem be is néztem rendesen, mert a
CPU (Tctl/Tdie) sort néztem, de szerintem ahhoz is magas a 100 fok fölötti érték. Annál inkább, mert a gyári hűtő lamellázata pont hátrafelé is tol levegőt. :O
A sima CPU sorban alaphelyzetben 50 fok körül mutat most.
Most nem tudom, ez jó-e így, vagy sem...
Akinek van 2700x, annál milyen fesz/hőmérséklet paraméterekkel megy?

[ Szerkesztve ]

(#191) SECTORnooB válasza vaakuum (#190) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Hát itt még sok 2700X fecske nincs... milyen fesz és load vagy idle 50 digríz?

(#192) vaakuum válasza SECTORnooB (#191) üzenetére

vaakuum
(őstag)

MAjd ránézek akkor youtubon, de most a fiammal kellett war robotsozni... közben a cpu max még mindig 51.5 fok, bár ez elég gagyi játék...

a cpu-z stresst ráengedtem, de a Tctl/tdie hőfokot 128 fokra írta egy perc után, úgyhogy inkább lekapcsoltam...kíváncsiságból megnéztem, gyereknél az 1600-os procival egy msi b350i AC lapon ezek a hőfoko is 50 fok körül vannak egy itx házban... nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#193) SECTORnooB válasza vaakuum (#192) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Hw monitoron nézd meg, és küld el szivesen segítek.

(#194) arn válasza vaakuum (#192) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Correct, the 1000 series was 20 degree offset and the 2000 series is 10.

a cpu dioda magas, a cpu nem... nalam is alapon van 90-100 kozott, terhelve nem mutatja mar, de 100+. eleg kazan a proci, prime95 small fftvel nekem 140 wattot ir alapon.

prime95 (csak rovid ideig neztem)
small fft 140w
large fft 128w
blend 117w

aida64 134w
cpu-z 124w
cinebench 142w

van nehany furcsasag nalam is, de egyelore meg gyujtom a tapasztalatokat :)
idle kb 15 wattal eszik tobbet, mint az i7 4770 + h87.

[ Szerkesztve ]

(#195) arn

arn
(PH! nagyúr)

nalam is ez van... 10 perc utan. ami rosszabb, hogy kb 20 perc utan hibat is dobott, pedig total alapon van minden, csak a ramok mennek 3200as xmpvel. a proci homerseklet teljesen normalisnak tunik, joval alacsonyabb, mint a gyari hutovel lenne (1300as fordulaton).

memtest86 4x pass megvolt, primeot nem futtattam hosszabb ideig.

a thermalright pasztajat hasznaltam, de majd lehet kiprobalom mx2vel, asszem az meg van itton, mar x eves, lehet mar beszaradt.

[ Szerkesztve ]

(#196) Feriboy2 válasza arn (#195) üzenetére

Feriboy2
(fanatikus tag)

szerintem simán csak hibás a szoftver, nem let még rendesen frissítve az aida. esetleg próbáld a hwinfo64-et vagy a ryzen master.

(#197) mope

mope
(fanatikus tag)

Külföldi fórumon is panaszkodnak páran.
Egyébként mennyire meleg a borda, ha ráteszed a kezed??

Annyira nem vagyok boldog, szerdán érkezik a 2700X :F

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#198) arn válasza Feriboy2 (#196) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

en is erre tippeltem... lelazitottam az osszes csavart, es ujra rahuztam, de nem lett jobb. de dontsd el, melyik az igazi :D

(#199) arn válasza mope (#197) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

nyilvan nem melegebb kezre, mint "szokott". ha rosszul van fenn, akkor epp az a gond, hogy nem erintkezik rendesen. de eleg hulyebiztos a rogzites, nem tudnam mashogy felrakni.

(#200) hokuszpk válasza arn (#198) üzenetére

hokuszpk
(PH! addikt)

valami szoftveres kiolvasas bibi lesz ez, ami a hwinfo ir, aszerint mar le kellett volna kapcsolja a hovedelem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.