Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Most hogy így aludtam rá egyet kicsit elgondolkodtam / elbizonytalanodtam, bár gyanítom ebben a topicban főleg AMD fanok vannak így nem várhatok elfogulatlan választ, azért megpróbálkozom vele...

    Na szóval itt a nagy osztás-szorzás után arra jutottam, hogy egy 8700K-s rendszer kb. ugyan annyiba kerülne mint egy 2700X megoldás, viszont játékok alatt gyorsabb. (ill. van ahol nem, de 4,8GHz alatt nem járna nálam, úgy meg már egyértelmű az előny)
    A Ryzenben nincs ilyen OC potenciál, persze cserébe 2-vel több magja van, de ez a játékokat ritkán hatja meg.

    A 8700K ellen szól viszont, hogy mint minden az Intelnél, az is egy halott platform. Értsd. a socked 1151v2-nek ez a teteje és ez is marad, míg ha vennék egy jó X470-es AM4 deszkát, abba későbbiekben is jöhetne még jobb processzor, pl. a 7nm-es (?) Ryzen 2...

    Igen ám, viszont ha úgy veszem a Ryzen-es configot hogy amúgy is CPU csere lesz neki a vége idővel, akkor meg minek nekem egy 2700X, középtávra elég a 2600X is, nem?...

    Na aztán itt el is vesztettem a fonalat hogy melyikkel járnék a legjobban... :U :F :F

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák