Hirdetés

2019. március 26., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-03-01 16:12:22

Mobilarena

Összefoglaló kinyitása ▼

(#101) SECTORnooB válasza propetya85 (#98) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Meglepő, de az Xfr-t preferálnám, tényleg nagyon eltalaltak, és nagyon intelligens is.

"A kiváncsiság egyeseket arra késztet, hogy felfedezzék Amerikát, másokat meg arra, hogy az ajtó mögött hallgatózzanak." (Jose Maria Eca de Quinteros)

(#102) scomcomputer válasza SECTORnooB (#101) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

"core performance boost" beállítás nincs a bios-ban?
Az asusnál ez az un. Xfr. :K
Ha hazaértél küldj már bios képeket!

[ Szerkesztve ]

(#103) scomcomputer válasza SECTORnooB (#87) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

Ja most olvasom már kérdezted...Advanced...AMD CBS-ben van!

(#104) nyul105 válasza SECTORnooB (#101) üzenetére

nyul105
(tag)

Helo,

hát azért 1.45-1.5V-ot adott, az biztos jó?

(#105) scomcomputer válasza nyul105 (#104) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

A hello az 2 L a hi az 1 i..... :DDD
Lehet,hogy sok,de a yt-os videók között is láttunk már 1.5V@4.5Ghz-t és ott azt mondták a nagykutyák,hogy 1.5 még nem sokk....ja ez 1K..sok.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#106) enemi válasza SECTORnooB (#47) üzenetére

enemi
(senior tag)

Hi! Elárulod,hogy a régiek mégis milyenek?

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#107) Beretvás válasza enemi (#106) üzenetére

Beretvás
(PH! addikt)

ott van az adatlapján..:D

Battlenet: Nightbreaker#1234/ Steam id: Beretvás

(#108) enemi válasza Beretvás (#107) üzenetére

enemi
(senior tag)

Milyen perverz szokás pasi adatlapját nézegetni? :W

(#109) SECTORnooB válasza scomcomputer (#103) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Adandó alkalommal kikapcsolom, de szerintem XFR nélkül még jobban tudom finomhangolni.

"A kiváncsiság egyeseket arra késztet, hogy felfedezzék Amerikát, másokat meg arra, hogy az ajtó mögött hallgatózzanak." (Jose Maria Eca de Quinteros)

(#110) Beretvás válasza enemi (#108) üzenetére

Beretvás
(PH! addikt)

El vagy te tévedve kicsit szerintem. :K

Battlenet: Nightbreaker#1234/ Steam id: Beretvás

(#111) Milka 78 válasza wassabi11 (#100) üzenetére

Milka 78
(PH! nagyúr)

[link] ;) Nagyjából nálunk is ez jött ki,csak mi 4.9-5ghz-n zavartuk a procikat (legfrissebb bios/patch).

---------Jótündér! A kívánság az kívánság! Na hajolj csak szépen előre!--------- Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni,ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#112) vaakuum

vaakuum
(őstag)

Egy olyan videóval nem találkoztaok véletlenül, ahol a 2600-ost a 2600x-el hasonlítják össze? Érdekelne, mennyit számít az xfr vs manuális oc. Lehet nem jól keresem, ezért nem találok ilyet... :F
:R
Illetve az x-eseket szerintetek válogatják? :U

[ Szerkesztve ]

Star citizen Referral CODE: STAR-X374-GRFQ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen . . . Szerintem is, csak nem pont úgy, waze!

(#113) SECTORnooB válasza vaakuum (#112) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Biztos átmegy valamiféle válogatáson, én a 2600X ről tudok nyilatkozni, automódban nagyon inteligensen működik az XFR,megfelelő hűtéssel majd hogy nem csúcsra járatja a processzort. Átlag usernek nagyon ajánlott ez a mód.

[ Szerkesztve ]

(#114) grunge

grunge
(PH! addikt)

Hello sracok,

Korosodo sandy bridge konfigomat cserelnem le, nagyon szimpi amit AMD müvel mostanaban igy a 2700x / 2600x között teszem le a voksom. Kesöbb jön majd talan egy WQHD monitor is, VGA jelenleg egy RX580.

Ahogy elnezem Asus / Asrock lapot erdemes venni MSI nem ajanlott? Az x470 carbont nezegettem, de tesztet, VRM-röl infot nem talatam...

Melyik deszkat erdemes veni? Tuning Zen+ eseten nem erdekel, WIFI sem kötelezö, fel meterre van a router a geptöl. :D

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#115) Szeszkazán válasza grunge (#114) üzenetére

Szeszkazán
(senior tag)

Én egy jó seggszikla mellett tenném le a voksot.

(#116) SECTORnooB válasza grunge (#114) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Sok tapasztalat nem született még alaplap ügyben, én egy Asus X470 Prime Pro-t hajtok,de az MSI lapok sem lehetnek rosszak.Az Asrocknak igen jó az árérték aránya.
talán ez az oldal segíthet:[link]

(#117) antikomcsi

antikomcsi
(PH! kedvence)

Szép jó napot Mindenkinek!

Láttam, hogy páran az alza.hu webáruházából vásároltatok.

Azt szeretném megkérdezni, hogy a számlán az eladónál milyen székhely szerepel? Magyarországi, vagy más?

Köszönöm!

(#118) SECTORnooB válasza antikomcsi (#117) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Azt hiszem Prága

[ Szerkesztve ]

(#119) enemi válasza grunge (#114) üzenetére

enemi
(senior tag)

és az AORUS X470 Gaming 7 WiFI-nek mi baja?

(#120) scomcomputer válasza antikomcsi (#117) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

Ez gond lenne,hogy nem magyar az eladó? :F

(#114) grunge
Hali,ne haragudj,hogy ezt mondom,de "PH!addikt" létedre nem ismered a fórumot...és nem olvasol vissza....
"VRM-röl infot nem talatam"... :DDD

Csak azt nem tudom én minek foglalkozok ezzel...tessék!
;)

[ Szerkesztve ]

(#121) grunge válasza scomcomputer (#120) üzenetére

grunge
(PH! addikt)

Okes, akkor ezen karikazd be kerlek hogy milyen VRM talahato a carbon lapon amit irtam. :U

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#122) scomcomputer válasza grunge (#121) üzenetére

scomcomputer
(őstag)

Írtam,hogy folyamatosan bővül,napi szinten,lehet egy óra múlva már ott lesz az infó linken..De most megmondom neked ugyanaz van rajta mint az M7-n....6+2 cpu +2 soc,az m7-n van doppler ami a carbon pro-n nincs!
:R
Miért nem jó az MSI?
Az Asrockban,van pstates oc,ami a többi lapban nincs!Tehát be tudod állítani,hogy oc alatt visszavegye az órajelet,meg a vcore-t..

(#123) grunge: nincs mit nagyon szívesen! :K

[ Szerkesztve ]

(#123) grunge válasza scomcomputer (#122) üzenetére

grunge
(PH! addikt)

Köszi. :) Követni fogom a listat, ahogy bövül, köszi a feltöltest. :R

159 SW 1.9 jtdm <3

(#124) SECTORnooB

SECTORnooB
(Topikgazda)

[link]

(#125) antikomcsi

antikomcsi
(PH! kedvence)

Köszönöm szépen mindenkinek! :R

Az, hogy külföldi az eladó, csak nekem gond, mert ha a prágai székhelyű cég az eladó, akkor nekem 0% áfával kiállított EU-n belüli értékesítéses számla kell.

Ha a magyar alza.hu cég számlázna, akkor lenne jó a 27%-os áfával. Viszont itthon nincs se lap, se proci.

De hiába a cseh cég számláz, mindenképpen a 27%-os áfát fizettetik ki.

Így inkább várok, míg jobban elérhető lesz magyar üzletekben, és veszek onnét, egyszerűen.

Nem az áfát akarom elmismásolni, csak nekem egyszerűbb könyveléstechnikailag a bejáratott, megszokott út, nem fogok ilyesmi papírozással vesződni.

(#126) SECTORnooB válasza antikomcsi (#125) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Ahogy neked kényelmesebb, de azt vedd figyelembe, hogy a hazai kiskereskedők ha nem is mind, de többségében 1év garanciát vállalnak az alaplapokra (X470 Msi pl)

[ Szerkesztve ]

(#127) antikomcsi válasza SECTORnooB (#126) üzenetére

antikomcsi
(PH! kedvence)

Az alzánál sincs több, mert jogi személyre más feltételek vonatkoznak.

Ezt mondjuk nem tudom mire vélni.

(#128) SECTORnooB válasza antikomcsi (#127) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Más ha nem magánszemélyként vásárolsz, igaz én azért biztosan jobban preferálnám a 3 évet mint az 1 év jótállást.

(#129) antikomcsi válasza SECTORnooB (#128) üzenetére

antikomcsi
(PH! kedvence)

Asus deszkák kellenek. Egy prime, és egy C VII Hero, mindkettőre 3 év van itthon.

(#130) S_x96x_S

S_x96x_S
(fanatikus tag)

Lehet BIOS-t frissiteni !!!!

Ez már elég nagy különbség a régi BIOS 0505 és a legújabb BIOS 0509 között

AMD Ryzen 7 2700X Linux Performance Boosted By Updated BIOS/AGESA

"Overall, the updated BIOS/AGESA appears to be a big difference for at least Linux systems. I am still investigating the change as well as seeing if the Ryzen 5 2600X behaves similarly... I just noticed the BIOS update availability last night and still conducting tests. For those wondering how these new Ryzen 7 2700X results on Ubuntu Linux compare to last week's launch-day tests, here are those numbers."

"The Ryzen 7 2700X is now much more competitive to the Core i7 8700K on Linux. Stay tuned for more of my continued Ryzen 5 2600X / Ryzen 7 2700X Linux benchmarking."

https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=ryzen-2700x-bios&num=1

(#131) SECTORnooB válasza S_x96x_S (#130) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Valamikor csak megérkezik az Asus 470-es lapokra (is) :D

(#132) joysefke válasza S_x96x_S (#130) üzenetére

joysefke
(PH! kedvence)

Azt azért tegyük hozzá, hogy Linuxban eleve gyengébb volt (a programok Linuxos megfelelője picit kevesebbet hozott RyZEN2-n mint amit a Windowsos eredmények alapján vártak), tehát nem biztos, hogy az új uKód miatti Linuxos növekmény egy az egyben konvertálódik Windowsra. bár ha az XFR2-n is finomhangoltak valamennyit, akkor a Windowzos eredmények is javulni fognak...

(#133) S_x96x_S válasza joysefke (#132) üzenetére

S_x96x_S
(fanatikus tag)

>Azt azért tegyük hozzá, hogy Linuxban eleve gyengébb volt

Linuxon sok mindentől függ az eredmény,
Néha akár 40% -os sebességnövekedést is el lehet érni egy optimalizált kernellel vagy agressziv optimalizációval, de a phoronix-os tesztben a BIOS-on kivül más nem változott, ami reménykeltő.

Linuxon a hardveres tunning mellett még egy szoftveres tunning is hozzáadódik.
pl. az Inteles ClearLinux gyorsabb mint a mezei Ubuntu és ráadásul a Ryzen-en is pöpecül fut.
https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Clear-Linux-On-AMD-Ryzen

Egyébként a phoronix-os teszt nekem egyfajta magyarázat is az AnandTech-es eredményekre
hátha ott már az új AGESA-val tesztelek amivel gyorsabb lett a RYZEN2
az Intel a frisebb BIOS-tól meg lasabb.

Ha a hír igaz, akkor lesznek új Windows-os tesztek is és majd megtudjuk mit is jelent ez.
1 teszt nem teszt .. És lehet, hogy alaplapfüggő is a dolog.
Szóval bármi lehet :)

(#134) Tyrel

Tyrel
(őstag)

Sziasztok!

Egy Ryzen 2700-hoz ha szeretném legalább 4.0GHz-en használni milyen chipset kell?
Korábban mintha írták volna hogy XFR2 csak az X470-el van (??) de azok az alaplapok nagyon drágák. Én próbálnék valami minimalista szinten maradni, nem nagyon érdekel az alaplap felszereltsége, csak stabil legyen és semmilyen téren ne fogja vissza a processzort...

ASRock AB350 Pro4-re gondoltam, de eléggé elbizonytalanodtam... :F

(#135) SECTORnooB válasza Tyrel (#134) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Elkeseríteni nem akarlak,de egy ilyen szintű processzorhoz azért acélosabb lapot vennék.Nem fog hátrány érni az előző generációs csipszet miatt,de valamivel többet kéne rászánni. Mi lenne a keret?

(#136) Tyrel válasza SECTORnooB (#135) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Az X470 az egyetlen következő generációs chipset? Mármint, középkategória abból nincs és nem is lesz?...

A keret... umm, képlékeny...

(#137) SECTORnooB válasza Tyrel (#136) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Lesz, a B450 csak nem tudni mikor.Gondolom a család kissebb tagjaival együtt érkezik.

(#138) Tyrel válasza SECTORnooB (#137) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Huh, nem nagyon tudok várni, lehet akkor X470 lesz...

Régebben még voltak olyan pletykák, hogy bizonyos alaplapgyártóknak jobban sikerültek a BIOS-ai AMD konfigokhoz, másoknak kevésbé és sokkal több kompatibilitási gond volt velük... Ilyen van még? Van kerülendő gyártó, vagy a nagyok közül bökhetek bármelyikre?
Pl. egy AORUS?

[ Szerkesztve ]

(#139) Feriboy2 válasza Tyrel (#134) üzenetére

Feriboy2
(fanatikus tag)

van xfr2 a régebbi alaplapokon is, még a b350-es alaplapokon is megy. (meg persze az x370-en is)

(#140) Tyrel válasza Feriboy2 (#139) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Um... mintha azt írták volna itt egy cikkben hogy nem, csak nem találom már... :B

Mint írtam nem akarok a feltétlen szükségesnél erősebb alaplapot, szóval fontos infó ha mégis mehetek B350 irányba is...
...persze ha a tuningon akad el a téma nem a támogatott szolgáltatásokon az is számít... 4.0GHz-t el szeretném érni mindenképpen, ha nagyon többet nem is.

(#141) SECTORnooB válasza Tyrel (#138) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Gigabájtéknál volt egy bugos BIOS ami túlfeszelte a kockákat ezt hallhattad,de azon nyomba le is szedték az oldalról.Minden gyártónál előfordulnak problémák. Sok tapasztalat nem született még a platformmal kapcsolatban.Amit linkeltél Giga lap, biztosan megfelelő.Én az Asus Prime Pro-ról tudok nyilatkozni,de más Zen+ tulajjal még nem is találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#142) Feriboy2 válasza Tyrel (#140) üzenetére

Feriboy2
(fanatikus tag)

itt egy videó amiben b350 lapban megy a 2700x. [link]
amúgy én a helyedben egyébként nem a sima 2600-at hanem a 2700x-et venném. ahogy nézem egy árban mozognak és a gyári 2700x gyorsabb mint 4 ghz-re tuningolt 2600.

(#143) SECTORnooB válasza Feriboy2 (#142) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Én is a 2700X-et venném mert a földönkívülis boltba tényleg csak 2-3 ezer plusz,aztán milyen jó hűtőt adnak hozzá :D

(#144) Tyrel válasza SECTORnooB (#143) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Igen, közben nekem is leesett hogy némelyik boltban alig van árkülönbség, szóval a 2700X lenne a befutó...

A hűtője nem igazán érdekel, egy True Spirit 140 Power lesz rajta... A 4,4GHz-re húzott 3570K-mat 500rpm-es venti fordulaton nem engedi 60°C fölé, igaz delidelt a proci... De gyanúsan nem lesz gondja a Ryzennel sem. :D

Köszi a segítséget mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#145) SECTORnooB válasza Tyrel (#144) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Kiváncsian várjuk tesztjeidet, főleg ha B350-es lap lesz alatta. :P

(#146) Tyrel válasza SECTORnooB (#145) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Áh nem akarok kockáztatni, szerintem az az X470-es AORUS lesz, de még kelleni fog 1-2 hét hogy megvegyem meg időm is legyen összerakni és kitapasztalgatni... Mondjuk nagyon ráizgultam már. :U

Igazán nem vagyok Gigabyte fan, csak azért néztem azt mert a legolcsóbb nem-MSI (azt a márkát kifejezetten nem szeretem) X470-es deszka...

[ Szerkesztve ]

(#147) SECTORnooB válasza Tyrel (#146) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Elhiszem, nekem szombaton jött reggel mikor úgyvolt hétfőn érkezik, én a barátnős állatkertes programot dobtam, hogy összerakhassam :DD (megérte :P)

[ Szerkesztve ]

(#148) SECTORnooB válasza Tyrel (#146) üzenetére

SECTORnooB
(Topikgazda)

Miért nem szereted? Aorus biztos acélos lesz :)

(#149) Tyrel válasza SECTORnooB (#148) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Sosem tetszettek sem a designjaik sem a BIOS-aik, + egyik kollégának volt egy drága MSI gaming laptopja (nem emlékszem a pontos típusra már, de elég piros designos volt) ami kb. szó szerint széthullott normál használat közben... de nem csak az övé, az egész széria gyárilag olyan ótvar sz*r volt, hullott szét mindenkinél...
végül vett aprón gombokért egy másik félig szétesett tök ugyan olyan notebookot donornak, aztán egy ideig még úgy használta hogy a kettőből gyúrt mindig egy működőt, de végül azt is feladta...

Ezt látva úgy eldöntöttem hogy nekem ezektől az arcoktól biztosan nem kell semmi, a design alapból nem szimpatikus, a minőség meg nem kárpótol érte...

(#150) vaakuum válasza SECTORnooB (#145) üzenetére

vaakuum
(őstag)

Nekem b350-ben lesz valami ryzen+, csak előbb össze kell kalapálnom a gyerek gépét, mert ő kapja meg a mostani 1600-ost. Viszont a lapot kényszerűségből megtartom, mert neki itx méretű lesz a gép.
Érzésre még olyan 2 hét, mire érdemi eredményeim lesznek.

Star citizen Referral CODE: STAR-X374-GRFQ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen . . . Szerintem is, csak nem pont úgy, waze!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.