A napokban fórumunkban feltűnt egy új téma, amelyben egyik olvasónk, ByB által elképzelt készülékeket tartalmazza. Mivel az ötletek valóban előremutatóak, és a megvalósítás profi, a tervek hamar körbejárták a telekommunikációs lapok oldalait. Mivel a lehetőség adott volt, megkerestük a készítőt, és megkértük, hogy meséljen egy kicsit a készülékekről, és a további tervekről:
"Az egész történet a Sony Ericsson Black Diamond-dal kezdődött, rettentően magával ragadott a formája, majd a BenQ Black Box gondolkodtatott el, végül pedig a Nokia Aeon ösztönzött arra, hogy megalkossam saját elképzeléseimet a mobiltelefonok jövőjéről. Előre szeretném leszögezni, hogy ezek formakoncepciók, olyan fiktív technológiákkal fűszerezve, amik nem feltétlenül megvalósíthatók jelen időben!
Ugyan a formákkal és a technológiával próbáltam elrugaszkodni, a megszokott, de nem feltétlenül jó megoldásoktól, viszont a névválasztással, szerettem volna kapcsolódni a Sony Ericcson jelenlegi termékpalettájához.
Miért a Sony Ericsson-t választottam „háttérnek”? Egyszerűen bennük láttam meg azt a gondolkodásmódot, illetve formai megoldásokat, amik számomra a szépet és különlegest jelentik.
Hirdetés
Visszatérve a névválasztásra, egy három telefonból álló családot szeretnék először létrehozni: P1000i – (kódnév: Zeus), W1000i – (kódnév: Siren), R1000i – (kódnév: Sparta). Ez a három telefon teljesen különböző értékekre helyezi a hangsúlyt, de formailag és a fiktív technológiai részleteket nézve közeli testvérek. A ’P’ sorozat a komoly üzletembereket, a ’W’ sorozat a zene- és filmimádókat, az ’R’ sorozat pedig a vérbeli kalandorokat célozza meg.
A forma számomra egyfajta minimal-hightech irányvonalat képvisel, utalásokkal a Sony Ericsson jelenlegi palettájára. A közös szín és anyagválasztás szándékos, így könnyebben összehasonlíthatóak a készülékek formai, illetve mozgás megoldásai. Közös a rozsdamentes acélváz és a teljes felületet borító edzett füstüveg. Minden szerkezeti elem (akkumulátor, kamerák…) ebben az egységben foglal helyet. Először angolul fogalmazódott meg bennem e telefonok „filozófiai” lényege: „touch-anywhere and multi-slide style”, magyarul „érints és formálj kedved szerint”. 100 x 50 x 11 mm a telefonok befoglaló mérete.
P1000i – Zeus: A kétirányú csúsztathatóság lehetőséget ad, hagyományos, csúszka telefon, illetve kommunikátor állásban való használatra. Az intelligens szoftver dönt, hogy éppen milyen szögben és milyen tartalmat jelenítsenek meg a kijelzők. Két készülék találkozását a sakkal szerettem volna bemutatni, de a lehetőségek száma végtelen.
A P1000i két érintőképernyővel rendelkezik
A sakk csak egy, a milliónyi ötlet közül
W1000i – Siren: Zene és film minden mennyiségben. Szintén az intelligens szoftver dönt, hogy mi, mikor és hol jelenjen meg. Film állapotban 16:9-es (95 x 45 mm) képernyőn élvezhetjük kedvenc mozinkat, megfordítva pedig DJ módjára mixelhetünk.
Íme egy kép a hétköznapokban használva
Íme egy kép a mozi, illetve dj állásban
R1000i – Sparta: Erről a telefonról egyenlőre csak keveset. Cél, a készülék minden körülmények közötti megóvása és az aktív életet élő emberek igényeinek és vágyainak kielégítése.
A telefonok a külvilággal való kommunikációt, vezeték nélküli technológiával tartják és ezalatt nem csak a létező (infra, bt, wifi, GSM, 3G…) megoldásokra gondolok. Szeretnék lehetőségek szintjén kifejleszteni egy olyan rendszert, amibe a tulajdonosok információkat kódolhatnak (pl.: név, életkor, állandó betegség, kedv, családi állapot, igény…), így az egymással, vagy a terminálokkal való találkozáskor, az információáramlás meggyorsítható, illetve új lehetőségeket kínál az élet számos területén. Az akkumulátor hatalmas dilemma volt, végül nem döntöttem konkrét megoldás mellett, viszont, hogy a töltéshez ne kelljen csatlakozófelületet kialakítani, pusztán a jól elhatárolt fém-fém kapcsolatra bízom. A későbbiekben jó pár kiegészítőt (hasonló gondolkodással és formavilággal) szeretnék elkészíteni, többek között egy asztali tartót, egy kihangosítót és nem utolsó sorban egy különleges tollat, a még tökéletesebb kezelhetőség érdekében. Ezek után interface szinten szeretném megtervezni a telefonokat éltető szoftvereket és animációk segítségével bemutatni a működésüket. A terveim között van még egy kimondott női telefon, illetve a kedvenc autómárkámat is szeretném megajándékozni egy készülékkel. Gondolkodok, rajzolok, renderelek, fogalmazok, feltöltök, reagálok és emellett élem az életem, hátha egyszer arra ébredek, hogy főállásban foglalkozok a formákkal és a jövővel. "