Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Gabi[mf]

    tag

    válasz new_bnet #148 üzenetére

    np, igen, lehet hogy nem mindig érthető, mert az élőbeszéd hagsúllyával szerkesztem az irományaimat, és az nem mindig ugyan az mint ahogy te elképzeled olvasás közben....egyébként valóban nem olyan egyszerű, de aki már foglalkozott kereskedelemmel annak ezt vágnia kell...

    jeeeeee

  • Ivan15

    senior tag

    válasz new_bnet #178 üzenetére

    ''Úgy, hogy folyamatosan versenyezteti a szolgáltatókat, akik a befektetések esetében a biztosítók. Ezért van Avivás, Winterthuros, Uniqás és Generalis termékünk.''
    Miért nem járnék jobban (vagy ugyanúgy) ha közvetlenül felkeresnék egy Avivás, Winterthuros, Uniqás és Generalis üzletkötőt-vagy hogyan is hívják manapság: ügyfél-tanácsadót?

  • skac21

    újonc

    válasz new_bnet #178 üzenetére

    Kedves new_bnet!

    Lehetne, hogy ne ész nélkül szavakra szaggatva, és az általad a Bnet-et kritizálónak vélt foszlányokra reagálj?

    Mert különösen a legutóbbi úgy tűnik.

    Másrészt, ha meg új vagy, akkor valószínűleg volt az a 3 termék eddig is, csak Te nem tudtál róla.

    Mindenesetre, jobban szeretem én azt, ha nincs még egy szint, aki beépíti a maga kis hasznát is, eléggé lehúznak az elsődleges termékekkel a pénzintézetek, hitelintézetek.

    (elsődleges: pénzintézetek, hitelintézetek önálló termékei,
    másodlagos: a közvetítők sajátjuknak kikiáltott, általuk ''megrendelt'' termékei)

    Jobbnak találom én, ha szépen összerakom magamnak, közben meg rendesen megszívatom azt, aki engem akar szívatni közülük........


    Másrészt szakmabeliként úgy látom, hogy az ilyen közvetítőcégek élete nem szól másról, mint az eladástechnikáról=marketing.

    Hogy aztán az adott termék pénzügyi-szakmailag valóban a legjobb-e az ügyfélnek, az baromira nem számít.

    Kvázi úgy megy a gondolkodás, hogy itt van bankok, ilyesmit kellene, hogy adjatok.
    Vmelyik megcsinálja az általad említett legjobbat, és akkor azt az egyet lehet pakolni mindenkinek!

    De ugyanakkor már egyik - ha jól emléxem kollegád - is kifogásolta egyik versenytársatokat, amiért a generalis Aranyszárnyat nyomatják.

    Nem lehet, hogy ők pont ilyen szisztéma szerint jutottak el oda, hogy nekik is megvan az a legjobb ''megrendelt'' termékük, amit ajánlanak.


    Ez mégsem tetszett.


    Szóval van itt azért ellentmondás.........

    De úgy gondolom, ezért nem is lehet vádaskodni az alsóbb szintűek esetében, mert ők azt tudják, amit kell (soxor fogalmuk sincs arról, mit adnak el, csak - úgy? - tudják, hogy az jó és nyomatják a szöveget.
    Az ügyfélnek meg fogalma sincs arról (lásd a pénzügyi kultúrát), hogy mit vesz meg.

    Ugyanakkor nem lehet azzal takarózni, hogy ha csak 1%ponttal magasabb hozamot hozok ki neki a ''párna alatt tartáshoz'' képest, akkor is megéri neki szerződni, mert az már régen baromság, hogy marha sokan párna alatt tartják a megtakarításukat.

    Lehet, hogy így volt évekkel ezelőtt, de azok a párna alatti források is végesek.

    Másrészt a jelenlegi termékek kezdenek olyan bonyolulttá válni, hogy ember legyen a talpán, aki megérti (még az értékesítő sem érti).

    Persze, ki lehet emelni egy-egy előnyt, de mellette a számos hátrány, kötöttség, melyek csak ''spechelyzetekben'' fordulnak elő.

    Amíg a szerződés él, addig semmi gond, nincs is mit tenni, lehet pakolgatni a pénzt ide-oda.......


    Sokadrészt az sem tetszik, hogy az én személyes tanácsadóm ugyanolyan standard terméket akar eladni nekem, mint bárki másnak.

    Nem találkoztam még egyetlen tanácsadóval sem, aki mondjuk 5-6 oldalas összefoglalóban szépen levezetné, hogy kiszámolta nekem a cuccost: ilyen és ilyen feltételek mellett ez várható.

    Tehát letenne elém egy tervet (az én személyes pénzügyi tervemet), ami rám van szabva. (na nem arra gondolok, hogy van egy exceltábla beütöm az életkorát és megmutatja nekem az optimális terméket - ja és persze mindig ugyanaz az optimális termék)

    Elfogadom, hiszen tény, hogy a magyarországi lakosság pénzügyi kultúrája rendkívül alacsony színvonalú, de ezt továbbgondolva, az ebből a körből összeválogatott
    tanácsadók pénzügyi kultúrája is baromi alacsony színvonalú.

    Simán meg lehet fogni egy egyszerű kérdéssel szinte bármelyik pénzügyi tanácsadót, mert az ő szerepük nem a pénzügyi szakértelem, hanem személyes dm-csatornák kiépítése és fenntartása (persze, őket pedig megfelelően manipulálják úgy, hogy ezen a csatornán folyjon, aminek folynia kell), legalábbis én ezt látom az egészből.

    Próbálja megcáfolni valaki, hogy nem ezt a tudatlanságot használja ki (véleményem szerint nagyon nagy arányban passzív átveréssel: tények elhallgatásával) egy ilyen cég.
    Bnet saját bevallása szerint is ez a 7. sikertényezője: Hülyék az emberek.
    Lásd a Figyelőben.

    Ha nem így lenne (egy-egy pénzügyi alapfogalom használatakor (akár rosszul is) az ügyfelek nem mint csodaszóra néznének), akkor igencsak nehezebb lenne ilyen ''sikeresnek'' lenni.

    Azért örültem volna, ha az első 7 sikertényezőbe beletartozik olyan klasszikus tényező is, mint a ''magas szakmai hozzáértés'' vagy vmi ilyesmi.
    De szó nincs erről.

    (ja, persze, 5. helyen szerepel ''az alkuszok folyamatos, igyenes képzése, melyen kötelező részt venni'')-->==== folyamatos agymosás, manipulálás (részinfók közlése, melyek tulajdonképpen rossz irányba terelik a gondolkodást is)


    Hát ennyit gondolok erről az egészről....

    Persze, ugyanilyen keretek között lehet ezt másként is csinálni!
    Tehát nem a szakmát szutykolom, csak a hazai szakmát.... :(






  • Lacibróker

    újonc

    válasz new_bnet #211 üzenetére

    Sok sikert, Újonc.
    www.profittrend.hu
    Ebből is tanulhatsz.

  • Badb0y

    addikt

    válasz new_bnet #233 üzenetére

    Nem júli, ez már Januártól így van!

    Hölgyek urak, szombaton megyek sat vizsgára. Mit érdemes tudni? Mik szoktak lenni?

    Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz new_bnet #279 üzenetére

    A ''lóvé'' nagy részét benyeli a BNet is, akár tetszik akár nem, szóval ott se voltak valami oltári nagy jutalékok (max. az 5-ös pozíciótól felfelé). Itt, ha az ember kellőképp kitartó, összehozza ugyanazt, sőt, még többet is, de egész más jellegű a befektetés. És itt nincs sztornótartalék, meg sztornó sem. :)

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz new_bnet #281 üzenetére

    Na ezt érdekesen oldották meg. :)
    A BNet-nél ugye azt hangoztatják, hogy az ügyfél nem fizet - nos, valójában ez elméletileg igaz, viszont a gyakorlatban az első két évben betett összeget elég keményen behúzza magának a biztosító és az ügyfél gyakorlatilag a 3. évtől kezd a saját zsebére dolgozni a felhalmozási egységekkel, csak ezt nem nagyon szokás hangoztatni. A biztosító is az első befizetésből fizet a BNet-nek és az első két év díjából vonogatja magának a költségeket is serényen ugyebár.
    Nálunk az ügyfél akkor fizet, mikor belép, számlanyitási díjat + szolgáltatási díjat, viszont még mindig jobban jön ki anyagilag, mert a nyitás pillanatától neki pörög a pénz, nincs visszavásárlási érték, nincs elvesztegetett első két év, stb (megjegyzem, ez a 2 év előny 10 évre levetítve már több millió pluszt jelent az ügyfélnek!). Az üzletkötő is jól jár, mert azonnal megkapja a pénzét és ezért nincs utólagos sztornó sem. Ami külön tetszik, hogy itt nincs időhöz kötve a befizetés időpontja és nincs meghatározva maga az összeg sem, tehát akár hónapról-hónapra variálható, vagy felfüggeszthető, külön költségek nélkül. Kb. mintha az ember megvásárolna mondjuk egy 150 ezres Quantum-ot az eseti számláért, csak azt utána használhatja élete végéig és nem csak addig, ameddig dobálja be az éves díjakat.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • beus79

    újonc

    válasz new_bnet #287 üzenetére

    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem, amiről senki nem tud semmit, de nekem per-pillanat ez most nagyon fontos! Ha valaki tudja, legyen szíves mesélje el nekem, hogy milyen gyorsan tud lezajlani az, hogy a PSZAF-ről leregisztráltasson a cégem és egy másik pedig fel?

  • rizsu77

    csendes tag

    válasz new_bnet #296 üzenetére

    Pont ezért írtam, hogyha igénybe tudja venni!!!! Szerintem ez nem általánosítás volt, hanem ha vkinek ajánlanak egy ilyen lehetőséget akkor ezt is mérjék fel. Hitel kiváltásról beszéltem és az adójóváírás 5 évig jár, utoljára a 2006-ban megkezdett hitelek után, de ezek után is jár az 5 év. Hiteltől függően 30 ill 40 % a kedvezmény összege. Szóval az igénybe tudja venni: nem járt le az időkorlát és rendelkezik a megfelelő jövedelemmel. Illetve az ''úgy vettem észre'' pedig személyes tapasztalat. :U

    [Szerkesztve]

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz new_bnet #309 üzenetére

    Öcsi, ő ESETI számlát kérdezett, arra pedig igaz, amit leírtam...
    Az éves meg aztán baromi jó buli, az első két éves befizetéshez hozzá se tudsz szagolni, ha 2 éven belül kell (mert bármi történhet), ott állsz, pénz nélkül és van egy hiteled, amit fizetned kell...

    Viszont a HSZ-ed végével egyetértek, olyannal kell kötni, ako komolyan veszi és főállásban csinálja. Bankbroker mikor ott voltam 3-4%-ért dolgozott, azóta lehet rájöttek, hogy ez a mai piacon már nem versenyképes és csökkentették, ezt passzolom.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz new_bnet #310 üzenetére

    Ez a Quorum és a Platinum, ismerem, de nem ez volt a kérdés... Hidd el, van ezeknél jobb megoldás és nem kell mellé biztosítást kötni meg 20 éves futamidőt végig fizetni...

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz new_bnet #314 üzenetére

    Ő arra gondolt, hogy van neki egy 300 ezres folyamatosa és szeretne felvenni 10 millió hitelt, amiből 6-ot tenne eseti számlára, ha jól értettem. Erre vonatkozott a HSZ-em is. Amire te gondoltál, az a Quorum vagy Platinum, ahol ugyebár a folyamatos összeg max. 20-szorosát veheted fel hitelként, ott viszont nem tudsz belenyúlni a pénzbe semmivel sem előbb, végig kell fizetned a 20 évet, mert kötelez a hitel, erre mondtam, hogy az egy elég nagy zsákutca, mert nem vagy sokkal előrrébb, mint egy hagyományos hitel esetében, hacsak nincs annyival több pénzed, hogy tudj ez esetin játszani. Amiben én fantáziát látok a Unit Linked megoldásokban, az az lenne, hogy egy minimális éves díjat fizetsz és mellette játszol az esetivel (ha az anyagiak engedik), viszont annál meg már vannak jobb alternatívák, ahol nem kell biztosítást kötni. Én egy hitel esetében azt javasolnám, hogy célszerűbb 30 évre felvenni, 10 éves halasztott tőketörlesztéssel és a pénzt mellette egy alternatív megoldásba helyezni (alapokba, de tisztán, nem biztosításon vagy bankon keresztül) és EMELLÉ kötni egy minimális kockázati életbizotsítást, havi 1-2-3-4 ezer Ft-ért a hitel mennyiségétől függően. Ez sokkal költséghatékonyabb megoldás és ha nagy gáz van, hozzá lehet férni a pénzhez és a kockázati életbiztosítás miatt akkor sincs gondban pl. az adott család, ha az adóssal valami történne.

    Amúgy egy alapkezelőt el lehet érni közvetlenül is, nem kell biztosítótársaságon keresztül (vagy akár bankon keresztül). A 7-es pozíciósok már ezt is megtehetik, csak nem gondolod hogy pl. Béres László Quantum-okat kötöget? ;-) Na, de ugyanezt el lehet érni BNEt-en kívül is, ha megfeleő kapcsolatokkal rendelkezel és nem kell 7-esnek lenned. :)

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz new_bnet #318 üzenetére

    10 év után vált, igen. De ha jó a stratégia, akkor max. 3-4 évnyi marad belőle. :) Az alapokat egy szimpla formanyomtatvánnyal tudod váltogatni, akár százalékos, akár Eurós pontossággal megadva, mi hova kerüljön. Bár én kényelmesen inkább a biztosabb holding alapokat javaslom, hogy ne legyen erre szükség, mert ott nincs stresszelés, hozza az elvárt 14% körüli értéket Euróban, az meg szeirntem hosszú távon kifogástalan. Aki szeret kockáztatni, az úgyis máshol csinálja. :) Van egyébként Top Spekulatív alap is, az hozott már egy év alatt 88%-ot is, de a negatív csúcsot is tartja. :DDD

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • brownus

    veterán

    válasz new_bnet #310 üzenetére

    hmm, nekem 3-4% lett volna a hitel ügyintézés, és mivel vkim ott dolgozik a baráti ár lett volna 2%... igaz ez 2-3 hónapja volt.

  • BestSeller

    újonc

    válasz new_bnet #340 üzenetére

    Rosszul fogalmaztam, sry. Úgyértem, hogy jobb kondíciókat kínálnak, de ebben nem én vagyok a szakértő...

    Ebből élek: http://nz8201.paidpro.hop.clickbank.net

  • Josh

    tag

    válasz new_bnet #341 üzenetére

    Igen, van ingatlan amire lehet felvenni jelzáloghitelt. 2000-ben egy új építésű házra 6 milliót állapítottak meg, és felvettünk 2,2 milliót.

    Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

Aktív témák